Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41
Like Tree18Одобрявам

Бюджетна система за домашно кино 5.1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    10
    #1

    Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Здравейте, искам да си закупя система за домашно кино (ресивър и колони), която да е 5.1 surround sound. Бюжета ми е 640лв. Наясно съм с факта, че бюджета ми е много нисък, но на този етап не мога да си позволя по-скъпа система. Бранда няма голямо значение, но изисквам да е нова и частите да имат гаранция. Не искам да са от последната година, а просто да имат гаранция и да не са втора ръка. Също така може да се препоръчват и магазини, от които може да се закупува такъв вид техника. Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от VladiGamertad; 21-01-23 в 13:53.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    996
    #2

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    За бюджета който си определил търси саундбар система. Или поизчакай докато събереш още поне толкова. За да си вземеш бюджетен клас AV ресийвър и добри чифт букшелф ОТ/тонколони (които "стават" и за музика).
    ...или начален клас 5 бр ОТ за кино система:
    ТОНКОЛОНИ JAMO S 805 5.0 HCS WALNUT
    Защото, това е начален клас AV ресийвър:
    Ресийвър AV SONY STR-DH590, 5.2 канала
    Warlock одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #3

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Взимай нещо от техното дето ти е в бюджета к не го мисли толкова.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk
    Gena_bs одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    10
    #4

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Много благодаря за отговорите. Мисля да спестя още пари и да си взема препоръчаната от вас-(tek) система. И аз разглеждах този ресивър, но се надявах за нещо по-бюджетно. Не съм фен на саундбар системите, пък и телевизора ми няма HDMI ARC, тъй като е на десетилетие, но е доста добър и не мисля да го сменям (Panasonic TH-42PV80PA). Все още съм активен на темата, ако някой случайно измисли нещо.
    Този пост е редактиран от VladiGamertad; 21-01-23 в 13:54.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    996
    #5

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    2.1 активна аудио система:
    Аудио система Edifier - S350DB. ("убиеца" на саунбар системите 2.1)
    Свързва се към оптиката на ТВ или звуковата карта на компютъра (источника).
    Новите AV ресийвъри имат и оптичен вход. По този начин, също може да слушаш многоканален звук до 5.1.
    Но, е ограничен до Dolby Digital, DTS.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #6

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    2.1 системата предложена горе бих я предпочел пред всеки саундбар за тия пари.

    Иначе аз бих взел ресиивър и фронт колони. И започвам да допълвам нататък. По добре качествено 2.0, 2.1, 3.1, отколкото някакво посредствено 5.1. Пък камоли саундбар... той трябва да е някаде много назад в класацията.



    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk
    Warlock одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    10
    #7

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Ще има ли възможност да се свъже към Sony ресивъра който посочихте, или няма да може? Евентуално сега да ги взема и после да си взема ресивър и да ги свържа.
    Този пост е редактиран от VladiGamertad; 21-01-23 в 13:56.

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    996
    #8

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Цитат Първоначално публикувано от VladiGamertad Виж публикацията
    Ще има ли възможност да се свъже към Sony ресивъра който посичихте, или няма да може? Евентуално сега да ги взема и после да си взема ресивър и да ги свържа.
    Не, това си е изцяло завършена аудио система 2.1.(активна-със вграден усилвател).
    VladiGamertad одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    10
    #9

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Значи, предпочитам да изчакам и да спестя повече. Но тонколоните ще останат като резервен план. Мисля, че ресивъра(Sony STR-DH590) е добре и лично на мен ми харесва, обаче си търся колони, които да го допълват. Мисля да спестя общо 1550лв. и да взема нещо хубаво за тези пари. Разгледах също така и този ресивър(SONY STR-DH790), защото има поддръжка за ATMOS и разглеждам възможноста, да си го взема сега и да открия читави колони за 550лв. и някой ден да ги допълня с две ATMOS колони (тип upfireing)и евентуано системата да бъде по актуална, дори и след няколко години (2-4г.) Обаче не съм сигурен дали е много добра идеята, над половината от бюджета ми да е само за ресивъра и ще има ли добри колони за 550лв (извинявам се ако имам правописни грешки).
    Този пост е редактиран от VladiGamertad; 21-01-23 в 13:30.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #10

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Винаги е по-добре да вземеш по-добрият/големият модел ... стига да можеш да си го позволиш.
    Между другото гледам, че тия вече ми излизат за пазаруване и в България, а не само като търговец в емаг - при тях е 830лв

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    10
    #11

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    И това е така, обаче въпроса е дали ще си струва да си взема колони за 550лв, а ресивър за 1000лв. Между другото, като отворя линка ти ми излиза, че струва 2000лв.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #12

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Цената е в румънски леи, все още голяма част от сайта е на румънски.
    1000лв в момента си е минимум за ресивър с добър набор декодери. Колоните винаги може да ги вземаш на части - предни, после център, съраунд, събуфер ... Атмос.

    п.п. така като им гледам цените - има шанс да разбутат малко кошера с тукашните

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #13

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Вземи най скъпия ресиивър който можеш да си позволиш, и започни с колоните от предните лява и дясна. Не е необходимо да се хвърляш на цял комплект само заради примамливата пакетна цена.
    Все пак даваме идей тука без да знаем какво очакваш от системата в краен вариант, какъв опит имаш с аудио системите до тук. Дали искаш яко джангър, дали нещо качествено, дали просто нещо да има...
    Да не стане така да дадеш едни пари и да се разочароваш, защото човек най много страда от очакванията си.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    10
    #14

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Благодаря за отговoра и се извинявам за моeто невнимание.
    А за колони някакви предложения? Трябва да могат да работят с ресивъра, който обсъждахме (SONY STR-DH790). Също така съм чувал колко WOW е Dolby Atmos, обаче струва ли си наистина и дали ще мога да го забележа, ако имам такъв тип система. Слушал съм Dolby Atmos саундбар на TCL и въобще не ме впечатли. Наясно съм, че има разлика в "ATMOS за саундбар" и "ATMOS за AVR" и затова се чудех дали има някой, който е чувал "ATMOS за AVR".

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #15

    Отговор: Бюджетна система за домашно кино 5.1

    Вкъщи нямам Atmos, имам средна работа 5.1. Атмос съм слушал в демо зала, направено по всички правила, и ефекта не беше WoW. Беше просто зашеметяващо, спиращо дъха, мислите... абе нещо невероятно. Не се чуваше от кой колони идва звука, чуваше се от коя точка в пространството около мен идва. По близо, по далече, около мен, над мен, движеше се като че все едно е в залата.
    Та в атмоса има много хляб, но и иска много пари.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на система за домашно кино
    От lion_heart във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 11
    Последно: 16-07-15, 18:32
  2. Отговори: 1
    Последно: 04-06-12, 18:50
  3. 7.1 канална система за домашно кино
    От KuriN във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 11-03-12, 01:16
  4. Система за домашно кино
    От nikolov87 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-12, 16:06
  5. Система за домашно кино
    От delqn във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 15-07-09, 10:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе