Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19
Like Tree6Одобрявам

Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    45
    #16

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Имах предвид ако се комбинират музика и домашно кино, иначе всички изброени неща са в същия ценови диапазон като предложеното от вас. Дори Marantz M-CR611 и Yamaha R-N402D са по-евтини.
    Да наричате изброените компоненти- "супер-дупер клас техника" е доста пресилено , да не кажа смехотворно. Те са в долният край на средният ценови клас.
    И какво значи - "ще е напълно достатъчно" , достатъчно за кого и за какво ? Опитах да предположа на bozhan варианти засега и в бъдеще.
    Този пост е редактиран от Trimon; 08-02-19 в 20:35.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #17

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Цитат Първоначално публикувано от Trimon Виж публикацията
    Имах предвид ако се комбинират музика и домашно кино, иначе всички изброени неща са в същия ценови диапазон като предложеното от вас. Дори Marantz M-CR611 и Yamaha R-N402D са по-евтини.
    Да наричате изброените компоненти- "супер-дупер клас техника" е доста пресилено , да не кажа смехотворно. Те са в долният край на средният ценови клас.
    И какво значи - "ще е напълно достатъчно" , достатъчно за кого и за какво ? Опитах да предположа на bozhan варианти засега и в бъдеще.
    Ами още по-добре с тия , аз погледнах долу-горе първите , които ми попаднаха и не са най-ниско в моделната гама на съответния производител- човека си беше писал бюджет към 1000лв.
    Използваният израз "супер-дупер" беше по-скоро защото започнаха да се споменават ресивъри с предусилвателен изход, които са си доста по-нагоре ценово , а да не говорим, че трябва да се комбинират и също с доста по-висок клас стерео усилвател ..., които пък съвсем обезсмислят използването на споменатите колони от по 500лв за чифт
    А "напълно достатъчно" мисля си е ясно според заложения бюджет и модели колони.

    Ако не съм се изразил съвсем правилно в предния пост се извинявам - не съм имал намерение да иронизирам или да се заяждам "на дребно" , пък и не бих казал, че опита ми е кой знае колко богат в тая сфера - просто споделих моето "виждане" по така поставеното задание

    п.п. спомнатия Marantz M-CR611 се продава на доста солена цена в България

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    45
    #18

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Тези неща ги изписах понеже и аз исках да мина с един AV ресивер за домашно кино и музика, но не ми се получи. Не снобарея, наистина с малко повече пари, време и търпение резултатът е по-добър.
    Разбира се при всеки е индивидуално. Затова по- горе писах че ако човек си купи нещо за "ей така" и е ок с това, всичко е наред, но ако се разочарова тогава и средствата за поправка нарастват.
    Искам да съм в помощ с личният си опит и пътят по който минах. (със загуба на средства)
    Цената на Marantz M-CR611 и нашите търговци няма да ги коментирам, аз го купих за около 700 лв.
    Съжалявам че малко разводнихме темата на bozhan.

    п.п. За съжаление 1000 лв. за нещо + тонколони е малък, и ако се вземе нещо то ще е с огромни компромиси и ще са грешно похарчени , трудно заработени пари (според мен)
    Този пост е редактиран от Trimon; 08-02-19 в 21:38.
    svetlio1, tony34al и bozhan харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #19

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Цените в България са си доста по-скъпи, но аз ще поръчам от чужбина. Оглеждам се и за втора употреба също, което си е малко рисково , но не се знае Иначе всеки иска да извлече максимума от бюджета си. В конкретния случай не са достатъчно за нещо от висок клас, но и не съм зарибен до там (още) , затова и идеята е за нещо по-скромно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. колони, стерео ресивър и CD
    От spiritch във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 02-01-13, 16:19
  2. Отговори: 4
    Последно: 04-09-12, 00:10
  3. Продавам изключително запазен стерео ресивър Sony STR-DE197
    От ivailoinj във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 02-06-12, 08:05
  4. Отговори: 3
    Последно: 25-08-10, 16:58
  5. Съвет за стерео ресивър+колони до около 2000 лв.
    От kotlon във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 10-12-09, 18:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе