Резултати от 1 до 11 от общо 11

Резолюция на дисплей

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    13
    #1

    Резолюция на дисплей

    Ot skoro sam na 15 in4ow LCD monitor po podrazbirane rezoluciqta e nastroena na 1024*768 i kogato se opitam da q naprawq 800*600 se sabira ekrana. Towa ot video kartata li e (wgradena intelska). Kak moje da se oprawi.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Резолюция на дисплей

    Това си е съвсем нормално явление. Настрой си размерите на екрана ръчно или опитай дали няма автоматична настройка. Обикновено има меню за настройка на параметрите.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Резолюция на дисплей

    Може този монитор да си е така.

  5. silverfox
    Guest
    #4

    Резолюция на дисплей

    Първо кажи какъв ти е монитора и второ - кажи каква ти е видеокартата. Ако е Radeon в Display Properties/Advansed/Displays има отметка Scale image size to panel. Ако видеото разпознава размерите на панела (почти съм сигурен, че е така) се настройва автоматично. Ако ли не - си ги задаваш ръчно.

  6. silverfox
    Guest
    #5

    Резолюция на дисплей

    Опа, sorry. Не видях, за видеото, че е Интелско. В този случай мился, че е от видеото. Настройките на Интелските карти са под всякаква критика. Вземи някоя кадърна карта от някой приятел за час - два и пробвай. Но още не съм видял LCD, което си свива екрана при промяна на резолюцията.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Резолюция на дисплей

    Значи не си въждал стар лаптоп. Примерно има едн вкъщи който е с вин98 и като се пусне в началото логото е по малко защото е с по ниска разделителна способност. Това явно се коригира от съвременните видеокарти или от самия монитор.



    Edit: Сега видях че има отметка на видеокартата на новия лаптоп на разпъва образа. Явано работата нестава със стара видеокарта или поне такава направена и за потдръжка на LCD.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    13
    #7

    Резолюция на дисплей

    Lupus, kade e towa menu za nastroika na parametrite?



    Stawa duma za laptop siemen fujitsu. Kupih go predi 1 mesec.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Резолюция на дисплей

    Казвам ти как е на друг лаптоп с интел екстийм 2 видеокарта. Предполагам че и твийта е такава. display properties, advanced, и отгоре избери intel extreme grafics 2 for mobile, отдолу grafics properties, и на device отдолу сложи отметка на Full Screen(no border). Ако нямак такава опция потърси на страницата на fujutsu-siemens за по нов дривер. Между другото днеска ще базикам един такъв fujitsu-siemens и ако не забравя ще проверя как е принего.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Резолюция на дисплей

    Ами погледнах днска на лаптопа сименс. този който гледах беше с видеокарта ектрийм 1 и като се пускаше вина образа небеше разпънат, но има опция в дриврера на същото място както съм казъл по горе. И напиши какво е станало.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    13
    #10

    Резолюция на дисплей

    W nastroikite na display ima opciq Full screen (no border) i e otmetnata ama ekrana na 800*600 pak si e sabran. Sega widqh 4e zaglawieto na prozoreca za nastroiki na display e Digital Falt Panel (1024*768) sigurno za towa na 800*600 e sabran.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Резолюция на дисплей

    Я ме питай на по ICQ(в профила ми има номера) че ми се струва че нещо бъркаш. Видеокартата я има тази опция така че трябва да стане.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 24-11-10, 12:29
  2. За видео с резолюция 800 х 300
    От didarai във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 08-02-09, 15:09
  3. 800 x 600 резолюция на монитора
    От jarrett във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 21-07-07, 07:50
  4. проблем-монитор и резолюция
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-02-07, 21:36
  5. Резолюция при GTA
    От taralion във форум ИГРИ
    Отговори: 5
    Последно: 04-12-06, 22:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе