Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree3Одобрявам

Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #16

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    мостов кабел е по-скоро това:
    ПВВ-МБ1 | Cablecommerce.bg
    И аз така... та за това се чудя за него ли иде реч.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #17

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Второто, което си постнал Wrathchild ЕДНОЖИЛЕН!Аз съм пробвал доста кабели и за да стигна до мостовака явно ме е впечатлил, че и го лепна на система за над 10к.)Кабели от този момент нататък само правени ще ползвам, включително и юсб. Без колонните другите ми кабели са правени. Проба му е майката. Все пак говоря конкретно за моята система,на други не бих могъл да знам как ще се представи мостовака.Съраунда не ми е толкова важен вече, колкото в началото, когато слушах основно двд аудио. Сега слушам стерео на лампа(пуш пул) Та останаха филмите и по някой концерт и съм сложил съвсем обикновен кабел на Qed,Че колко материал се подава към задните колони-по някой картечен откос или пляскането на феновете на концертите п.п.Ползвам ресивър и лампа с едни и същи фронтални тонколони
    Този пост е редактиран от martosblack; 17-07-15 в 11:24.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #18

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Марто, от такъв кабел някои хора си правят простор Това е доста твърд кабел, 2 квадрата са си 2 квадрата... Не те ли е страх, че това чудо ще счупи портовете на тези бижута? Интересно ми е какво ти е мнението за т.нар. "посока" на кабелите, реалност или внушение? Четейки подобни форуми знаеш за какви дискусии става дума. От научна гледна точка нещо не ми се връзва, но знае ли човек.

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #19

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    За простор също стават много е здрав - прав си)) Само квадрат и половина е (на фокалите)В спалнята си имам малко по непретенциозна система и там е един квадрат. Сега всички тестове са правени в присъствието на жената, а е известно че женските човеци имат по добър слух от нас. Остави другото ами над 40год.слуха бележи и регрес, а аз я минах тази възраст. Правили сме слепи тестове с приятели (малко или много луди аудиофили) Аз лично посока на кабел не съм чул и разлика не успях да направя, ама жената позна посоката 4/5 пъти като въртях интерконекти те.Но тя е с по-добър от моя слух.Аудиофилията не е само мъжка болест, ще знаеш Миналата година ми купи много скъп захранващ кабел за ламповия усилвател и също правихме слепи тестове - аз не успях да се справя с теста, ама тя успя ,а сменях не знам колко пъти скъпия кабел и един компютърен за 2лв.Иначе какво да ти кажа при всеки от нас го има плацебо ефекта, но при сляп тест...Един мой приятел също твърди, че чува разлика в положителна посока като сложим саундкерита под крачетата на ламповия усилвател! Е, аз разлика не мога да направя. Но хората чуваме различно, знам ли вече Не ме е страх ,че ще счупя някой порт-внимавам да не скачам в/у кабелите Разлики в звука от пирамидки,саундкерита и посока на кабели аз не правя,но от мостовия кабел и маркови кабели за по 20 и повече лв.на метър на chord или Qed -правя и то в полза на кабела за простор
    Този пост е редактиран от martosblack; 17-07-15 в 17:10.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #20

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Ей приятелю, развесели ме, честно! Да си жив и здрав да си слушаш системата! Много се радвам на хора като теб, както се казва хора мераклии! Браво на жена ти, щом е усетила посоката на кабелите!
    Покрай колегата с HK и аз самият луднах и реших, че веднъж ще се живее и грабнах едно рисивърче покрай разчистването в Техномаркет. Другата седмица чакам да ми дойдат един джуджешки колонки от английско и остава да им купя кабелта. Днес реших да питам в София аудио център за QED, но цената ме отказа 8 лв за метър ми е доста, за 30-40 м идва към 300 лв, което е адски много на фона на чаркове за 1000-1200 лв. Та сега се чудя дали да не взема един какъв да е кабел или да стисна зъби за не марков меден кабел за към 150 лв (14 AWG / 2,5 квадрата). Ти като човек със сериозен опит какъв съвет би ми дал, да взема ли евтин CCA или да се бръкна за OFC. Музика няма да слушам, само филми.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #21

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    За съраунда не ти трябва чак толкова скъп кабел - вземаш нещо за 2 до 4 лв ( Musicworld.bg ) - разлика едва ли ще усетиш . А "кабела за простор" Марто спомена по-горе ,че до 2.5м е желателно ...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #22

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Съгласен съм със Svelio .За съраунда каквото и да вземеш ще свири ок.Все пак ако искаш да се разделиш с по-голяма сума си вземи за фронталните 2 X 2.5 м.монтажен проводник на Neotech AWG-14. HUW-2,1 UP-OCC ОБАЧЕ си е цифра-приблизително 24 лв. е метъра.Но според мен над 1,5 квадрата няма нужда да взимаш.Съвет- иди в Бриколажа и си вземи една ролка (10 метра ) кафяв НО нейм 1.5 кв. монтажен проводник -резни за фронталните по 2.5 метра и чуй как звучи Аз от монтажен проводник си направих и интерконектите-1,2 м. а познай пък това как се огъва !!! )) АМА пък как свирят.....

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #23

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ...
    И през ум не ми минава да слагам мостовак! На Марто техниката е от друго измерение, там кабелите имат значение. Това което аз ще връзвам съм го избирал на принципа най-евтиното читаво. Чета ревюта, чета мнения из форумите и така. Дума не може да става за сериозна система, трябва ми да си слушам коцертите, нищо сериозно. Търсех нещо което да свири по-добре от "готовите кина", аз ги наричам "свирещи кашони". За това писах, че QED ми идва твърде скъпо.
    Благодаря ти за предложението, тези момци съм ги забравил, ще видя какво предлагат. Докато пиша това им разгледах сайта, цената ме устройва, изглеждат читави, само дано да са от истинска мед.

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack Виж публикацията
    ...
    24 лв/м - шегуваш се!
    Относно монтажния... ти не си човек щом от него си направил интерконектите! Да не би с бате Арни да сте близнаци и Сталоун да ти е вуйчо . Този Proel ми допада като цена, остава и да е от мед, тогава купувам. Ама нека дойдат първо колонките, да видя че са читави пък тогава кабелта.

    Много ви благодаря за помощта момчета, супер сте! Лека и прохладна вечер ви желая!
    Този пост е редактиран от wrathchild; 17-07-15 в 23:01.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #24

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Ами аз и преди съм го писал , но кабела си има значение и при сравнително ниски нива на оборудване - при мен с Ямаха-та от подписа и 20 годишните ми Джамо-та (класик 8) веднага усетих разлика при замаяна на ползвания Джамо кабел с QED-а , а преди 2-3 месеца си играх и отрязах парчета от него да сменя ламаринките (джъмпери май им казват) и също веднага усетих разлика ... Вероятно ще има и при bi-wiring свързване , ама все не остава време и пари за проби ... пък и с това оборудване нещо не ми се занимава чак толкова

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Комплект рисивър и колони YAMAHA YHT-594 BL на промоция
    От Shloser във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 20-01-12, 23:30
  2. съвет за рисивър ?
    От kmonev във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-10, 16:06
  3. Купувам рисивър Denon AVR-1910
    От Bra1nSicK във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 30-05-10, 15:28
  4. Рисивър денон 1910 и попкорн. Няма връзка.
    От drecolli във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-10, 17:28
  5. Продавам Кино рисивър DENON AVR-2807
    От Evlampio във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 19-04-09, 23:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе