Резултати от 1 до 10 от общо 10

Помощ при избор на усилвател

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    10
    #1

    Помощ при избор на усилвател

    Здравейте да ми помогните при избора ще го ползвам за захранаване на колони така наречените кули но за сега само усилвател ще взимам ето ги :

    1.Onkyo A-8230
    2.Sony STR-AV270X
    3.Onkyo TX-7730
    4.Yamaha A-520
    5.Onkyo A-8630

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Помощ при избор на усилвател

    Избора е само от тези или се приемат и други предложения за някакви пари ? Така като ги гледам май са втора ръка ?!
    Колоните кои са , важно е , а и звуковите комбинации са много .

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Помощ при избор на усилвател

    ами тея усилватели съм си избрал защото са от познат и знам че са в добро състояние всичките но се чудя кой да си избера , колоните още не съм за сега имам у дома едни докат си купя други тези са около 150 лева

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Отговор: Помощ при избор на усилвател

    Ми напиши го и това , иначе се получава само чесане на клавиатурата .
    Съвет - избери си колоните и щом ти е познат си ги тествай при него . Или помоли за съвет , щом продава такава техника , все ще поназнайва нещо , предполагам .
    За втора ръка само тест , няма как да ти кажа еднозначно този е добър , ама като нов .
    Иначе аз бих избрал висока серия на Онкио или Ямаха !

    - - - - - - - - - -

    И все пак , това са дърти огромни кошници от доброто старо време .Сега има компактни усилватели , клас Д и тези си ги слагат в малкия джоб и си правят гаргара с тях .
    Но зависи какво ще свързваш - някой дърт сд плеър или грамофон .Ти си знаеш .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #5

    Отговор: Помощ при избор на усилвател

    Зависи какво съпротивление ще имат колоните ти, каква чувствителност и т.н., за да може да ти се предложи адекватно модел. Тъй като е 2ра ръка с времето овехтява и е нужна профилактика /изразяваща се в подмяна на някои части,почистване, преглед на спойки, настройка/. Даже и да са 2 едни и същи модела може да звучат по различен начин. И моя съвет е първо да си избереш колони и след това да действаш с усилвателя.

    А сегашните ти колони освен, че са 150лв. защо не напишеш модел/спецификации и какъв звук търсиш? Зависи и от цената кое ще е по за предпочитане....А и щом ти е познат като вземеш новите колоните е желателно да чуеш някои от споменатите усилватели и ще разбереш кой ти е на сърце. Или целта е да го вземеш сега, за да може да слушаш наличните?

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Отговор: Помощ при избор на усилвател

    Аз разбрах , че около 150 лв/бр се продават усилвателите . Нови колони се търсят , сега има някакви , тайна .
    Общо взето , въпроса е половинчат . Търси просто най-доброто от предложените , но с каква цел ...... и ефект .

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    10
    #7

    Отговор: Помощ при избор на усилвател


  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Отговор: Помощ при избор на усилвател

    Това нещо е далеч от колона като качество , но така си решил за бюджета си . Втора ръка има значително по-добри , но е възможно и да са по-скъпи .
    За 280лв могат да се вземат подобни , ама с по-големи говорители и повече като брой и свирят доста прилично за парите си .


    От какво ще пускаш музика ?

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    10
    #9

    Отговор: Помощ при избор на усилвател

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Това нещо е далеч от колона като качество , но така си решил за бюджета си . Втора ръка има значително по-добри , но е възможно и да са по-скъпи .
    За 280лв могат да се вземат подобни , ама с по-големи говорители и повече като брой и свирят доста прилично за парите си .


    От какво ще пускаш музика ?
    Ами ако имате нещо напредвид приемам ще разгледам тези за 280 лв или марка ако ме насочите да знам какво да си търся , По принцип тези ми харесаха и споменаха че ще съм доволен и за това. Ще ползвам компютър за музика и стаята е голяма 6 на 3 метра

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Отговор: Помощ при избор на усилвател

    Е тези , за които споменах са точно за компютър и за стая 20/25м2 . Предложение ! Има ги и по други магазини , може и цената да е по-ниска .
    Твоя избор е според парите , напълно разбираемо , и сигурно ще останеш доволен , ако няма с какво да ги сравняваш , примерно . Не е нужно колоните да са големи и с много говорители за да свирят и то правилно , а не само да вдигат шум , но всичко качествено се плаща .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за усилвател?
    От TIMBERLAKE във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-15, 13:31
  2. Избор на усилвател
    От Balchev във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 27-09-15, 00:42
  3. Избор на тонколони за усилвател LEM
    От rubaiyat във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 29-11-13, 12:48
  4. Помощ при избор на тонколони и усилвател!?
    От H8me във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 06-04-12, 16:16
  5. Помощ при избор на усилвател и тонколони
    От Steinberg във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 15-02-12, 09:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе