Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #16

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Честита нова година!
    Здраве и късмет на всички!


    Благодаря ти за мнението, явно няма да стане, но както и да е. Смяна на рисивъра не е опция, доволен съм си пък и пари излишни няма. Щом не става, не става, здраве да е.
    Схемата входящ сигнал HDMI изход оптика към Ямахата работи току що е пробвах на евтин Самсунг с който сина ми беше на квартира .

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #17

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    А телевизорът какво подава към Ямахата, оригиналния формат (примерно DTS или DD 5.1) или LPCM?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #18

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    А телевизорът какво подава към Ямахата, оригиналния формат (примерно DTS или DD 5.1) или LPCM?
    В случая долби 5.1.Нямах време за други тестове че сина заминава.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #19

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    В случая долби 5.1.Нямах време за други тестове че сина заминава.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk
    Моят ТВ е Панасоник TX-40AS640E, звук излиза само при използване на VLC, но рисивъра го дава PCM и според мен си е разширено (на 5 канала) стерео. MPCHC и PotPlayer звук не пускат. Както и да е, не се занимавайте, при мен не работи, пробвах и с HDMI и с оптика, все тая, явно толкова си може машинката, няма проблем. Аз и на това съм доволен, здраве да е!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #20

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    При мен двд плеъра ми е свързан с ресивъра с HDMI и имам и DTS. Ресивъра подава видеото към тв с ARC връзката. През КОДИ от компа като гледам има само DD , DTS не можах да изкарам и се отказах. Купих една дебела флашка и мирясах. Субс са малко кофти с медиа плеъра , но се преживява.4-та серия на Ямаха не е най - ниската, не съм гледал в новите модели на 3-та серия какво е добавено. В технотата има периодично промоции и може да се вземе нещо на около 600 лв. В ревютата нямат оплаквания , моя ресивър ще направи скоро 2 г. откак е купен - никакви проблеми. купих 4-та серия само , защото нямам нужда от Атмос.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #21

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    но рисивъра го дава PCM и според мен си е разширено (на 5 канала) стерео.
    Мисля, че не е така, защото като играя игра с многоканален звук, излиза от компютъра в LPCM, което е почти същото, с малка разлика в модулацията, но на практика е същият метод - конвертиране на аналогов аудио-сигнал в цифров вид. Рисийвърът си го поема и си го декодира правилно като 5 отделни независими канала и така от играта чувам независими звуци от всяка колона. Затова мисля, че дали са 2 или 5 канала - няма значение, че излизат в PCM или LPCM формат. Каквото подаде тлевизорът - това поема рисийвърът. В смисъл - ако е способен да изкара 5 канала към рисийвъра, ще ги изкара, независимо дали е PCM или друг формат. PCM не означава задължително само стерео звук.

    Сега се сещам, че в по-ранните си версии KM Player-а сам си декодираше звуците и винаги ги подаваше към рисийвъра в LPCM, но винаги филмите са си били с оригиналния 5.1 канален звук, в смисъл - истински съраунд, а не виртуален. В една от версиите вече добавиха възможност да не пипа звука, а да го праща напред по течението и се изкефих, защото тогава за 1 път видях рисийвърът ми да изпише на дисплея си "DOLBY DIGITAL 5.1" или "DTS". Дотогава винаги си пишеше LPCM 192 KHz. Разлика в звука на практика нямаше, просто в единия случай ги декодираше KM player (компютъра) и ги пращаше към рисийвъра в LPCM формат, а в другия - компа не ги пипаше и ги пращаше за декодиране от рисийвъра.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #22

    Отговор: Схема на свързване на ТВ, HTPC и receiver

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    ...
    Освен да пробвам как ще е на любимите ми "Междузвездни войни", току виж ми харесало .
    Аз като не видях Dolby/DTS веднага му теглих кръста, но щом казваш, ще си поиграя, не е проблем.

    -----------------------
    Когато закача схема 2, драйвера за звука през HDMI минава на стерео режим и до там. Няма начин да се превключи на многоканален. Явно ТВ казва, че е стерео и край. Както и да е, това да е проблема, поиграх си, стига толкова. Като спечеля от тотото ще си купя нов ТВ и рисивър и всичко ще е на маХ


    Благодаря на всички за помощта!
    Този пост е редактиран от wrathchild; 06-01-19 в 12:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 08-05-12, 11:57
  2. схема на свързване на луминисцентни лампи
    От sss във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 05-12-09, 21:15
  3. Схема за свързване на алармена система DSC
    От zdravkich във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-09, 11:09
  4. Receiver Technicks SA-DX 750 - Интегрална Схема
    От bonano във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 19-08-08, 21:23
  5. Схема на свързване
    От zizu във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-07, 17:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе