Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

800 x 600 резолюция на монитора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    60
    #1

    800 x 600 резолюция на монитора

    стартирам една игра на резолюция 800 x 600 но след 4 секунди целият уиндоус ХР зависва и трябва да угася компютъра. Преинсталирах всички драйвери на видеокартата но не се подобри ситуацията. Пробвах друг начин като създадох нов юзер в уиндоуса и се логнах от него. Тогава играта тръгна без проблем в тази резолюция. Каква може да е причината за това да не работи под тази резулюция определен юзер ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    Причината е че нещо е било омазано в конкретните настройки на другият юзер. В коя игра? В други резолюции преди работеше ли. С кои драйвери си бил преди, с кои след, юзерите с еднакви прави ли са били? Имах подобни пролеми с една Geforce 6800 точно в 800х600 се скапваше с определени драйвери.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    60
    #3

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    играта не е нищо особено от гледна точка на ресурси, казва се PEKKA KANA работеше преди без проблем, видеокартата ми е ATI 9200, сложих и най новите драйвери но и аз достигнах то този извод че нещо се е прецакало в настройките и когато излеза от админ юзера и премина в гост юзера тогава играта върви без проблем. но когато влезна в гост ми излиза надпис от видеодрайвера че не може да промени настройките на ATI и остават стандартните. Въпреки това не намерих разлиса в настройките на двата юзера. При 800х600 става промяна на честотата на сигнала и вероятно има нещо което го отхвърля, страно е защо при гост обаче това не се получава..иначе всички игри с тази резолючия гърмят по същият начин.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    защото явно играта прави профил за всеки юзър, и когато влезеш с друг използва default-ните

    потърси и смени .ini/.cfg/.... конфигурационния файл

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    60
    #5

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    защото явно играта прави профил за всеки юзър, и когато влезеш с друг използва default-ните
    потърси и смени .ini/.cfg/.... конфигурационния файл
    FearMe играта няма почти никакви настройки, единствено има избор на три резолюции но не мисля че резолюциите точно са проблема по скоро тя налага някаква промяна в херцовете на видеосигнала който е проблемен. и при смсяна на юзера се влиза в дефаулт на настройките на видеокартата. Пробвах в основният юзер да коригирам в дефаулт всички настройки на видеото но и това не помогна....

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    Цитат Първоначално публикувано от jarrett
    ...по скоро тя налага някаква промяна в херцовете на видеосигнала....
    е те именно за това говоря . това "налагане" става с конфигурационен файл на играта - било то споменатите от мен, било то някой друг в някоя друга папка, било то ключ в регистрите...

    само да уточним нещо - windows-а забива или монитора ти угасва?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    60
    #7

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    само да уточним нещо - windows-а забива или монитора ти угасва?
    монитора е ОК - ТФТ с 72 херца, но забива windows, до такава степен че става тотално неуправляем и се налага да го гася от копчето.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    тези симптоми ги има и при дефектна рам на Видеокартата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    60
    #9

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    тези симптоми ги има и при дефектна рам на Видеокартата.
    ако е дефектирана рам то тогава и при гост юзера би следвало да не работи играта...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    Цитат Първоначално публикувано от jarrett
    ако е дефектирана рам то тогава и при гост юзера би следвало да не работи играта...
    при гост юзера, както сам си споменал не си могъл да инсталираш драйверите за видеокартата, а работиш с универсалните на Windows-a. Което пък не натоварва видеокартата, тъй като играта работи в най-ниския възможен режим, поддържан от Windows драйверите.
    За проба - деинсталирай като администратор драйверите и зареди стандарните на Windows, ще се убедиш сам.
    А още по-добре ще се убедиш след като успееш да пуснеш игра която наистина натоварва видеокартата - я цветни ивици ще излязат - пак със забиване, я син екран.
    Не твърдя че съм 100% прав, просто изказвам и моя теория.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    60
    #11

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    Black Adder, благодаря за мнението, и аз не претендирам да съм добър специалист в тази област но...
    - при гост юзера Windows-a видеодрайверите се зареждат сами както и при админ юзера, но с тази разлика че при зареждане на гост ми излиза съобщение от драйвера на видеото че настройките на АТИ /видеокартата/ не могат да бъдат стартирани в променен вид. Но да в това си напълно прав че без драйверите на видеото проблема го няма. Но пък с видеото монитора работи далеч по добре. Включвал съм в админа и други игри и видеофилми и работят без проблем единствено тези игри с резолющия 800Х600 гърмят Windows-a. Тези игри които наподобяват накогашниата ДОС система.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    60
    #12

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    защото явно играта прави профил за всеки юзър, и когато влезеш с друг използва default-ните
    потърси и смени .ini/.cfg/.... конфигурационния файл
    проверих но играта не съдържа .ini/.cfg файлове....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #13

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    Цитат Първоначално публикувано от jarrett
    съобщение от драйвера на видеото че настройките на АТИ /видеокартата/ не могат да бъдат стартирани в променен вид. Но да в това си напълно прав че без драйверите на видеото проблема го няма. Но пък с видеото монитора работи далеч по добре.
    Разтършувай се, намери някой от старите 3D бенчмарк тестове за видеокарти и тествай.
    Или ако имаш възможност и желание - провери как се държи видеокартата на друг компютър.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    60
    #14

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора



    това е съобщението което ми исписва драйвера при зареждане на юзера гост.





  18. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #15

    Re: 800 x 600 резолюция на монитора

    Според мен проблемът идва просто от ниските права на guest акаунта да променя настройки на видеото - дори предполагам, че системата изобщо не спича, просто видеодрайверът нещо изтърва контрола в/у монитора и затова не се види нищо повече - създай си потребител от тип поне power user и под него ще да тръгне, дай боже. Игрицата може да не създава ini-файл за настройките в локална папка за потребителя, а в registry/current user, макар че за игрите това е рядко срещано... Така или иначе, създай си user или power user... и без това не се бачка всекидневно нито като administratot, нито като guest.
    Black Adder, а това, дето под един потребител се зареждали видеодрайверите, пък под втори - други или въобще никакви си е голямо изцепление, честно Windows не се отнася така зле дори с guests

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с резолюция 32' LCD при връзка с PC
    От DaGa във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 03-10-11, 18:51
  2. За видео с резолюция 800 х 300
    От didarai във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 08-02-09, 15:09
  3. Резолюция при GTA
    От taralion във форум ИГРИ
    Отговори: 5
    Последно: 04-12-06, 22:29
  4. Промяна на резолюция на Xvid
    От katlak във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-08-06, 13:54
  5. Резолюция на дисплей
    От diviq във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-04, 11:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе