Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    214
    #1

    Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!

    Здравейте, въпросния ресивър го купих преди известно време от немски дилър на Онкйо през Ибей, но сега пиша.
    Чисто нов е, но първото впечатление, когато го включих бе наличието на шум в усилвателя?! При усилване на макс се чува ясно статичен шум в колоните, при това доста силно, както много от вас сигурно си спомнят от по-старите усилватели. Започва да се чува при усилване от около 70/100 нагоре (на тази сила трябва да си долепя ухото до говорителите за да го чуя). При предишния ресивър (Onkyo 507) го нямаше този феномен, дори при усилване на макс (странното е, че при него макса беше 72, възможно е поради някакви настройки да не съм успявал да го усиля на повече и за това да не съм чувал шума, но знам ли??? ).
    Колоните са вързани с кабел QED Micro - Eltax Monitor серията. Предните са вързани BI-AMP, няма грешки при свързването, единствено кабелите са един върху друг, но не вярвам проблема да идва от това, все пак изолацията не е лоша, а с предишния по-нисък клас ресивър ги бях вързал с някакъв фалшив кабел със сечение 0.1, който бе нахвърлян на топка из стаята...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #2

    Re:Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!

    Този шум при вход, на който не е включено нищо ли го има? Какъв е - високочестотно съскане или по-ниско като брум?
    На 607 е пълна тишина.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    214
    #3

    Re:Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!

    Типично съскане, не бих казал високочестотно, но да, близко е до "белия" шум, абсолютно типичен за краен усилвател, но за мен не е логичен при съвременните усилватели. Затова и отписвам за виновници кабелите.
    Не е на празен ход, чува се при включено крайно стъпало, но не и при наличието на звуков сигнал, все пак останалия звук би маскирал шума.
    Не знам как е вързан твоя, моя е вързан с HDMI към компютър и постоянно седи включен индикатора за сигнал, ако няма никой и пише NO SIGNAL, съответно изключено крайно стъпало, няма никакъв шум.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #4

    Re:Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!

    Да не си сменил колоните с по-чувствителни? При колко слушаш ноирмално? 70 е много високо ниво и аз при мен съм го задал да е максимума на усилване. При настройката може да се увеличи до 79 и следваща стъпка е max, на която също няма шум при Бета 50 (91 dB чувствителност)
    Тези проби ги правя разбира се на вход, на който нямам никакъв източник.
    Ако ти имаш нещо включено там, дори и то да не е пуснато, значи шумът ти идва от него. Това не е шум само на крайното стъпало, така си шумят всички транзистори и ОУ.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    214
    #5

    Re:Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!

    Не, не съм сменял колони. Нормално слушам между 45 и 60, на предишния слушах между 35 и 55 някъде, тия неща със силата на звука са много странни, ето до преди известно време поетапно се увеличаваше звука до 99 и МАХ, сега последната стъпка е 91 и МАХ...
    Иначе логиката ти е правилна за транзисторите, просто имам леки съмнения за изправността на целия усилвател, ако имах как да го проверя...

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #6

    Re:Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!

    Много е вероятно проблема да е от компютъра. Опитай с някакъв друг източник.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    214
    #7

    Re:Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!

    Е добре, как би могъл да е от компютъра, след като връзката е цифрова, а и все пак и предишния ресивър бе вързан по същия начин?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #8

    Re:Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!

    Дали връзката е цифрова или аналогова няма значение в случай, че шумът идва извън усилвателя. Тя връзката не прави разлика кое е полезен сигнал и кое вътрешен шум на източника.
    Теб те интересува дали ресивърът шуми, а това можеш да провериш само ако не си го свързал с никакъв източник.
    Както писах, прави си пробите на вход несързан никъде.
    А това че има разлика с предишния ресивър, може да се дължи на по-високото усилване на новия (чувствителност по вход), но не и на S/N параметъра му.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    214
    #9

    Re:Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!

    Да тествах го, изключих всички външни източници, оставих единствено кабелите към колоните, като дори тествах само с предните кабели фронтовете... йог, няма никаква промяна.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    2
    #10

    Отговор: Проблем (или не) с ресивър Onkyo 608 ?!

    Здравейте имам onkyo tx-nr609 и имам следния проблем дефектирала е платката с HDMI портовете и ще съм благодарен ако някой ми каже от къде мога да си я закупя благодаря предварително.

    - - - - - - - - - -

    Проблемът е следният изгоряла платка с HDMi портовете търся си нова или втора употреба работеща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем ресивър Onkyo TX-SR606
    От get във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-14, 11:16
  2. Ресивър ONKYO TX-NR 626 нов неразпечатан
    От Julian Yordanov във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 19-02-14, 20:40
  3. ресивър и дек ONKYO Integra
    От shanko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 19-09-13, 23:32
  4. Продавам РЕСИВЪР ONKYO TX-NR 515
    От Julian Yordanov във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-13, 11:28
  5. Продавам ресивър ONKYO TX-NR 609 7.2
    От MEK във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 22-04-12, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе