Резултати от 1 до 6 от общо 6

Моля за съвет относно усилвател

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    9
    #1

    Моля за съвет относно усилвател

    Здравейте съфорумници . Преди половин година ми изгоря усилвателя - Pioneer SA-708 ( http://www.oaktreevintage.com/web_ph..._Web_small.jpg ) и досега не мога да си слушам нормално музика и филми от лаптопа и телевизора . С него захранвах две трилентови колони на Cervin Vega HED CV-3000 ( http://www.oaktreevintage.com/web_ph...eakers_Web.jpg) които имам повече от 25 години и все още се държат и има живот в тях но за сметка на това усилвателя сдаде багажа , нещо стана от прах ли е от старост ли е и не работи нормално вече а бяха и преправяни канали преди многооо години . Та идеята ми е да си закупя Ресивър ( или усилвател + тунер ) към който да вържа двете колони . До колкото знам те са към 70 вата на 8 ОМА . Насочил съм се към 8 омов ресивър и да е максимум до 60 вата мощност . Дали е правилно не съм сигурен вие ще кажете . Сега съм в Англия и отворих страницата на NAD но пък всичко което посоча и с много по големи ватове от това което търся . Искам да ми предложите нещо ново , не желая втора употреба . Готов съм да отделя до към 700-1000 лева мога и в България да си купя ако пък тука в Англия има по евтини и хубави и от тука ще си взема така че това не ми е грижата . Слушам предимно музика и гледам филми от телевизора ми и моя комп или лаптоп .Имам малко проблеми с ушите чат пат не мога да чувам много добре така че не съм втурнал да търся най доброто да изкарам най доброто и тем подобни не съм много капризен но пък и не искам да е някакъв боклук , нещо средно търся .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #2

    Отговор: Моля за съвет относно усилвател

    Щом си в англия, там има доста хубави неща. Аз съм с това https://www.cambridgeaudio.com/produ...ema/topaz-am10 и съм доволен(имам го от 1-2 месеца). NAD според мен са по - добър избор, но и по - скъпи. Ако можеш да минеш без радиото си вземи само усилвател? Има доста интернет радиа и са свободни, особено ако източника ти е лаптоп.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Моля за съвет относно усилвател

    Благодарение на едно момче от форума което ми написа веднага като пуснах темата се ориентирах към усилвател . Да тука при мен има хубави неща но и стигнах до извода че по добре да си намеря нещо в България тъкмо ще си ми важи гаранцията там . Този който ти имаш си мисля че не е за мен гледам че е 35 вата на канал което е малко , колоните ми са 70 ватови и ще върши работа но повече ще върши някой по мощен . Засега благодарение и на колегата който ми помогна в изборите съм се спрял на няколко варианта :
    1. Onkyo a9050
    2. Pioneer A-50k/s ( но не знам дали няма да дойде в повече на колоните но както и тои сподели в някои случаи може да е по добре )
    3. Pioneer A30
    4. Yamaha RS300

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #4

    Отговор: Моля за съвет относно усилвател

    Цитат Първоначално публикувано от Badganaka Виж публикацията
    Благодарение на едно момче от форума което ми написа веднага като пуснах темата се ориентирах към усилвател . Да тука при мен има хубави неща но и стигнах до извода че по добре да си намеря нещо в България тъкмо ще си ми важи гаранцията там . Този който ти имаш си мисля че не е за мен гледам че е 35 вата на канал което е малко , колоните ми са 70 ватови и ще върши работа но повече ще върши някой по мощен . Засега благодарение и на колегата който ми помогна в изборите съм се спрял на няколко варианта :
    1. Onkyo a9050
    2. Pioneer A-50k/s ( но не знам дали няма да дойде в повече на колоните но както и тои сподели в някои случаи може да е по добре )
    3. Pioneer A30
    4. Yamaha RS300
    Мойте се водят от 25 до 125 вата, но все пак ти си решаваш . Твойте може да са по - претенционни.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Моля за съвет относно усилвател

    ОТ 30 години ги имам и нямам никъде информация за тех че тогава баща ми ги взима втора ръка , Писъл съм съобщение до официалния сайт и се надявам в най скоро време да ми отговорят и да ме светнат .

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #6

    Отговор: Моля за съвет относно усилвател

    За мощността на усилвателя не се притеснявай, колкото по-мощен толкова по-добре. Дори е препоръчително заради качеството на звука един усилвател да не се усилва повече от половината, така че нека да има мощност а пък ти си го усилвай колко то ти е необходимо. Аз лично за бюджета ти бих препоръчал този DENON BG | PMA-720AE , TEST: Denon Stereo-Vollverst . Аз имам този DENON BG | PMA-1055R и сравнен с ресивър на Pioneer, по скоро дори няма база за сравнение почти във всичко го превъзхожда а и с твоите ОТ ще имаш страхотен бас. В БГ го има тук Denon PMA720AE може и другаде да се намира не съм търсил.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля за съвет относно избор на климатик
    От vankata09 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 05-11-13, 19:42
  2. Моля за съвет относно Gree GWH12RB Viola new
    От Panagito във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 17-07-13, 17:20
  3. Моля за съвет относно суичове
    От extext във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 26-10-11, 11:24
  4. Моля за съвет относно тръби за ВиК
    От Ivanka във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 16-07-09, 10:31
  5. Отговори: 5
    Последно: 25-07-07, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе