Резултати от 1 до 3 от общо 3

Усилвател TEAC A-X750 DC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #1

    Усилвател TEAC A-X750 DC

    Здравейте приятели.
    Имам въпрос, относно модела на въпросния усилвател - или от къде може да се намери ел.схема за него, че къде ли не търсих, но резултата е нула. Намирам за подобни, но точно за тоя модел, няма нищо.
    Ако някой има въпросната схема, ще съм благодарен да я сподели.
    Също ако някой ако знае и техник от София, който може да погледне и се е занимавал с въпросната марка - TEAC, ще помоля за координати.
    Иначе принципно усилвателя си свири, но има едно две неща които не ми харесват и искам да се оправят ако става.
    Първото е свързано, с потенциометъра на LOUDNESS , който от време на време прави мизерия и прекъсва единия канал, но като го чукна или завъртя леко се оправя. Почистван и смазван е но продължава да го прави.
    Второто нещо е, че като се завърти малко по-бързо врътката за усилване, малко над средно положение, се включва някаква защита и усилвателя млъква. Намалявам го съвсем малко и след секунда се включва и продължава да работи. Ако го усиля почти до край - но плавно, не дава този проблем. Имам чувството , че и този проблем, нещо е свързан с въпросния потенциометър LOUDNESS, но не разбирам, а само предполагам.
    Ако има значение, усилвателя има изход за 4 озвучителни тела, 2 изхода са на 8 ома и 2 са за 8/16 ома. По спецификация при 8 ома е за 2х95 W озвучителни тела, като моите са 2х120 W , пак на 8 ома.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Отговор: Усилвател TEAC A-X750 DC

    teac ax 750 dc manual (books-ebooks-magazines.com)
    Иска регистрация.
    Не знам дали и какво има там въобще. Излезе от Гугъл.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Усилвател TEAC A-X750 DC

    Благодаря за линка, ама това го гледах още преди няколко месеца. Абе де що има в Гугал съм прегледал, ама уж имат , а се оказва че нищо няма. Даже в някакъв руски сайт , уж беше сигурно че го имаше, поиска ми регистрация и да кача 5 сервизни инструкции, за каквато и техника да е, след което щеше да ме пусне да го изтегля, но след като ги качих , пак не ми даде това което търсих, а ми даде ръководство на някакъв модел на Ямаха, със същия номер 750 DC.
    От щатите има такъв сайт, където ръководството го има със сигурност, но от нашия регион не ни дава да се регистрираме и да теглим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ремонт на усилвател Teac
    От Nikola111 във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-18, 06:55
  2. Продавам: TEAC CD-W552E и TEAC CD-552E
    От MIB във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 08-02-07, 00:16
  3. teac w552e
    От ivo333 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-11-03, 23:13
  4. TEAC 48x16x48 HELP HELP HELP
    От TBL във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 20-01-03, 21:43
  5. TEAC-W54 CD-RW
    От Tyaga във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-01-03, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе