Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By lazarus18

Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    18
    #1

    Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    Здравейте!
    Имам нужда от съвет за избор на аудио система и един приятел ме прати тук. Похвали форума, че е пълен с инфо и добри експерти, които помагат. Аз съм лаик на тема аудио и в момента нямам енергията да се инвестирам в проучвания, затова ще съм ви благодарен, ако ме насочите.

    Това са детайлите:
    1. Стаята в която ще бъде поставена системата е към 18 м^2, квадрат. Прокарани са аудио кабели (черно-червено) през пода и задните колони ще се вържат лесно. Не е необходима безжична функция за задните колони.
    2. Телевизорът е Panasonic P50GT50. Възнамерявам да го използвам като плейър, така че полезността на плейърите на сглобените решения остава под въпрос.
    3. Бюджетът е плаващ. В зависимост от вашите предложения, съм готов да дам и повече пари, но да не прекаляваме. Ако се справим до към 1200 лв., ще бъде добре. За тази цена мисля, че може да се вместим в хипотезата на Hi-Fi рисивър + 5.1. Ако не, поне ще е добра готова система.
    4. Предназначението на системата ще бъде микс от филми, игри и музика като по приоритет ще се подредени в този ред.
    5. Ако е възможно, да предложите нещо от асортимента на Технополис.


    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #2

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ARDON-HKTS-9BQ

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ARANTZ-NR-1402

    тази комбинация съм е слушал и звучи прилично за парите си , колоните имат и по голям модел както и ресивъра (съответно и по скъп) иди и ги чуй .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    18
    #3

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    А колко осезаема (и каква изобщо) би била разликата между това, което предлагаш и ето това:
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...ONIC-SC-BTT755
    Просто ми е интересно как един от по-добрите готови модели домашно кино се държи срещу Hi-Fi.

    Видях, че има и по-големи колони НК, които вадят и дизайн и имат и хубави ревюта, но отиваме към 2000 лв. със сносен рисивър. А дали си заслужава?
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...RDON-HKTS-60BQ

    И доколкото получих някакво разбиране за последния ден-два, щом колоните имат 120W мощност, за да се изпълни потенциалът им, трябва рисивърът да има изходна мощност 120W+ на канал, а това означава, че Marantz-ът е слабичък за тях.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #4

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    Абе я иди и ги чуи , тази ситема е препоръчах на приятел , след като си я купи му е инсталирах и послушах , според мен звучи по добре от всяко дом. кино в бюджета разбира се . Конкретно Панасоника не съм го слушал , но не вярвам да е нещо особено . Това е моята препоръка , слушана и настройвана а ти си купи каквото ти е на сърце .

    PS. Мощността е достатъчна гарантирам .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    18
    #5

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    Бях в Hi-Fi центъра в Техноплиса в Младост и взех решение да увелича бюджета с няколкостотин лева. Човекът в стаята беше много светнат и той като теб ми препоръча HK. При това точно този модел на колони. Само рисивърът беше http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KARDON-AVR-161, а не на Marantz. После обаче дойде ключовият момент, в който ми пусна http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KARDON-HKTS-35 и направо ми падна ченето. Активният суббуфер изпълни 60 м^2 а звукът на колоните не промени чистотата си, колкото и да усилваше, а по едно време не се чувахме, въпреки че викахме. Та... Мисля, че макар и да струва 600 лв. повече, отколкото си бях замислил, качеството си заслужава. А и дизайн вадят. Супер красиви са, имат и стойки за стени в комплекта. Направо съм очарован и впечатлен. А ги беше вързал за наякакъв смотан рисивър. А рисивърът, който предложи той, ми се струва по-добре на хартия от Marantz-ът. Има ли някаква уловка?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #6

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    Ако имаш възможност прослушай и http://www.technopolis.bg/b2c/detail...L-QUINTAS-5000
    Като цяло който ги е взел е доволен, за цената си сигурно са добър вариант, само трябва да им добавиш някой субуфер - нещо вписващо се в бюджета, че без суб филмите се мъчат. За ресийвър, последните модели на хармън-а ги плюят. Като мощност тея 100+W изобщо не ги гледай... началния клас ресийвъри преспокойно просвирват повечето тонколони в бюджета ти. Обърни внимание на функционалността на ресийвъра - мрежови функции, хдми, ъпскейл. Бих те насочил към пайнер и ямаха, тъй като са единствените марки с реални цени в България - другите са все модели от минали години, на цени 1.5 пъти от нормалното в европа.
    Проблема ти е, че не остават много пари за медиен плейър. Ако аз сега бих си купувал такъв, може би щях да се насоча към Dune. Другите май им куца софтуерната поддръжка.
    Успех.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #7

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    Вчера слушах това нещо в ТП: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...SONY-BDV-E6100 . Звукът е страхотен , спецификациите са отлични. Важното е и че взимаш всичко в едно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    18
    #8

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    Момчета, благодаря а помощта! Взех описаните в последния ми пост рисивър и комплект колони - AVR161 и HKTS35. Още не съм ги пробвал, защото не съм готов с ремонта на жилището, в което ще ги ползвам, но като успея, ще напиша няколко реда.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #9

    Re: Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    Цитат Първоначално публикувано от hellje Виж публикацията
    Момчета, благодаря а помощта! Взех описаните в последния ми пост рисивър и комплект колони - AVR161 и HKTS35. Още не съм ги пробвал, защото не съм готов с ремонта на жилището, в което ще ги ползвам, но като успея, ще напиша няколко реда.
    Дай мнение по въпроса че и аз искам да взимам същата конфигурация но още ме притеснява малкия суб дали ще ми изпълни добре стаята.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    Да се влюча и аз за 23кв.метра - тези колони ли са по-добри http://www.technopolis.bg/b2c/detail...L-QUINTAS-5000 или Колони Pioneer S-ES3TB - Търговска верига "Зора"

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    Не знам как се представят QUADRAL-a, но този PIONEER е много зле.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #12

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Не знам как се представят QUADRAL-a, но този PIONEER е много зле.
    Защо?

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #13

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    Я по-полека с тона! Това не е обосновка!!!

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Отговор: Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?

    И в този форум са обсъждани на няколко пъти. Просто не свирят добре дори и за парите си.
    Аз като цяло съм силно скептичен към концепцията за много на брой говорители за малко пари.
    Dominator одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.
    От RSXA във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 18
    Последно: 30-07-14, 09:48
  2. Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?
    От collapse във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 12
    Последно: 29-06-13, 00:30
  3. Комплект рисивър и колони YAMAHA YHT-594 BL на промоция
    От Shloser във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 20-01-12, 23:30
  4. Система за домашно кино без колони?
    От inian във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 08-11-06, 21:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе