Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55

Качествени HiFi слушалки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #1

    Качествени HiFi слушалки

    Здравейте,
    Може ли някой да ме посъветва за слушалки с приятно звучене за домашни условия(музика, филми...) в ценовия клас до около 40лв. Ако някой има препоръки към какво човек да насочи вниманието си при избора на слушалки за да бъде слушането на музика удоволствие. Ще бъде интересно и за мнения за модели над този ценови клас за съпоставка какво пропуска човек ако закупи от по ниския ценови клас и да ли си заслужава инвестицията в по-скъпо.))

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re: Качествени HiFi слушалки

    До колкото може да се каже качествени за тази цена мисля си ,че тези са идеални http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09017305

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #3

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Казват, че AKG са добри
    този модел AKG K412P по цена е като SONY MDR-XD100 ...
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037079
    предпочитанията на къде клонят..


  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Имам Phillips SBC HP250 от няколко години... предполагам изостават от AKG-то по-горе, но за доброто си качество са ужасно евтини
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09006177

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Имам 2 чифта слушалки SONY. Не са пред мен и не мога да им кажа моделите, но едните са около 25-30 лв, другите са около 140 лв. Първите са с по къс кабел, нямат позлатен конектор, по малки наушници. Разликата от вторите в звученето е по неубедителният звук, отрязан откъм добри баси, но и други честоти не излизат така добре както при по-скъпите.
    Накратко - всички слушалки си свирят, но колкото повече пари струват - толкова звука им е по убедителен. Например големите слушалки по звук почти се доближават до масивните ми тонколони Cerwin-Vega E-715. Докато по-малките са си далечко от тях.

    P.S. Малките са SONY MDR-P80, а големите SONY MDR-CD480. При големите не само че покриват цялото ухо, но и то цялото влиза във вдлъбнатина в слушалките. Което създава удобство, няма никакъв натиск на ушите и може да се слуша с часове без напрежение. Докато малките - макар че покриват цялото ухо - все пак го притискат (твърде са малки за такъв вътрешен отвор) и след половин час с тях вече се усеща дискомфорт.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Най-големия модел AKG който намериш за тези пари. За жалост, са прекалено малко, за да се говори за качествено слушане

    П.П. ако е за слушане в домашни условия, те съветвам да гледаш за "големи" на размер.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7

    Re: Качествени HiFi слушалки

    @stiv13 - обърни внимание на Sennheiser HD 201, HD 202 моделите...до 40лв според мен няма какво по-добро да се купи. Към AKG K412P имам само една забележка: поради това, че лежат на ухото а не го захлупват нямат необходимата акустична изолация и не са удобни за дълго слушане на музика.

  10. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #8

    Re: Качествени HiFi слушалки

    @stiv13: На тръгване от работа видях, че колежката слуша именно със Sony MDR-XD100, пробвал съм ги преди... плачевна работа, язък за външния вид (може да е било и от аудиокартата й обаче). Това, което спомена Tommorow за покриването на ушите подкрепям. Моя филипс покрива изцяло ушните миди, но пластмасовата дъга държи доста стегнато и не се регулира, усилно е.

  11. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #9

    Re: Качествени HiFi слушалки

    До този ценови клас ти препоръчвам Hama HK-237



    Голям наушник и перфектно качество на звука.
    В метро ги има същите, само че с по-малък наушник и друга марка (Watson)
    Претежавам и двата модела и мога да ти кажа че производитела е един и същ китаец, и
    че само надписите са различни. Хамата е 30 лв. а Watson е 15 лв.
    http://get.bg/catalog/product_info.p...ducts_id=13780

  12. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #10

    Re: Качествени HiFi слушалки

    @Vandal имам такива (Watson) и ме изненадаха приятно като ги купих преди време да слушам музика на работа, където аудиокартите са мизерни. Обаче определено отстъпват на Phillips SBC HP250, и то с много! Освен това наушника не похлупва ухото изцяло, а го затиска по периферията. Не че е неприятно. Изолира външния шум добре.

  13. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #11

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Аз затова препоръчвам Hama HK-237
    Те са с голям наушник и доста мекички.
    Phillips SBC HP250 също е добър избор.
    А щом си пробвал и двата, и казваш че Phillips са по-добри, да не се чуди повече.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re: Качествени HiFi слушалки

    KOSS UR18 Малко по-скъпи са от това което си посочил, но ако ги вземеш определено няма да съжаляваш...

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Аз също ползвам първото Sony XD100. За игри ми върши идеална работа - чувам ги как стъпват от другия край на картата, но за музика са трагедия. Не знам това AKG за същите пари доколко е добро, но скъпите им модели са доста добри. Така или иначе за никакво HiFi не може да се говори за слушалки за тези пари.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #14

    Re: Качествени HiFi слушалки

    По правило слушалки не се ползват за слушане на HiFi !!!! /те са само за музикални инвалиди/ не искам да обидя никого
    Ako ще слушаш HiFi -търси тонколони /в пълна тишина в стаята/
    при слушалките звука направо се набива в ухото /което не е препоръчително/ и след 30 минути получаваш главоболие /съветът е от лекар/
    освен това образуваното звуково налягане влияе на качеството на звука /има обратен натиск в/у говорителите/

    един съвет вместо да си купуваш слушалки -си вземи нещо друго

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: Качествени HiFi слушалки

    Има евтини под 100лв полуотворени слушалки. Примерно АКГ К66. В Техномаркет има АКГ К514.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HiFi DAP - мнения
    От FireWind във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-13, 21:07
  2. Отговори: 9
    Последно: 01-08-13, 21:16
  3. Продавам качествени слушалки AKG K44
    От scareface във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-13, 21:31
  4. Качествени HiFi слушалки...ДУБЛИРАНО... for DELETE
    От stiv13 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 20-01-09, 10:37
  5. Качествени HiFi слушалки
    От Zetle във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 04-06-06, 00:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе