Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 53

Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. hristo
    Guest
    #16

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    Каква е подръжката под WIN2k

    D3D/OpenGL.Пълна ли е или като при моят Savage4 -полвинчата и малко бъгава

    Иначе реэултатите на 3D Mark -на NVIDIA картите са винаги по-високи но 3D/Open GL

    графиката е боэа изключая марковите екэемпряли /ASUSS/DAIMOND/GAINWARD

    Моят GAINWARD CARDEXPERT SAVAGE 4 pro+ tv-out 16mb винаги е по -качествен от прехвалената TNT2 така че предполагам че тоэи Savage 2000 е по-качественно от GeForce2 MX а и при Savage2000 шината е 128 битова



    hchancoff

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #17

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    И мен ме интересува тази версия на Diamond по добра ли е от някой от GeForce-вете или не им се връзва на малкия пръст.Някой да ми каже как работи TV-out-а на картата:1.Само той и монитора е изключен,или и той и монитора са включени без това да се отразява на качеството на образа!Благодаря предварително !Бързият отговор ще ми е от полза защото тук ми предлагат един Diomond Viper 2 .Заслужава ли си да сменям старият си Matrox G-400Max за тая карта .Той има малко проблеми с тунера ми на ATI !




  4. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #18

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    Човек ви пита за нещо ,а вие...




  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #19

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    Hrsito, все още не съм тествал NFSx, но като го направя тези обезателно ще Ти кажа, става ли?

    Поддръжка на D3D/OpenGL под Win2K има стига да не ползваш драйверите от Windows-a. Инсталираш си официалните и всичко си работи



    Visual Quality на Savage2000 както чувам е по-добър от този на GeForce2 MX. Не съм пробвал досега GeForce и затова не мога да Ти кажа със сигурност, но познатите ми, които са пробвали и двете казват, че Savage2K Visual Quality е по-добро.



    Panzer, не мога да Ти кажа дали е по-добра, но за TV-Out-a ще Ти отговоря.



    "1.Само той и монитора е изключен,или и той и монитора са включени без това да се отразява на качеството на образа!Благодаря предварително !Бързият отговор ще ми е от полза защото тук ми предлагат един Diomond Viper 2."



    - Съжалявам за късния отговор, но просто нямах възможност да Ти отговора по-рано. Монитора и TV-Out дават сигнал едновременно, но монитора превключва в режим 50-60 херца TV-Out-а е реализиран на основата на Conexant BT869KRF. Моля ви, не се смейте, но използвах аудио чинч кабел (не коаксиален)... какво да се прави нямах друг на разположение. За разлика от Savage3D качеството е с класи по-добро. Вече има 3D/Video ускорение към телевизора, което липсваше при Savage3D. Пробвах го на 800x600 и е добро - все пак телевизорът е ограничителят (Samsung SK533)...



    2.Заслужава ли си да сменям старият си Matrox G-400Max за тая карта .Той има малко проблеми с тунера ми на ATI !"



    - При Matrox-а качеството на TV-Out би трябвало да е по-добро, защото той с тази цел е направен - да се ползва, докато Viper-a не е за професионални цели, въпреки, че работи доста добре.



    Ако ви интересува още нещо питайте!



    Kiril "Dreamer" Georgiev

    dreamer@savagenews.com

    ICQ# 46233045

    http://www.setcom.bg

    http://www.savagenews.com

  6. Member Аватара на Ross
    Тук е от
    Jan 2001
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #20

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    Kolko moje da se overclockne tva neshto bre ? Shte si vzemam takava karta. Kato mu lepna edno ventilatorche otpred i edno radiatorche na gyrba i...

    Abe sledvashtia mesec si vzemam Vipera i she postna malko testove s moito Celeronche @877Mhz.

    Men poveche me interesuva pametta kolko se clockva, shtoto tam ohlajdaneto mnogo ne pomaga. I chuh neshto se zapoiavalo na taia karto za po dobyr overclock ??? Tva go vidiah v edno review niakade(Viper II vs GeForce 2 MX vs Voodoo4 4500), vipera beshe clocknat @175/200!!!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #21

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    След като паметта е 6ns би трябвало да можеш да я качиш поне до 175Mhz. За якото овърклокване чрез презапояване можеш да прочетеш на тази руска страница:

    http://news3.al.ru/articles/s2k-overclock.html . Та пичовете казват, че производителността се увеличава правопропорционално на честотите на работа, така че потенциала на Viper II за overclock не изглежда малък Помни, че има риск да скапеш картата ако не запоиш нещо както трябва (надявам се, че знаеш какво правиш).



    Имаше един португалец, който си беше монтирал даже потенциометър за смяна на напрежението, но страницата му вече не е активна. Сега ще взема да му пиша, пък да видим дали ще я има някаде архивирана



    Btw, гледай следващият месец да дойде по-скоро щото тия карти може да са ограничена бройка и да свършат. Обади се в RTS и ги питай, те ще ти кажат. Ако е така събирай пари и купувай още сега щом си решил, че искаш такава.



    Kiril "Dreamer" Georgiev

    dreamer@savagenews.com

    ICQ# 46233045

    http://www.setcom.bg

    http://www.savagenews.com

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #22

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    Dobre shte e ako niakoi nameri ili uspee da napravi sravnitelni testove mejdu gigantite v tazi oblast:3Dfx,Ati,NVidia,Matrox,S3,Kyro.......




  10. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #23

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    baia vreme mina !Kajete mi sega kato sobstvenici na takava karta kak ia oceniavate !Dovolni li ste ?

    Mai i az shte si kupia nainakraia!!




  11. Member Аватара на Ross
    Тук е от
    Jan 2001
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #24

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    As se otkazah ot Savage-to. She si vzema RADEON 32 DDR po niakoe vreme. za sega ne mi dostigat $40.




  12. MOSEZ
    Guest
    #25

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    Spored men po-dobriat izbor e ATI Radeon VE 32mb DDR + TV Out vupreki razlikata v tzenata, no za sujalenie vse oshte ia niama na pazara. Tzenata i v JAR e 88$ kato se poiavi, a tova shte stane skoro zashtoto prochetoh niakude v Net-a, che ATI ofitzialno sa ia pusnali v prodajba na 21.02. Taka che sum si prigotvil MX-a da go razkaram vednaga / MSI StarForce 817 /. Pravil sum lichno testove na ATI Radeon 32 DDR i MSI GeForce2 MX, ako niakoi go interesuva shte gi dam.



    Mosez

  13. MOSEZ
    Guest
    #26

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    Spored men po-dobriat izbor e ATI Radeon VE 32mb DDR + TV Out vupreki razlikata v tzenata, no za sujalenie vse oshte ia niama na pazara. Tzenata i v JAR e 88$ kato se poiavi, a tova shte stane skoro zashtoto prochetoh niakude v Net-a, che ATI ofitzialno sa ia pusnali v prodajba na 21.02. Taka che sum si prigotvil MX-a da go razkaram vednaga / MSI StarForce 817 /. Pravil sum lichno testove na ATI Radeon 32 DDR i MSI GeForce2 MX, ako niakoi go interesuva shte gi dam.



    Mosez




  14.  
     
  15. Member Аватара на Ross
    Тук е от
    Jan 2001
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #27

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    MOSEZ, v nikakyf sluchai ne bih si vzel RADEON VE!



    RADEON VE e oriazan RADEON DDR. Niama T&L i edinia Texture pipeline go niama. Syshto chetoh niakade, che pametta ne e 128Bit DDR a 64Bit DDR. Spored men RADEON VE shte e po zle i ot RADEON SDR.



    Review na RADEON VE: http://www.sharkyextreme.com/hardwar...mb_ddr/6.shtml






  16. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    158
    #28

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    Radeon VE си е доста слабичка. При сегашните приложения е равна точно на Voodoo3 3000:

    Single Texturing - 166mt/s

    Multi Texturing - 333mt/s

    Точно колкото и Voodoo3 3000. Ако някой вече има TNT2, Voodoo3, G400 или Rage128 PRO, и доплати за този Radeon, ще си е направо прецакан. Заслужава ли си само заради подобието на DualHead?




  17. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #29

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    I vse pak niakoi da kaje za Diomond Viper II ka se durji !

    Niakoi prodava li go ?




  18. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    158
    #30

    Diamond Viper II (Savage2K) за $65! Впечатления...

    Panzer, ти полудя ли, че ще сменяш MAX-a за Savage2000?

    Или искаш да разбереш какво е наистина проблемна видео карта?

    Ако много държиш да разкараш МАХ-а бих сменил моята за нея. AXLE GF2MX - безпроблемна е и е в гаранция. Работи с ATI TV Tuner-и. От както съм я взел я държа на 183/183mhz и AGP4Х. AXLE имат и орязана версия, но тази си е точно по спецификациите на nVidia.

    Бих я сменил само защото няма TV-OUT.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Автоаларма VIPER 500HF, моля за съдействие.
    От laptop7788 във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 01-04-14, 19:27
  2. HTC Diamond Touch - 120лв!
    От AlwaysLoveYou във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 10-01-12, 17:25
  3. Отговори: 1
    Последно: 15-06-11, 04:45
  4. HTC Touch Diamond отличен 150 лв.
    От kamendc във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-11, 22:59
  5. Продавам HTC Diamond
    От Mihailov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 21-01-09, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе