Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree6Одобрявам

Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #1

    Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Здравейте,

    Искам да си взема компактна система или най-добре отделно ресивър и колонки, които ще се ползват предимно за музика и радио.
    Помещението е сравнително малко 15 кв.м като не търся мощност (бас), а качество според бюджета , който е около 1000 лв. (може и повече)
    За колонките си мисля да прослушам тези:
    - Dali Zensor 1
    - Q Acoustics 3020i
    - saxx clearSOUND CS 120
    - Nubert nuBox 313 (311)

    За целта искам да избера първо ресивър , който да има:
    - Network Audio Streaming
    - USB
    - Bluetooth
    - WiFi
    - DAB+
    - Възможност за връзка с ТV

    Denon CEOL N10 ми изглеждаше най-подходящ и лесен вариант, но няма DAB+.

    Поздрави

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #2

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Разгледай:
    Pioneer XCHM86D
    Тук го дават и с комплект с Q Acoustics Concept 20.
    Този пост е редактиран от tek; 29-01-19 в 23:15.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Любопитно ми е по каква причина държиж на DAB у нас?
    Още повече, при положение че CEOL N10 има стотици интернет радио станции...

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #4

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Относно DAB+ не става въпрос за България , а и все пак е нова технология, която тепърва се разпространява. Тази комбинация (PioneerXC-HM86D + Concept 20) изглежда доста добре и може би трябва да преосмисля малко бюджета.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #5

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Погледни и Onkyo CS-N575D.
    Проблема е че идва с комплект от тонколони. Които, не се знае дали ще са по качествени от
    Dali или Q Acoustics. Както и, е че е само с 20 W мощност на канал.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Като цена е доста изкушаващ ,но за Onkyo CS-N575D четох лоши коментари относно качеството на звука, което до голяма степен може би е от тонколоните.За мощността ми се искаше да е поне по 30 W ,въпреки че ако го хвалеха бих го пробвал. В Onkyo N775D е истината май, предлага се и само ресивър, но пък и цената му си я бива.

    - - - - - - - - - -

    Някой да е ползвал този Pioneer SX-N30AE https://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/datasheets/english/SX-N30AE.pdf DAB+ е с някакъв адаптер Изглежда доста добре и цената му в момента е 270 евро.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    45
    #7

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Здравейте, за мен всички до тук изброени са с неприемлив (total harmonic distortion (THD) ) Аз бих потърсил нещо от Yamaha, Marantz или Denon.
    Например това - https://europe.yamaha.com/en/product...l#product-tabs или https://www.marantz.co.uk/uk/product...odymediamcr611
    С тонколони Dali Zensor 3 би се получило нелоша комбинация, но цената ще е приблизително 1300-1400 лв. Има разбира се и по-добри неща но цената е значително по-висока.

  10. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #8

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Специално комбинацията Dali i Yamaha е сполучлива. Чувал съм тройките и едениците с Ямаха. А съм слушал и Dali с Pioneer, Onkyo (RZ810) и Marantz. С Marantz ми хареса най-много.
    tek одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Ако трябва да съм честен въобще не съм гледал за THD в характеристиките до сега . За съжаление колкото повече чета все повече въпроси изникват. На моменти си мисля и за AV ресивър или за активни тонколони и после пак отначало

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #10

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    При достатъчно място за усилвател, един прилично звучащ ресийвър е по-доброто решение.
    Другият вариант е активни тонколони + streaming плеър.
    или мини hi-fi усилвател (пример) + тонколони+ streaming плеър.
    Но ми се струва, че става доста скъпо.
    И се губи DAB-a

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    45
    #11

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Според мен AV ресивър в ценови диапазон до 2000 лв. не става за музика. Трябва да решиш какво точно искаш , музика или музика + телевизия (домашно кино)
    Ако е само за музика тогава - приличен носител, усилвател, колони. За музика + TV - AV ресивър с pre out, усилвател, тонколони.
    За съжаление докарването на приличен звук е доста скъпо удоволствие. Ако искаш да комбинираш нещата може би трябва да започнеш с AV ресивър с pre out + прилични колони и във времето да добавяш
    останалите компоненти.Знам че всеки иска сега и на момента ,но с лимитиран бюджет постепенният вариант е по - добър. За средният ценови клас всички компоненти ще прехвърлят 4000 лв.
    Съжалявам за дългият пост, но се опитвам да ти помогна в лутането понеже и аз минах по подобен път.

    p.s. - Активните тонколони няма да ги коментирам
    Този пост е редактиран от Trimon; 08-02-19 в 07:36.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #12

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    AV ресивър единствено заради цената се замислям , например Denon AVR X1500H. За сега изборът ми се свежда до Marantz M-CR611 и Yamaha R-N402D , но за момента са ми малко скъпи.

    Denon ceol N10 съще е вариант, но предполагам друга комбинация би била по-добра. Чисто визуално denon и marantz не ми харесват, но ...

    Ще изчакам малко може да излезе някоя оферта.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #13

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    При достатъчно място за усилвател, един прилично звучащ ресийвър е по-доброто решение.
    Прилично звучащите ресийвери са далече от бюджета му.

    Иначе аз съм "за" активни колони + плеър (без усилвателна част естествено). Може и с пасивни, но ще трябва да се търси и усилвател+плеър. Другия вариант е както е предложил @Trimon .... пре-аут-а е хубаво нещо, но ако ще е с преспектива. Ако не, са си излишно хвърлени пари!
    martovojda одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    45
    #14

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    Пре-аут-а е необходим при липса на достатъчно пространство и използването на фронталните тонколони за музика и в комплект за домашно кино.
    Аз започнах с Denon AVR X2300W и завърших с Denon X4400H и Yamaha A-S801+ Marantz M-CR611(като плеър) за музика. Категорично и двата ресивера за музика не могат да се доближат до Ямахата .
    За това предложих да се надгражда бавно и методично Ако вземеш нещо сравнително евтино и после си ок с него добре, но ако те хване крастата като мен , тогава излиза по-скъпо да поправиш нещата.
    Благодарен съм че жена ми не ме изгони през този период За този вид техника засега в Англия са най-добрите оферти, тонколоните са с приблизително еднаква цена с тези в България.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #15

    Отговор: Избор на мрежов стерео ресивър + колонки

    С оглед споменатите изисквания и колони едва ли му е нужен супер-дупер клас техника - просто ежедневно слушане на музика с прилично за бюджетен клас качество и удобство при свързване (блутуут, Wi-Fi,USB) - поне това разбрех аз .
    Така че предполагам нещо такова
    https://www.avitel-bg.com/onkyo-tx-8...twork-receiver
    https://www.richersounds.com/yamaha-...ctpage-nosto-1

    + колони от споменатите по-горе (той трябва да си ги прослуша и избере) ще е напълно достатъчно .
    tek одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. колони, стерео ресивър и CD
    От spiritch във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 02-01-13, 16:19
  2. Отговори: 4
    Последно: 04-09-12, 00:10
  3. Продавам изключително запазен стерео ресивър Sony STR-DE197
    От ivailoinj във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 02-06-12, 08:05
  4. Отговори: 3
    Последно: 25-08-10, 16:58
  5. Съвет за стерео ресивър+колони до около 2000 лв.
    От kotlon във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 10-12-09, 18:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе