Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 41 от общо 41
Like Tree18Одобрявам

Бюджетна система за домашно кино 5.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #31

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Мислиш ли че е редно да мизерстваш, заради усилвател и ОТ? Къде живееш? Нима притежаваш голям дом със съответното помещение, което е с акустична обработка, като онези по снимките в специализираните форуми? Колко от пишещите тук живеят в еднофамилни къщи и имат подобни помещения? Вероятно обитаваш апартамент, в който каквото и да правиш, няма как да превърнеш в киносалон. Може би искаш да си поредният "герой", който когато слуша музика/гледа филм, целият блок гърми? Смяташ ли, че това е редно и цивилизовано? Знаеш ли, че Hi-Fi е лесен начин един работник да фалира? Защо си го причиняваш? Ако си крупен бизнесмен, няма да пишеш тук, нито ще спестяваш, но ти не си. Нима искаш да се вкараш в безкраен филм?

    Виж това и това. Потърси си кабели от чиста мед (2,5 квадрата за предпочитане), а не CCA, CCS. Трябва ти източник и приличен кабел за суба и HDMI и си готов.

    Относно торентите, като рипър и ъп, ще кажа, че аз режа атмоси и всякакви подобни чудеса. Защо? Размерът има значение. Огромната част от потребителите нямат дори 5.1 канална система, била тя и свирещ кашон, а какво остава за 10+. Който има възможност за скъпа техника, то той има възможност да си купи/наеме филм със съответното качество. Няма смисъл аудиото да е по-голямо от видеото. За да си наясно кой торент с какво аудио е, сваляш Media info, десен бутон на филма и гледаш какво пише за звук, видео и т.н.
    Аха, значи щом е по-съпо значи по-голямо и по-силно, но това е масова практика за мислещи като теб. Айде не давай акъл кой как да си харчи парите без значение какъв е и как си ги е изкарал.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #32

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    Аха, значи щом е по-съпо значи по-голямо и по-силно, но това е масова практика за мислещи като теб. Айде не давай акъл кой как да си харчи парите без значение какъв е и как си ги е изкарал.
    Как стигна до това заключение, нима ме познаваш и знаеш как мисля? Заповядай, дано ти бъдат от полза.


    Стана ми жал за човека, идва с ХХХ лв., а тук му се предлагат неща за ХХ ХХХ лв. За чий? Но както ти правилно каза, нека той си реши как да си харчи парите, ако ще после да го кара на фотосинтеза.
    chorlavia одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    381
    #33

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Стана ми жал за човека, идва с ХХХ лв., а тук му се предлагат неща за ХХ ХХХ лв. За чий? Но както ти правилно каза, нека той си реши как да си харчи парите, ако ще после да го кара на фотосинтеза.
    Напълно подкрепям мнението ти. Просто последната част на последното изречение - всеки сам си преценя.

    Инак - на всеки му се иска върховото оборудване, но след като има определен бюджет съветите са доста безсмислени. Аз също винаги (и все още) съм се чудел за подобен бюджет дали не е по-добре читав бар със суб (гледах филм на такава Bose около 2к) и бях доста приятно изненадан. Това не означа, че е добро, а че на мен ми хареса. Та - важно е, какво искаш да постигнеш, какви са ти очакванията, а не кое трябва да си купиш за Х пъти бюджета, но тъй като не можеш да си го позволиш сега да купуваш нещо, което ще изисква мноого ресурс и време.
    Аз място нямам, кабели да опъвам не мога да скрия и искам, който вкъщи пусне да слуша/гледа без много разправи.
    Нямам никакви претенции, че разбирам от оборудване.
    VanDan и wrathchild харесват това.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    992
    #34

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Нищо лошо за предложениието на inches9. Но, Yamaha YHT-4960, ще звучи, почти като саундбар с тези 3 инч. сателити.
    Единствения + е AV ресийвъра. Който има по-големи възможности. И пак стигаме до смяна на ОТ рано или късно.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #35

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Мисля не е нужно да се влиза в лични нападки или да се генерализира, че видиш ли щом нямаш нанайси иляди ич не си и помисляй за "домашно кино"

    Предложената по-горе комбинация от wrathchild или посоченият комплект на Wharfedale с харесаният вече ресивър на Сони си е напълно достатъчна и дава нужното кино преживяване в домашни условия за непретенциозни или нови в областта . А с още две подобни колони би дала и Атмос опция, навярно доста по-добра от повечето масови саундбар системи.

    п.п. почнал съм да гледам с домашно правени колони и ПроЛоджик усилвател + стерео VHS , и помня какъв кеф беше да ти бягат конете, и хеликоптери да прелитат над теб в стаята, та ... , както комплекти за под 1000лв могат да докарат приятно преживяване, така и такива за (стотици) хиляди могат да не носят удовлетворение
    wrathchild и VladiGamertad харесват това.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #36

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Нищо лошо за предложениието на inches9. Но, Yamaha YHT-4960, ще звучи, почти като саундбар с тези 3 инч. сателити.
    Единствения + е AV ресийвъра. Който има по-големи възможности. И пак стигаме до смяна на ОТ рано или късно.
    Така ще звучи....ако няма суб....ама има....8''....А къв усилвател и колони с 8'' за тези пари...ако има няма лошо.wharfedale-а който колегата посочи със сигурност е по-добър,но не съм сигурен,че може да си го купи заедно с ресивер за 1600 тук....И ако по-нататък има желание за хубави колони то-ти го каза.
    И пак стигаме до смяна на ОТ рано или късно.
    Отдавна казах,че добри колони +ресивер под 2к дори е немислимо....и то 2к е меко,ама много меко казано.
    Освен това комплекта го давам като насоки,а не като крайно решение.Ако намери по-добро,подобно на добра цена,няма лошо.

    п.с. И освен звучене(дали пак да повтаряме на каква цена) основната разлика м/у това и къв да е саундбар(ако изключим тези със сателитите,ама те не са по -евтини,пък и да не повтаряме отделните цени на ''music cast''-т.е. още към 1000)-е във физическото разположение на колоните,това което ще идва от една плоскост-саунбара-дадох линк в другата тема-защо НЕ!
    Ако изчкака на промоция 2 добри колон(к)и,МАbr2,които очевидно ще са му предостатъчни ги купих за 500лв.от ED,
    С което може да завърши Одисеята.
    Този пост е редактиран от inches9; 22-01-23 в 17:18.
    wrathchild одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #37

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Не пренебрегвайте вметката на колегата wratchild " къде ще се ползва въпросното оборудване". В нашия блок аз съм единствения домоуправител и имаше двама ентусиасти, които бяха решили да изнасят ежедневни концерти на целия блок. Познайте какво стана? От година не се чува и гък.

    Та, ако питащия живее в апартамент, да забрави за подобни изгъзици, споменати по-горе, да си купи нещо нормално и след като си начеше крастата, да си продължи живота.
    wrathchild одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #38

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    А защо решихте че човек който не познаваме ще купи нещо "ненормално" и ще тормози блока?
    Аз мога да тормозя блока и със светкаща колонка от илиенци.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk
    VladiGamertad одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #39

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Как стигна до това заключение, нима ме познаваш и знаеш как мисля? Заповядай, дано ти бъдат от полза.


    Стана ми жал за човека, идва с ХХХ лв., а тук му се предлагат неща за ХХ ХХХ лв. За чий? Но както ти правилно каза, нека той си реши как да си харчи парите, ако ще после да го кара на фотосинтеза.
    Вижда се какво 'мислиш', не си остроумен.

  12. toc
    toc е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    2
    #40

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Soundbar Samsung HW-Q930B, 9.1.4., за 1160лв. от Емаг - Dolby Atmos, безжични субуфер и задни тела, изключително съм доволен от качеството на звука при гледане на филми. За тези пари няма по-добър вариант според мен.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #41

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Цитат Първоначално публикувано от toc Виж публикацията
    Soundbar Samsung HW-Q930B, 9.1.4., за 1160лв. от Емаг - Dolby Atmos, безжични субуфер и задни тела, изключително съм доволен от качеството на звука при гледане на филми. За тези пари няма по-добър вариант според мен.
    Прав си.Ако се търси евтина алтернатива за филми.Саундбар със сателити става...донякъде.
    С-та на YAMAHA която предложих за 1600 лв. има други предимства
    1.Всички колон(к)и се разполагат самостоятелно в помещението
    2.Има всички необходими входове/изходи-DVD,Bluray....разни плеъри
    3.На ресивера има нет платформи за музика-Deezer,Spotify,Tidal...и др.Това е незаменимо удоволстие,поне за мен.
    4.Ако решиш,че основните колони трябва да се надстроят,просто купуваш 2 бр. и си в джаза.
    Та ако музиката не е последната ти грижа саундбара има недостаъци....Не съм видял и точно какви входове и изходи има...за краен случай.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Избор на система за домашно кино
    От lion_heart във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 11
    Последно: 16-07-15, 18:32
  2. Отговори: 1
    Последно: 04-06-12, 18:50
  3. 7.1 канална система за домашно кино
    От KuriN във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 11-03-12, 01:16
  4. Система за домашно кино
    От nikolov87 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-12, 16:06
  5. Система за домашно кино
    От delqn във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 15-07-09, 10:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе