Резултати от 1 до 14 от общо 14

Качествени HiFi слушалки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #1

    Качествени HiFi слушалки

    Интересува ме какво мислите относно качествените HiFi слушалки в ниския клас. Не говорим за професионални слушалки, а за домашни такива в ценовия клас до 100 лв.
    Искам чист и силен звук на прилична цена!
    Кои марки/модели бихте препоръчали и защо?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Качествени HiFi слушалки

    zetle, надявам се няма да имаш нищо против и аз да сложа въпроса си при твоя*

    аз се интересувам пък от мнение за слушалки докъм 30-35лв. направи ми впечатление, че в големите магазини (метро, технополис и -маркет) ако има 5 модела в ценовия диапазон 60-100лв, то на тях се падат поне 20 модела с цени 17-35лв, което прави изборът измежду тях особено труден за човек, който не е в "кухнята". не че ми трябват задължително нови слушалки, но знаете как е - мъж в магазин за техника е по-зле от жена в козметичен

  4. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #3

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Не мога да повярвам, че тук няма един специалист по Аудио техника.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #4

    Re: Качествени HiFi слушалки

    аз ползвам сони модел MDR-P180 от около 1 година и съм много доволен

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Нисък клас Sennheiser или АКГ

    от къде черпя информация

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #6

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Ако става въпрос за марка, бих добавил Beyerdynamic. От доста време имам DTX900 и са идеални. Много балансирани са, не се подават лесно на изкривяване и всичко си е на мястото. Леки и страшно удобни. Дълготрайно носене не е никакъв проблем. Единствено външния вид може да се стори неприятен на пръв поглед. За жалост ме съмнява да се намери тази марка в България. Изобщо.
    Иначе, за слушалки има доста добри източници на рецензии и информация на http://www.head-fi.org/ и http://www.headphonereviews.org/

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Zetle, не ти трябва специалист по АУДИО техника, а твоето УХО и да кежем поне 4-5 вида слушалки. Всеки си има специфичност на чуване и нечуване(да се изразя малко селски), т.е. ако аз чувам едно, то ти чуваш друго. Така че, по добро от твоите уши няма. Проблем е опаковането на слушалките, някои са направо със залепен картон зад тях и не могат да се отварят (СОНИ). Лично за мен има голямо значение при слушалките как е направено самото тяло, т.е. да са достатъчно големи за да влезе ухото ми вътре в тях, а не да са върху самите ми уши и после да ме боли месото им!!! Освен това си имат и характеристики 32 OMA и 96-98-100 db. Продавам слушалки, но никога не се спирам на тях имам си КРЕАТИВ колони . FearMe e прав за избора на слушалки, основният пазар е от 10 до 35 лева. Професионални или поне качествени слушалки само в специализираните магазини. Ще повторя, всеки може да хвали това и онова, не че е лошо, но личният опит и само когато сам ги чуеш можеш да кежеш кое става или не според ТЕБ!!!
    Може да вземеш съвет от човек, който разбира от AUDIO какво да търсиш в едни слушалки, за какви зуци да търсиш. Пример Високите честоти най-лесно се изобразяват, когато има чинели - те трябва да се чуват чисто и звънтящо9метално), все едно е до теб чинела, да не е заглушен сигнала и т.н. Но всичко от личен опит пак повтарям. И аз така за моят Мп3 плеър ми дойде от Франция с едни мизерни слушалки, но какъв чист звук вадеха не е истина. след 9 месеца работо се прекуснаха. Взех си други на HAMA за 4 лева всичко хубаво, удобни са, НО звукът по всички параграфи не е толкова силен и е заглушен, все едно си ми сложил кърпа. Имах възможност да тествам едни СОНИ от един WALKMAN, що годе ставащи, много високи, никакви ниски, но най-големият проблем формата. Бяха елипсовидни и така ме болеше дясното ухо от тях, че ги върнах, нямаха и покривка, а само пластмаса. Все се каня да ида при мой познат да сменим 3,5 мм стерео жак с нов и да си слушам старите слушалки, но все работа и мързел . Така че, ето ти един пример.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #8

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Arctic Cooling измерват шума от вентилаторите си в SONE колко dB е 1 SONE ???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #9

    Re: Качествени HiFi слушалки


  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #10

    Re: Качествени HiFi слушалки

    а някои има ли опит с:

    1. безжични домашни
    2. 5.1 слушалки - примерно стават ли освен за компютър и за двд плейър?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #11

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Опит нямам, но от това, което чувам и чета за 5.1 слушалките, не са нищо особено. По-добре обикновени, но добри. Каквото и да правят, не могат да заменят истинска 5.1 система. Това за мен си остава маркетингов трик. Както и безжичните 5.1 системи. Не че не може да има и ситуации, в които да се окажат полезни, но шансовете са МАЛКИ, а и струват много пари. За момента предпочитам старите и изпитаните неща: с кабел. Били те мишки, клавиатури, слушалки, колони и каквото и друго да е.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    5
    #12

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Здравей Zelte, от около две години притежавам слушалки Philips SBC HP840. Струват в големите магазини за техника около 90лв. Лично аз съм много доволен от това как възпроизвеждат музика, имат много добър и стегнат бас и меки високи. Държат се приятелски към ушните ми миди за продължителен период от време.
    А иначе - присъединявам се към съветите на другите участници във форума - най-дорите слушалки са тези, които ТИ харесаш /като звукова картина, дизайн, цена и т.н./
    Поздрави и дано съм бил полезен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #13

    Re: Качествени HiFi слушалки

    philips sbc hc8352 безжични! чист звук и може би малко слаб бас, зависи кой какво харесва

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #14

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Безжично аудио ? Да да ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HiFi DAP - мнения
    От FireWind във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-13, 21:07
  2. Отговори: 9
    Последно: 01-08-13, 21:16
  3. Продавам качествени слушалки AKG K44
    От scareface във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-13, 21:31
  4. Качествени HiFi слушалки
    От stiv13 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 54
    Последно: 22-08-11, 12:38
  5. Качествени HiFi слушалки...ДУБЛИРАНО... for DELETE
    От stiv13 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 20-01-09, 10:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе