Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 56 от общо 56

Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #46

    Отговор: Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Ето и една снимка на откачената стая. По принцип общата площ е към 32 м? Телевизора е закачен на височината на погледа на стенна ъглова стойка. Под него ще разположа дясната основна колона до нея ще сложа субуфера, над телевизора ще сложа центъра с лек наклон надолу, др. колони са ясни . SVS знам, че е по-хубав, но цената не мога да си е позволя.
    За цялата м2 тогава си трябва 12-ка.
    Вземаш тонколоните сега. По нататък субуфер на SVS. Защото, позиционирането му ще е трудно в стаята. А SUB-a им, има DSP, което ще помогне за преодоляване на част от недостатъците на стаята.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #47

    Отговор: Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

    Ето и един друг възможен вариант за подредба, притесняваме малкото отстояние между основните колони, но така ще осигуря вкарването на центъра между тях. Какво ще кажете за този вариант на подредба, той по-добър ли е от първия ми замисъл?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ivanov_km; 15-11-21 в 10:28.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #48

    Отговор: Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

    Пари на вятъра, са добри колони и ресивър в това помещение.колега те е посъветвал -хубав саундбар или букшелф със стенни стойки около прехода да е централно срещу дивана.Махаш ТВ то от уравнението ако ще слушаш музика.Ако търсиш вариант да е между колоните няма да стане.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #49

    Отговор: Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

    И с този стъклен параван , който споменаваш , най-добре е да елиминираш субуфера...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #50

    Отговор: Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

    Точно пък svs 1000 и ямаха 300 са още по-мощни от дали,
    центъра от линка на колегата , спектър серия е 329 лв,
    стъкления параван няма да удържи на суб, извън отраженията просто ще вибрира

  7. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #51

    Отговор: Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

    То паравана представлява съвкупност от рамка по която се движат две крила от ал. дограма с пълнеж от ед. стъкло. На 99% от времето крилата са отворени или казано по др. начин прибрани плътно до стената. Паравана няма да бъде ползвани при слушане на музика или гледане на филм. Вчера зимерих ъгъла на централните колони с позицията на гледане и той е 30 %, липсват ми едни 14 градуса за да догоня препоръчителните 44 градуса. Но това е положението със стаята. Телевизора е много гадно забит в ъгъла и дясната основна колона няма как да е местя встрани от телевизора.

    Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #52

    Отговор: Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

    Идеята ми , че с тия акустични проблеми не можеш да очакваш някакъв HI-FI звук и просто си намали излишните разходи, каквито и скъпи неща да купиш най-важните фактори са акустиката и ОТ. При теб проблема е акустиката и няма голям смисъл да харчиш много пари за топ оборудване.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #53

    Отговор: Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

    Остави си саундбара за филми и му добави суб ако нямаш.
    За музика си вземи две колони с един усилвател.
    Ефективно 5.1 не можеш да направиш при това разположение.

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #54

    Отговор: Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

    Като гледам на снимката под телевизора си е точно SUB-а на саундбара.
    Ако искаш да смениш саундбар-а с по добро и не искаш да се изхвърляш много, поради лошото разположение погледни:
    Edifier S350DB

    За музика основно, може и със или стерео усилвател (с цуфрови входове, ако ще го свързваш към ТВ) и чифт букшелф както те посъветва колегата Rakeem
    или активни ОТ 2.0 с оптика, ако искаш да спестиш място:
    Edifier - S2000MKIII

  12. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #55

    Отговор: Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

    Типично за мен не се отказвам лесно , като не става в тази стая местим всичко в съседната . Стаята е с площ 17 m2, tака вече имам възможност да построя 5.1 система с перфектна геометрия. На схемата съм изчертал в мащаб стаята и обзавеждането, както ясните за мен положения на колоните. Единственото неизвестно е разположението в новата ситуация на двете сараунт колони. Спрямо чертежа къде ще е най-добре да се монтират и най вече на каква височина? Ясно е, че те трябва да бъдат насочени точно към слушателското място.
    Вариант 1 е на 150 см. от ляво и дясно на мястото за слушане/гледане/ или на малко-по голямо разстояние от 2 метра. Какво ще кажете? Оборудването, което поръчах е:
    Denon AVR-X2700H 7.2ch AVN 8K Receiver;
    DALI SPEKTOR 1 BK 2-Way Bookshelf за сараунт;
    DALI OBERON 5 Black -централни;
    DALI OBERON Vokal Black Centre Cpeaker
    Събуфер след разговор с човек от Авител ми каза, че Dali SUB E-9F е точно за това помещение и няма смисъл от взимане на по-мощен суб. Определено ми препоръча центъра да е Оберон и затова се изръсих с едни +310 лв. за него.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #56

    Отговор: Какво ще кажете за сборка 2.1 озвучение.

    За тая малка стая си ОК с поръчаното (аз даже бих взел букшелф-ки от горният клас за доле-горе същата сума), обаче по-добре не взимай сега събуфер, а ги послушай така докато събереш за SVS SB-1000pro

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Какво ще кажете за LG 43UJ6307?
    От mvarbanov във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-10-17, 17:38
  2. Какво ще кажете за Indesit RA 28 T
    От mobidob във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 15-04-10, 00:37
  3. Какво ще кажете за BattleField1942?
    От CreatoR във форум ИГРИ
    Отговори: 11
    Последно: 12-02-03, 18:42
  4. Какво ще кажете за Heroes4?
    От mitsy във форум ИГРИ
    Отговори: 26
    Последно: 06-11-01, 10:41
  5. Какво ще кажете за Serious Sam?
    От mitsy във форум ИГРИ
    Отговори: 35
    Последно: 30-05-01, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе