Резултати от 1 до 11 от общо 11

Realtek или nVidia драйвери?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #1

    Realtek или nVidia драйвери?

    Имам Gigabyte 7N400 Pro2 и въпроса ми е кои драйвери да слоза на вграденото аудио: тези, които са в пакета на нВидиа или на Realtek, които са за сваляне на сайта на Гигабайт. Има ли разлика в производителността, защото с драйверите не нВидиа (по-старите) нямам ЕАХ поддържка.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #2

    Realtek или nVidia драйвери?

    Дефинирай ми понятието "производителност на аудио чип"... :D



    Дъното ти е със звуков чип Realtek ALC650/655, драйвер за него от nVidia няма как да имаш. Драйвер от nVidia щеше да ти трябва, ако схемният ти набор включваше южен мост MCP-T.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #3

    Realtek или nVidia драйвери?

    Ами ако не се лъжа вграденото аудио товари процесора и както различните драйвери за видео карти дават различна производителност, мислех дали различните драйвери на аудио картите няма да оказват влияние върху производителността на цялата система.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #4

    Realtek или nVidia драйвери?

    Напълно прав си с тези свои размишления, но просто фразата ми прозвуча смешно; не се засягай, pls. Мисля, че ти отговорих на въпроса.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #5

    Realtek или nVidia драйвери?

    Нищо смешно няма, въпроса е съвсем коректен. С Realtek драйверите производителността в игрите спада с около 10% за сметка на по читав звук

    Мерено е в Mohaa, Rallisport Challenge & CMcR4, като в последните 2 звуците се чуват коректно само с Realtek драйвера.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #6

    Realtek или nVidia драйвери?

    А не трябва ли да се сложат и двата драйвера?

    Имам предвид да се инсталира пакета за nForce2, който инсталира драйвер за дигиталния кодек на nVidia, а драйвера на Realtek инсталира драйвери за Audio Codec-a



    Вградения звук в дъната обикновено се реализира от 2 компонента - дигитална част в чипсета и аудио част на външен аудио чип.



    Може би Raziel се е объркал, понеже Audio частта на дъното му не е на nVidia, така че и да инсталира техните драйвери няма да има резултат.

  8.  
     
  9. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #7

    Realtek или nVidia драйвери?

    По мое мнение най-новите драивери на Nvidia са по-добри и няма да сбъкаш ако ги пробваш.


  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #8

    Realtek или nVidia драйвери?

    Здравей значи аз имам почти същото дъно/виж сигнатурата/ значи изтегли си драйвера на NVidia/ver. 3.42/, защото:

    1. Можеш да си пускаш mp3 през WinAmp на всичките ти възможни колони /6 предполагам/;

    2. Имаш поддръжка на EAX;

    3. Какви са тези глупости NVidia или Realtek, какво като чипа е Realtek, NVidia го използват и надстройват за техните кодеци и др. бози.[:P]

    4. Към дъното ти идва диск с драйвери случайно да пише някъде Realtek[?], не пише, пише Audio Driver AC'97

    5. Няма да имаш Nvidia аудио контрол панел и доста други интересни шаринийки.



    към @Dark Skywalker, ако си забелязал 7N400 Pro2 е написал Raziel, което автоматично значи че има MCP-T южен мост[^]



    към @KOKOSH голям смях, наистина ли си вярваш[?], впрочем не знам какво ти е дъното, моето е GA-7N400Pro и мога да ти кажа, че това което твърдиш въобще, ама въобще не е вярно[:D]



    Успех

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #9

    Realtek или nVidia драйвери?

    kiko, благодаря за инфото, но ме притеснява липсата на еквалайзера, който го има като сложа драйверите на Realtek. Дали ще има подобно нещо с новите драйвери на нВидиа или звука ще е достатъчно добър и без него. Като бях на Yamaha X-Wave 6000, ми се струва, че имаше по-добри високи честоти. За разлика от сега, но с еквалайзера се компенисра. Така ли е или се заблуждавам?

  12. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #10

    Realtek или nVidia драйвери?

    Успокои се както казах сложи си най-новите драивери на Nvidia и няма да сбъкаш.

    Имат си всичко, моето дъно е msi-k7n2-delta-l с аудио кодек ALC650.

    Вярно, че по старите драивери на Nvidia не работеха много читаво, но проблема вече са го оправили. Новите Nvidia драивери си разпознават както техния аудио чип така и Realtek-а . В допълнение на казаното от kiko_di настроки на силата на звука може да се прави на всеки канал по отделно, което маи го нямаше с Realtek драиверите.


  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #11

    Realtek или nVidia драйвери?

    Брех, да му се не види! До колкото знам Pro2 НЕ са с MCP-T, а само с MCP. Pro бяха с MCP-T. Не знам това оказва ли влияние на качеството на звука, но май с драйверите на Рийлтек вади по-качествен звук, въпреки че тези на нВидиа имат и те еквалайзер. Дори и да пренебрегна качеството, защото може да съм се заблудил, забелязвам бъгове в звука при Thief 3 (пукане), а това при драйверите на Рийлтек го нямаше.

    Вярно, с новите на нВидиа ми светна опцията за Hardware Acceleration във Winamp (с по-старите не беше достъпна), ама все още нямам EAX - WarCraft 3 не ми дава да го включа като ми казва, че звуковата ми карта не го поддържала. При Рийлтек си излизаше.

    Баси сега не знам какво да правя. Освен да чакам по-нова версия на нВидиа :-)

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Nvidia 8400GT vs Nvidia Quadro fx1400
    От DENITO във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 05-03-12, 21:00
  2. Realtek
    От tannoy във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 24-06-07, 17:50
  3. Realtek проблем
    От BIZZART във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-07, 09:54
  4. Проблем с драйвери NVidia
    От chineesse1 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-05, 07:39
  5. драйвери за Nvidia
    От JOJO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-06-04, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе