Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree2Одобрявам

Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #1

    Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Интересувам се от покупката на точно този https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and...B&gclsrc=aw.ds .Интересувам се струва ли си цената понеже нямам място за блу раи система 5.1 и соундбара заема по малко място за това исках по скъп а доста четох за този и го водят един от наи добрите но никога не съм имал соундбар и не знам дали да си купувам толкова скъп изобщо.Ще се гледа предимно филми с него

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #2

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Предлагам да погледнеш и това https://www.samsung.com/us/televisio...za-hw-k950-za/ ето и ревюто Samsung HW-K950 Review | Trusted Reviews

  4. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #3

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Аз лично не бих дал над 2 бона за саундбар. Според мен, това е хвърлена на вятъра немалка сума, която можеш да използваш, за да положиш началото на нелоша аудио система, която да изградиш постепенно. Ако приоритет ти е гледането на филми по-добре се ориентирай към минимум 5.1 система с качествен субуфер.

    Ето ти схема на Dolby Atmos 5.1.2 (нещо, което посоченият саундбар претендира, че възпроизвежда) - Dolby Atmos 5.1.2 Setup .

    Разгледай разположението на колоните в помещението, стравни картинката със саундбара и си направи изводите сам.
    Този пост е редактиран от Ulfhedinn; 06-02-18 в 13:24. Причина: грешен линк

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #4

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Подкрепям колегата, но трябва да се дефинира "качествено", защото 1500 ресивър 2000 колони и 1000 суб = 4500, което не включва допълнителните колони за Атмоса . Аз също тръгнах по този път, но съм стигнал до две колони за фронт и ресивър, всичко е пари иначе за нещо качествено това е пътя но се изисква време.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    https://www.avitel-bg.com/dali-zensor-3-light_walnut - 569лв
    https://www.avitel-bg.com/dali-altec...atmos-speakers - 459лв
    https://www.avitel-bg.com/dali-zensor-vokal-black - 349лв
    https://www.avitel-bg.com/dali-zensor-1-2-way-bookshelf - 369лв
    https://www.avitel-bg.com/dali-zensor-sub-e-12f-black -869лв

    - 2615лв +
    https://www.avitel-bg.com/denon-avr-...h-avn-receiver - 1079лв

    - 3694лв - съвсем прилична бюджетна система, като всичко може да се взема поетапно ...
    или вземаш един подобен комплект с ресивъра -

    https://www.avitel-bg.com/onkyo-sks-..._2-speaker-set

    и минаваш за под 2000лв като на по-късен етап може да подменяш колоните с по-качествени ... ако не си съвсем доволен от резултата .
    Ulfhedinn одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #6

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Значи нека да уточня не е проблем в по високата цена проблема е че нямам никакво място зад дивана да има колони понеже самия диван ще е до стената а да висят колони по стената ми се вижда грозно.И да гледах този соунд бар на самсунг но и тои има 2 колони които трябва да седят зад дивана за това и те отпадат.За това и питам ако си купя скъп саунд бар дали ще ме доближи до нещо такова като звук ДОМАШНО КИНО SONY BDV-N9200WB | Домашни кина | TV, Видео и Gaming | Те

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #7

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Този саундбар ще те доближи до това, да се набуташ с едни 2200 лв.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Нито ЛГ, нито Самсунг са име в аудиото и аз лично бих заложил на някой по-вещ в тая част ако ще давам такава сериозна сума - почти всички реномирани производители вече имат и саундбар-и в производствената си линия та за 1000 лири Ямаха, Клипш, B&W и т.н. ми се вижда по-разумна покупка.
    Плащането на една камара лицензи не означава и добър звук - може и да са се справили добре от ЛГ, но нещо не видях и микрофон за калибрация в описанието, а как тогава ще стане момента с правилното излъчване в различни помещения, след като основно се разчита на отразен звук ... май не ми е много ясно ...
    При всички случаи обаче първо бих го чул на живо или бих договорил опция за прослушване в домашни условия преди да го купя.
    nassko1 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #9

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Добре кажете ми каква алтернатива имам искам да гледам филми на хубав голям телевизор(за които имам предостатъчно място) но хубавото озвучение няма как да го получа от телевизора.За мен самия е по лесно да си купя 5.1 блу раи но като нямам мястото търсих алтернативи и саундбара ми се видя като такава ... а за чуването първо няма как да стане понеже въпросния саундбар не се предалага никаде по магазините в Българиа,като попитах в технополис защо те ми казаха поради прекалено голямата цена нямало търсеност.Това значи поръчвам и плащам нося в къщи и пробвам хареса не хареса трябва да си го ползвам.Именно за това се обръщам с този въпрос кум форума ако има по компетентни да ми помогнат с избора ми

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Ами той човека ( svetlio1 ) ти помогна, но ти го пропусна май? Направи ли си труда да ги огледаш? Не са големи и не заемат чак толкова много място. Е ако си в 9м2 ще е кофти с каквото и да е. Ресийвера може и по слабия дори според мен (ако не е задължителен Атмос-а, а в малко помещение какво ще се чуе от тоя Атмос и аз не знам). За Атмос си трябва и плеър, че и DVD-та да си взимаш ....

    Всъщност филмите от къде ще се гледат?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #11

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Напротив прегледах всеки един линк и помещението е 25 квадрата но тои не ме разбра колкото и малки да са искат окабеляване ако са wifi колони ще искат захранване което пак си е кабел да не говорим че стената на която евентуално може да има задни колони е 1.99 и на толкова малка стена да сложа 2 колони на стената с висящи кабели и климатик между тях си е просто трагедия.И не е проблема в мястото а естетически как ще исглеждат на тази малката стена.А относно филмите ще си ги дърпам от замунда и ще си ги записвам със сигорност нямам намерение да давам пари за филми.

    - - - - - - - - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=7HeDYtqk7ek&t=14s

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #12

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Всеки има различни разбирания за естетика така е. Кабелите има варианти да се крият в зависимост от ситуацията, но ти си знаеш най добре. От замунда виждал ли си колко филма излизат с Атмос?

    Общо взето без колони качествен звук няма как да получиш, камо ли Атмос. Колегата се опита да те предупреди за грешното хвърляне на пари в грешна посока и да ти предложи доста по добър вариант. Все пак ти имаш последната дума. Взимай някой евтин саунд бар и не го мисли толкова.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #13

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Тоест ако кача филм 5 гб от замунда на телевизора прес саундбара ще го чувам като от нормална тонколона малко по силна от телевизора такали

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #14

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Т.е. качваш филм на флашка и го пускаш от там така ли? Какъв е ТВ-то (чете ли файловете, които ще гледаш, а ще вади ли многоканалния звук към следващото устройство?)?

    Иначе първо, не знам какво според теб означава "филм 5 гб от замунда". Второ, зависи какво очакваш точно. Трето, какво е "нормална колона" за теб?

    Да обобщим ... сонито от линк-а, който си показал си го чувал как звучи и ти харесва та търсиш бар, който се доближава до него като звук така ли? Всички до сега искаме да ти обясним, че няма как този бар да те накара да чуеш звуци зад теб без да има колона там. Естествено може да се опита да го симулира, но колко ще се получи ....божа работа. Всъщност запознмал ли си се с форматите и как работят?

    Дай малко разяснения та ако можем ще помагаме. Така с това ...нямам място ми звучи като - искам да пия вода, но без да се намокря...

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #15

    Отговор: Мнение за LG SJ9 5.1.2 Wireless Sound Bar

    Ще те улесня още малко, Ямаха имат функция virtual cinema front или нещо подобно.Лятото когато свързвах ресивъра го пробвах -всички колони се поставят отпред -бях ги наредил може би на фронт около 3 метра .Псевдо съраунд ефекта го имаше но само на моменти и доста по глух .Най добре се усеща на DTS MA , на DD ефекта от виртуалният звук е почти нулев.И дума не може да става да се сравни с поставени странични и задни съраунд колони.Саунд бара може и да е по ефективен но ме съмнява. Off, ако ще гледаш 5-6гб филми на 65 инча звука е без значение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG Wireless Sound Sync (Bluetooth) Тестове
    От Zetle във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 03-02-17, 16:07
  2. Продавам Microsoft Wireless Laser Mouse 5000 V1.0 и wireless keyboard 6000 v2.0
    От chorlav във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 10-11-14, 11:33
  3. Мнение за MSI Wireless router
    От dmanov във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 19-05-07, 12:09
  4. Отговори: 2
    Последно: 13-06-06, 20:00
  5. A7250 WIRELESS ETHERNET BRIDGE - КАЖЕТЕ МИ МНЕНИЕ!
    От BBBmAN във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 06-10-04, 03:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе