Резултати от 1 до 12 от общо 12

Radeon 9600 pro-проблем с out-a

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    21
    #1

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    Здравейте имам POWER-COLOR ATI RADON 9600 PRO работи си много добре обаче от вчера ми прави следния номер- при рестарт изключва монитора и превключва само на телевизор.Пробвах да изключа телевизора от настройките на видиокартата но без успех.Изключвам телевизора от out-a но монитора не се включва отново.

    Дайте съвет

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    Изключи компа, извади кабела на ТВ-то и пусни компютъра. Или преди това като зареди уиндоуса, предполагам че се вижда на телевизора, натисни "Alt+ F5" - това е комбинацията по подразбиране за превключване на дисплеите на картите АТИ. Ако и това не става - кажи да го мислим.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    21
    #3

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    Значи аз съм с ХР при зареждането на компютъра(чекването на храдовете и т н.) се виджа всичко на телевизора но при появяването на надписа welcome телевизора се изключва и се включва монитора.При изключен кабел кам телевизора го прави същото нещо.Аз си мосля че самата видеокарта се е ошашавила нещо и си мисли че постоянно има включен кабел в out-а,защото когато кабела не е включен в картата в настройките не ми даваше да да клонирам сигнала а сега при изключен кабел мога да активирам клониране.


  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Значи аз съм с ХР при зареждането на компютъра(чекването на храдовете и т н.) се виджа всичко на телевизора но при появяването на надписа welcome телевизора се изключва и се включва монитора.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това до тук си е в реда на нещата, ако в същото време се вижда и на монитора.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">При изключен кабел кам телевизора го прави същото нещо.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това не ми е много ясно как става, - при изключен кабел да се вижда на ТВ-то. Ако имаш предвид, че ти се появява на монитора - то по друг начин не би могло и да бъде!

    Направи ли това дето ти казах, какво стана и какво в крайна сметка искаш да направиш?[8D]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    21
    #5

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    Значи като казвам че прави сащото имам предвид че пак не показва на монитора, след като изключа кабела към телевизора.А пък за твоя съвет не съм го пробвал ще защото съм на работа ще го пробвам след малко и ще пиша пак.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    21
    #6

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    Не нищо не се вижда под дос на монитора на компютъра и при включен и при изключек кабел кам телевизора.Вече незнам какво да направя.С алт и ф5 си активирам телевизора под windows но само толкова.

    ако някой е имал полдобен проблем да каже как да я оправя ако не да я връщам макар че на ми се иска.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    А да си пипал случайно нещо по "Screen refresh rate" ?

    Един от случаите когато се получава този ефект е, като зададеш на монитора по-висок "refresh rate" отколкото той поддържа.

    От "Display Properties" -> "Settings" -> "Advanced" и после мисля "Display" (в момента нямям АТИ пред мен и карам на спомени). Там избираш монитора и цъкаш на "settings" и търсиш от къде се сменя тази опция - трябва да го намалиш. Това естествено ще трябва да го направиш като гледаш екрана на ТВ-то, малко е замазано но не е невъзможно [].

    Друго за което се сещам е - виж да не би да си сменил "Primary и Secondary Display". Монитора трябва да е в режим "Primary" и НЕ в "Clone", a na TV-to трябва да е "Clone". Айде пробвай и кажи резултата! []

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    21
    #8

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    незнам аз ли не мога да обясня както трябва или вие не можете да ме разбрете.Монитора ми си работи но се включва чак под уиндолс докато трае зареждането на компютъра на него няма образ само си прищаква а картината излиза на телевизора, детектването на хардовете и тн се виждат само на телевизора.Когато зареди уиндолс автоматично телевизора изключва и се включва монитора.Нали се сещате малко е кофти ако искам да се преинсталирам уиндолса или да ровна биоса трябва да имам варзан телевизор иначе не виждам нищо.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    Сега вече разбрах [] (може и аз трудно да схващам - знам ли?). В този случай се сещам за две неща: 1. Да преинсталираш драйвера, като преди това деинсталираш наличния. 2. Проблема да се търси в монитора или видео картата (ако преди това както казваш всичко си е вървяло, т.е. виждал си и досовския екран на монитора).

    А, преди да направиш това, пробвал ли си при зареден уиндоус да отвориш дос прозорец и да го разпънеш на пълен екран. Какво става?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    21
    #10

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    да пробвах преди малко да отворя досовски прозорец на пълен екран и на мен ми дойде на акъла, няма проблеми.направо се видях в чудо с тая видеокарта,какво ли не пробвах.мисля че нещо в тв аута е оснало включено защото след като рестартирам и изключа кабела кам телевизора уиндолса казва че има сварзан телевизор на изхода а дефакто там няма.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    21
    #11

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    PAT благодаря ти че разискахме темата аз обаче установих каква е причината за проблема.сложих друг монитор и компютъра тръгна както си му е реда.сега амо може да ми каже някой на каква резолюция и честота е монитора когато е под дос при рестарт ще съм му благодарен.поне да разбера на в какав диапазон не ми работи монитора.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Radeon 9600 pro-проблем с out-a

    Радвам се, че си установил причината.[] За монитора не съм много запознат, но със сигурност знам, че когато е под DOS монитора работи в друг <font color="red">режим</font id="red">. Виждал съм такива които не го поддържат този режим (ДОС) и докато зареди уиндоуса показват само снежинки - като телевизор. Но това не е дефект при тях. За твоя незнам, ти каза , че допреди време си е работил нормално (това аз разбирам - и под ДОС). Ако е престанал да работи в този режим явно нещо е дефектирало. От мен толкова. Ако някой друг знае повече по въпроса - нека сподели! []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Ati Radeon 9600 и нов Каталист
    От Astor във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 21-11-05, 17:06
  2. ATI RADEON 9600 PRO
    От fiorino във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 13-09-05, 19:51
  3. TV-OUT MANLI RADEON 9600
    От Vasko78 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 23-02-04, 03:04
  4. radeon 9600 64 bit
    От qscwdv във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 09-11-03, 18:33
  5. Ati Radeon 9600
    От @facenet във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 05-11-03, 11:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе