Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20
Like Tree11Одобрявам

Надграждане от 5.1 до 5.1.2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #16

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    В тази конфигурация, единствената ти опция за атмос е или да ги вградиш в тавана, над дивана, или забравяш за тази глезотия.
    lazarus18 и JKanchev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #17

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Ми да си остави всичко както си е в момента и да не се занимава. Написа че е доволен, а това е най-важното.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #18

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Първи вариант: От двете страни на ТВ премести фронталните Zensor 3 (не са Z5), на подови стойки.
    Мястото на Atmos-a е на закачените стойки на стената. В този случай, не ти трябва Alteco. Само букшелф ОТ, които имат 4.5-5 инча основен говорител.
    Например Spektor 1 (ако искаш да спестиш) или от друг производител.
    И ще е възможно да ги насочиш (по определен ъгъл) в посоката, която искаш.
    Втори вариант: преместваш стойките за стена на за фронталните/предните над ТВ (не е идеалното място) И монтираш Alteco на мястото на стойките (скриване на проблеми участъци).
    пример.
    Кабелите, които си "прекарал" за предните, ще останат за Atmos-a. За фронта, ще ти трябва сравнително къси дължини, защото са близко до AVR-a
    П.П. И двата варианта са далеч от идеалния. Но, са компромисно решение, за мястото ,с което разполагаш.
    Компромиса: важи в пълна за повечето HT домашно озвучаване, поради естеството от причини.
    Този пост е редактиран от tek; 25-01-23 в 22:49.
    JKanchev одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #19

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Че ти си готов за атмоса. FL/FR - Dali Zensor 5 ги сваляш от тези стойки горе в ъгълите и ги слагаш, където им е правилното място - от двете страни на шкафа на стойки. Можело е навремето и подовостоящи да вземеш вместо букшелф. Кабелите за FL/FR - Dali Zensor 5 лесно ще се пуснат зад шкафа с ресийвъра и няма да се виждат много. Горе слагаш ъглови атмос и използваш вече прокараните кабели за там. Знам, че не си доверчив към това, което пиша (покрай други теми) и това си е твое право. Но и други хора вече са ти дали схемата. Онова горе с излъчването в зелено са атмосите. А предните 2 са отстрани на ТВ.
    Доверието докторе се гради и то най вече с факти, а не предположения - мисля, че го знаете по добре от мен и подхода ми никога първоначално не е бил с недоверие - нито в тази, нито в която и да е тема. Иначе никога не бих влизал в този форум, което правя с удоволсттвие има няма 10-на години.

    Наистина нямах/м друг вариант за монтаж на предните видно от снимките. Така, че ще разгледам подробно направените от Вас предложения и ще споделя.

    Благодаря на всички!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #20

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    За атмос, ако ще слагаш само 2, ако искаш наистина да усетиш ефекта - най-добре е 2 колони вградени в гипсокартона примерно, над главата ти.
    Скоро си направих атмос. Пробвах преди това с преден атмос - 2 колони над предните (както са твоите).
    Отпред се получава като звукова стена и ефекта е готин, но не е точно атмос. Не се усеща много въздушните истории. Отпред е готино, ако ще слагаш 4 атмоса - 2 над главата ти и 2 предни високи. По този начин ще получиш движение във въздуха.
    Само с 2 звука е малко статичен горе, но е мнооого по-добре от без нищо. Вчера изгледах новия Black Panther с Dolby Atmos и с техните самолетчета и онзи дето хвъркаше и наистина имаше много добър ефект - все едно прелита над главата ти. Това само с предни няма да се постигне.
    Отделно, ако филма не е атмос, ами с нормален 5.1 звук. Има опции да дадеш примерно на DTS + Neural X или DTS+surround и звука те обгръща като в звукова капсула се чувстваш Много рядко го ползвам, (предпочитам чисто 5.1 да си гледам) но е ефектно.

    Аз моите си ги купих от топаудиовидео и са на Taga Harmoni TSW-480 Slim с 6.5 инчови за 155лв. бройката.
    Трябваха ми слим колонки, защото мястото ми под гипсокартона е малко. От тези съм доволен, доста добре си свирят.
    Имайки предвид, че общо звуците при един атмос филм са има-няма 5% от целия филм - лично аз не мисля, че си струва да се дадат стотици левове за тези вградените, 310 лв. ми се видя прилична цена за 2 колони.
    Виж ако ще добавям и Front High (преден атмос) - тогава ще си взема от моята серия на Klipsch и съм склонен да развържа кисията (1000 лв. от Германия)
    Този пост е редактиран от Warlock; 25-02-23 в 09:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе