Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Съвет за покупка на АV рисивър от UK

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    14
    #16

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Предполагам говориш за eBay аз за richer sound уж читав магазин, разликата в цената е доста тук върви 1300-1400лв нов този refurbished е 250£, та ми е чудно дали си заслужава, и какво точно е refurbished дали е мостра, отворен върнат ремонтиран. Та затова питах някой дали е по наясно.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #17

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Да, за Ebay говорех, но повечето онлайн магазини са регистрирани с акаунти и там. Идеята ми беше, че ако нещо се обърка едно е да живееш в същата страна, съвсем друго е да се опитваш да си върнеш парите от 2500 км. разстояние. Както и да е.

    Под refurbished могат да се разбират няколко неща, така че е добре да изпратиш запитване до самият магазин. Вероятно ще бъде factory refurbished (възстановен от производителя), но е възможно да бъде и seller refurbished (възстановен от продавача), ако случайно към магазина има ремонтен сервиз и той се занимава с това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #18

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Тук никой не говори за 20-50 лв разлика, а и се визира покупка от сайт, а не продавач от ebay. Mакар, че и там си имат рейтинги и ако внимава човек, не вярвам да има проблем. Според мен повечето стоки обозначени като refurbished са просто върнати от недоволни клиенти в допустимия срок. По закон нямат право да се продават като нови и след инспекция се пускат на малко по-ниска цена. Поправете ме ако греша, но мисля че върнатите стоки нямат друго специално наименование както примерно са мострите. (ex display).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    14
    #19

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Цитат Първоначално публикувано от daywalker12 Виж публикацията
    ..... върнатите стоки нямат друго специално наименование както примерно са мострите. (ex display).
    Мисля че се водят open box, но не съм сигурен, на сайта му дават оценка excellent 9.2 в trust pilot, отностно refurbisher това е върнат с някакъв дефект и отремонтиран в ТЕХЕН сервиз както спомена колегата по горе seller refurbished, а аз продължавам да се двоумя дали да поръчам такъв или да чакам промоции, черни петъци, коледи да падне новия модел 2300.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #20

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Повдигам стара тема, но предвид че съм изцяло в същите води, ще питам тук!
    Харесал съм си denon avr 2400 от petertyson в англия. Смятам да ползвам Гъбко. Почти го бях поръчал, но сайта ми каза че СС картата добавена в пейпал не става?!
    Не съм опитвал пак, но не съм се и отказал.
    Но пък ми се въдят някакви размисли и страсти, част от които след като прочетох точно тази тема, например:
    Ако някой има опит с Гъбко, ако случайно куриера достави кашона на ресивъра в очукано състояние, те ще се ангажират ли да ме уведомят за това, или ще ми го докарат както си е и аз да си чупя главата?
    Ползвали ли сте други доставчици от UK, които бихте могли да предложите?
    Отказа на СС добавена в пейпал може ли да се дължи на това, че адреса за доставка е различен от билинг адреса? Ако да, има ли решение на проблема?
    Също нормално ли е пейпал така да конвертира, че на 320 паунда да ме бичи с едни 30 лв горница от стандартния валутен курс?
    Обмислям и друг вариант, с близък приятел в UK, който да ми препрати ресивъра, ама там пак се усложнява филма
    Ще се радвам на всякакви съвети как да процедирам с покупката.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #21

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Не съм ползвал други освен Гъбко и за сега съм доволен от тях .
    Изгубиха ми една пратка, но ми възстановиха сумата, която бях платил.

    Аз също ползвам ПейПал и с БГ кр. карти не съм имал проблем ... освен ако не стигат парите в картата
    Като плащаш с ПейПал гледай внимателно в "прозорчето", което излиза за оформяне на плащането - някъде долу над сумата има ситен текст да избереш курс според кредитната карта, а не според техния дето си леееко височък .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #22

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    При опита за поръчка, го намерих и избрах това поленце за плащане с курс на кредитната карта, но си ме отряза сайта... Незнам дали не се налага пак да звъня и на банката от която ми е СС, при все последния път като се опитах да купя нещо през андроид стора, се оказа че банката блокирала такива посредници за ползване на СС за да те пазят от злоупотреби. А малко преди това бях говорил 10 минути със съпорта на гугъл и си мислех, че са луди задето ми обясняват как проблема е банката на СС...

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #23

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Нашите банки правят такива номера - лятото ми смениха ненадейно дебитната , щото съм платил нещо си някъде и за моя безопасност спряха старата и се обадиха ела еди кога си за нова ... Идиотия някаква - плащам основно в ПСН (Плейстейшън стора) и по други сайто с ПейПал + някоя сметка през Борика ... ама тия решили изведнъж , че трябва да ме пазят

    Преди години пък с КК на ОББ по едно време трябваше да им звъня преди да плащам нещо пак в ПСН ... чИ за кво ми е тогава тя КК бре идиоти

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #24

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Само веднъж поръчвах от някакъв спортен магазин в Англия една шапка, платих през пейпал и после refund на парите към картата ми направиха от магазина, че на системата им за сигурност нещо в нашите данни й се сторило подозрително. След като поразмислих, какво може да е подозрително за тях, си смених моя БГ телефонен номер с код 039... - с номера на Габко в Англия: 0044 7833197527, ​повторих поръчката и така си я получих успешно.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #25

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    При опита за поръчка, го намерих и избрах това поленце за плащане с курс на кредитната карта, но си ме отряза сайта... Незнам дали не се налага пак да звъня и на банката от която ми е СС, при все последния път като се опитах да купя нещо през андроид стора, се оказа че банката блокирала такива посредници за ползване на СС за да те пазят от злоупотреби. А малко преди това бях говорил 10 минути със съпорта на гугъл и си мислех, че са луди задето ми обясняват как проблема е банката на СС...
    Аз, пролетта поръчах от същия магазин един мрежов плейър. По съвет, мисля от Светльо, ползвах услугите на dostavki.de. Нямаше никакви проблеми, като те си направиха поръчката в магазина и след като всичко беше наред, ми изпратиха копие на поръчката и аз им пратих парите с банков превод. Излезе ми около 42-45лв цялата доставка, като ми казаха, че е така защото този магазин им го достави до адрес на Габко в UK безплатно. Не съм си ползвал CC изобщо.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #26

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Ясно, благодаря за полезната информация! Ще пробвам всички варианти.
    А какво ви е мнението относно притеснението ми за целостта и състоянието на ресивъра при получаване в стора в англия? Оглеждат ли състоянието на пратките които получават изобщо?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #27

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Предполагам, че оглеждат за транспортни дефекти. При мен си дойде без никакви видими проблеми по кашона, да не говорим за вътре. Беше много добре опакован, а доставката накрая, от София до мен си беше със Спиди.

    ПС - Последно, поръчах от UK, предни две полуоски за колата, чрез Ибей, но не платих през ПейПал, а директно с CC. Никакви проблеми с курса така, всичко си дойде навреме и за 20 паунда, а беше около 13кг. Говорих с доставчика/производителя предварително и получих 3г. гаранция! А парите просто бяха смешни на фона на цените тук.
    Този пост е редактиран от tony34al; 12-10-18 в 07:19.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #28

    Отговор: Съвет за покупка на АV рисивър от UK

    Егати смотаната работа... тъкмо ми остана време да седна пред компютъра и да довърша поръчката на ресийвъра и ... бааам! Цената му вдигната с 20 паунда, а гаранцията смъкната от 5 на 3 години! ПФУ!

    п.с.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Съвет за покупка
    От evilvanko във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-12-14, 08:41
  2. Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?
    От hellje във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 19-01-14, 22:53
  3. Съвет за покупка на PDA
    От Niakoi във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 22-08-11, 17:56
  4. съвет за рисивър ?
    От kmonev във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-10, 16:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе