Резултати от 1 до 8 от общо 8

драйвери на АТИ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    73
    #1

    драйвери на АТИ

    Вазможно ли е някои да ми обясни какво значи функцията в драйверите на АТИ-"VPU-Recover".Проблема ми е когато е включена ми забива Сплинтер Сел-когато я изключа всичко е перфектно?

    операционната ми ситема е уинХР+SP1.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    230
    #2

    драйвери на АТИ

    Значи най-вероятно ти прегрява картата. Сега видях каква е картата от подписа ти. Ти си я клокнал на 440/500, а по спецификации от Manli и дават 325/400. Вариантите са да се замислиш за сериозно охлаждане, например Tt Giant II или III и радиатори върху RAM-а, или да намалиш клока на картата докато не стане стабилна. В момента сигурно има и много артефакти по картината докато играеш игри. Ако това е картата може да се опиташ да закрепиш някакъв вентилатор върху радиатора и да сложиш малки радиатори върху RAM-a.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    21
    #3

    драйвери на АТИ

    зна4и тази функция позволява драйвер-а на видеокартата да ти рестартира графичния ускорител когато спре да отговаря на командите от драивер-а... поне така си пи6е на драиверите

    според мене ако за секунда само(дори и по-малко) ускорителя забие драйверите ти го рестартират... а като махне6 тази функция мойе би за същото време ти забива картината и после продължава да си работи и затова няма6 проблеми..

    аз съ6то сум си изклу4ил тази функция и нямам никакжи проблеми, ина4е при продължителна игра на някоя тежка игра ми се рестартира и на мен по същия на4ин...

    @WarLord тази функция няма ни6то об6то с температурата

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    230
    #4

    драйвери на АТИ

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@WarLord тази функция няма ни6то об6то с температурата



    <div align="right">Originally posted by SHADOW_83*-*23/06/2004*:* 01:33:30</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    А откъде идва проблема с забиването на графичния ускорител?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    21
    #5

    драйвери на АТИ

    ами при положение 4е температурата ми е 32 градуса (около 2-3 през нощта когато играя на NFSU на full ефекти и 1024x768) и ми забива а през деня е стигала до 38 при положение 4е не играя и не забива, зна4и едва ли ще е от прегряване

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    73
    #6

    драйвери на АТИ

    WarLord,тези стойностти съм ги писал до колко съм успял да я клокна-в момента си е на стандартните честоти.По въпроса за охлаждането на ВПУто съм сложил светещ евъркул,който до сега колкото и пъти да съм го пипал (и клокната и не)е почти студен, а на паметите съм лепнал радиаторчета Титан. Отделно с тази карта имах страшни проблеми-любимата ми операционна система беше УИН98СЕ-но там започнаха да ми забиват по новите игри(или забиват,черен екран или ПЦ се рестартира)от фирмата отказаха да ми я сменят,защото я тестваха и казаха че е супер.Най накрая ми я смениха с Сапфир доплатих $10- и той се оказа 64битов,разбучах се и ми варнаха пак манлито.Като се зачетох на сайта на Манли видях че всичките им АТИта от 9600 нагоре в спецификациите не подържат УИН98(защо не мога да си обясня),а само 9200го подържа.Минах на ХР и засега всички нови игри ми варвят безпроблемно(разбира се като изключа VPU-Recover).Слагах и драйвери- FORSAGE- същата работа.Още се псувам и не мога да си простя че за глупавото Манли си смених 9200 на гигабайт(бе6е сташна с страшен ТВ-оут).Или Манли са пълни глупаци или картата влиза в някакъв конфликт с дъното ми (ASUS A7V-600).Незнам и не съм доволен(((((

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    60
    #7

    драйвери на АТИ

    Какъв точно ти е проблема с картата? Че не ти работи под 98, или че не можеш да играеш с VPU Recover? Ако желаеш, можем да си ги разменим ще ти дам моя Gigabyte Radeon9000, вероятно работи на 98, въпреки че никога не ми се е налагало да го пробвам(за щастие). С VPU Recover също не съм имал проблеми, вероятно си е включено.

    След като не ти прегрява картата си изключваш VPU Recover, изиграваш Splinter Cell и после пак го включваш, можеш да пробваш и с различни версии на драйверите, понякога и това има значение. При мен например с последните драйвери TVOut-a не работи както с предишните.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #8

    драйвери на АТИ

    VPU Recover е смислена функция която обаче не съм видял карта на която да работи като хората.



    Ако ти е изключено не губиш нищо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Драйвери windows 7 ?
    От striking във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 08-11-10, 23:30
  2. Драйвери помощ
    От fisherman1 във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 01-06-09, 17:44
  3. Драйвери
    От tannoy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-07, 09:48
  4. АTI A9550 128/128 - драйвери!?
    От batfilcho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 03-11-05, 17:52
  5. Драйвери за GF
    От nniki във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 01-01-04, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе