Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree11Одобрявам

Надграждане от 5.1 до 5.1.2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #1

    Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Здравейте колеги,

    Разпологам със следната озвучителна конфигурация :

    Denon 2600;
    FL/FR - Dali Zensor 5;
    SL/SR - Zensor 1;
    Zensor Vocal;
    SW - SVS PB-1000;

    Прави ми впечатление последно време, че доста от торентите повишават качествата в посока Atmos - нещо, което на мен ми липсва.
    От тук възниква резонният въпрос:

    Предполагам наистина би се усетило в посока повишаване качество на гледаните филми с едно надграждане до Atmos с още 2 броя до 5.1.2 или 7.1?
    Много изглупих като правих ремонт в помещението и пуснах окабеляването през гипсокартона на тавана само за настоящата 5.1 и ако трябва да са таванно монтирани яко съм гризнал......

    Бихте ли ме посъветвали как да реализирам системата до 5.1.2 и като изпълнение + препоръка за колони на прилична цена за Dolby Atmos?

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #2

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Същински Атмос без колони над главата ти няма как да постигнеш, можеш с псевдо такъв, чрез рефлекция, като разположиш колони, които да сочат към тавана, обикновено се поставят над предната линия(стереото).
    Dali Alteco са за твоята система.
    atanasnikolov одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #3

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Благодаря!
    За таванен монтаж какво би предложил ако все пак нещо измисля?
    Този пост е редактиран от JKanchev; 24-01-23 в 20:01.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #4

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    На тавана можеш да сложиш каквито искаш, има и инсталационни.
    Могат да се сложат и на стените горе в ъглите, от двете страни на слушателската позиция.
    lazarus18 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    То и Алтеко-то може да се монтира горе срещу позицията за гледане, а кабелите би трябвало да може да прекараш зад картона ... ако няма вата, не че и с вата няма как

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #6

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Сигурно цената не му харесва.
    А това горе срещу позицията на гледане, звучи като горе над основните(над телевизора).

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Да, те си го дават така и в рекланите/упътването
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #8

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    На тавана можеш да сложиш каквито искаш, има и инсталационни.
    Могат да се сложат и на стените горе в ъглите, от двете страни на слушателската позиция.
    Така съм го реализирал в момента :

    0-02-05-be93f15dc1b377311a2a6e847175070cc7395c6b7df4cc45d0f923bfc55d140f_3a4802160482fb20.jpg

    Кабелите са в гофра /вече уплътнена за съжаление/ вградени в стената със Тв-то, която не е гиспокартон.

    0-02-05-7521d40a5c10329b0de6cd03b13375ea122cf6ab36057916a137a73116d9cf0f_c41979c307188c27.jpg

    Тук е основната позиция за гледане като на другата дясна стена е другата.

    Най добре е окабеляването да мине през гофрата и през тавана, но по спомен мисля, че няма да има място за още 2х2 да не казвам, че трябва да рискувам единият от настоящите кабели за да пробвам да издърпам.
    Другият вариант и май единствен е по пода зад первазите, по ъглите и т.нат., но доста кофти ще изглежда.


    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Сигурно цената не му харесва.
    А това горе срещу позицията на гледане, звучи като горе над основните(над телевизора).
    Разбира се хубаво е да се търси по добро решение от 700 лв за това up-не до Atmos.

    Какво мислите?
    Този пост е редактиран от JKanchev; 25-01-23 в 08:43.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #9

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Мисля, че на предните 2 фронтални не им е там мястото. Там може да са 2-та астмоса. На фронталните трябва и отстояние от стена 20-30см. по предписанията по спомен.
    svetlio1 одобрява това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    С така монтирани колони ти май не си за Атмос, а за фронтални. [emoji2]
    Иначе сериозно, ако имаш гипсокартон на тавана, най-добрия вариант е да сложиш колони за вграждане както е по стандартите.
    Ако слагаш от тези Alteco, ги сложи горе в ъглите странично на слушателската позиция.
    Моя съвет обаче е да не се занимаваш. Атмоса не е лошо нещо, но само при коректно изпълнена система.
    Освен това аз съм малко скептичен към ефекта му. На демо клипове е впечатляващо, но на 90% от филмите, през 90% от времето няма да се чува нищо.
    За няколко ефекта, сложени точно за да изкефят слушателя не си струва разхода и грозотията да накичиш тавана.
    svetlio1, JKanchev и inches9 харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #11

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Мисля, че на предните 2 фронтални не им е там мястото. Там може да са 2-та астмоса. На фронталните трябва и отстояние от стена 20-30см. по предписанията по спомен.
    Да, на 20 см са и с подвижните стойки са допълнително насочени навътре още.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    С така монтирани колони ти май не си за Атмос, а за фронтални. [emoji2]
    Иначе сериозно, ако имаш гипсокартон на тавана, най-добрия вариант е да сложиш колони за вграждане както е по стандартите.
    Ако слагаш от тези Alteco, ги сложи горе в ъглите странично на слушателската позиция.
    Моя съвет обаче е да не се занимаваш. Атмоса не е лошо нещо, но само при коректно изпълнена система.
    Освен това аз съм малко скептичен към ефекта му. На демо клипове е впечатляващо, но на 90% от филмите, през 90% от времето няма да се чува нищо.
    За няколко ефекта, сложени точно за да изкефят слушателя не си струва разхода и грозотията да накичиш тавана.
    Леле - наистина ли съм сгафил.
    Ползвам така изградената система повече от 3 години и разбира се от моята камбанария мога да кажа, че съм доволен.

    Леко започва да се надига в мен съмнението, че май се захващам с нещо, за което хем нямам време хем си отварям бела на главата

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #12

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Хубаво си снимал,ама такива снимки трябва да са в 16/9 и то с wide камера,а не в 4/3.
    Не се занимавай с глупости да прекарваш нови кабели.От снимката ми се струва,че просто слагаш основните от страни на тв-ра и горе 2 за атмос,може и над (вурху)основните.
    Вярно е.че колони над главата ще дадат по-добър Атмос ефект,но на ПРАКТИКА не получаваш кой знае кво ,което си заслужава нови кабели!
    Атмос не е само разположение на колони а и звук който върви -ляво-дясно(напр....и обратно) а не лява дясна колона!
    Така ,че малка полза от нови кабели(като звук) и повече неприятности(със сигурност).

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #13

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Че ти си готов за атмоса. FL/FR - Dali Zensor 5 ги сваляш от тези стойки горе в ъгълите и ги слагаш, където им е правилното място - от двете страни на шкафа на стойки. Можело е навремето и подовостоящи да вземеш вместо букшелф. Кабелите за FL/FR - Dali Zensor 5 лесно ще се пуснат зад шкафа с ресийвъра и няма да се виждат много. Горе слагаш ъглови атмос и използваш вече прокараните кабели за там. Знам, че не си доверчив към това, което пиша (покрай други теми) и това си е твое право. Но и други хора вече са ти дали схемата. Онова горе с излъчването в зелено са атмосите. А предните 2 са отстрани на ТВ.


    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Да, те си го дават така и в рекланите/упътването
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-01-23 в 14:50.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    ТОй ги е сложил така горе защото няма място по-ниско. Трябва да ги залепи до телевизора, което пак е голям компромис.
    JKanchev одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #15

    Отговор: Надграждане от 5.1 до 5.1.2

    Ако ги сложи отстрани на телевизора, или отстрани на шкафа както е по правилно, много ще пречат на свободното движение в стаята, и ще има проблеми от женско естество...

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk
    JKanchev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе