Резултати от 1 до 3 от общо 3

Странен проблем с дистанционно на TV тунер Pixel View

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1

    Странен проблем с дистанционно на TV тунер Pixel View

    Изчетох всичките теми свързани с тунери, но не намерих решение на проблема си. Моля за съвет.

    Тунера не е мой, на тъста ми е, марката е Pixel View, на картата пише PV-BT878P-(REV.9D). Работи като пушка от три години насам - човека няма кабелна, гледа ефирните телевизии за района на София и слуша радио. Допреди 3 месеца писито беше с Windows XP SP1. След един малък ъпгрейд на компютъра (нова видеокарта и втори хард диск) решиx да ъпгрейдна и системата, затова сложих (чисто нова инсталация) Windows XP SP2. TV тунера даже заработи по-добре (мое субективно мнение), обаче се получи един интересен (странен) проблем с дистанционното. Всичките му фунции са на 6 с изключение на силата на звука: когато усилваш/намаляваш звука има индикация че това се случва, но видим (чуваем ) ефект - няма. Като почнах да анализирам нещата констатирах следното: при отворени Volume Controls (панела с многото плъзгачи) се вижда че командата за усилване намаляване на звука се възприема от устройството, но всъщност се усилва/намалява (мърда се плъзгача) на микрофона (Microphone). Не мога да си обясня подобно поведение. Тъст ми ми вади душата да му помогна (не че е болка за умиране), обаче си нямам и идея как да го направя. За начало преинсталирах софтуера поне 10 пъти, сложих най-новите аудио и видео драйвери. Ефекта е нулев.
    Днеска от два часа се ровя и (доста трудно) и намерих някаква версия на софтуера (от 2003 година) - NET9xWDM, ще пробвам тия дни, но не мисля че ще постигна някакъв успех. За мене това е някакъв гаден софтуерен бъг, с който няма да мога да се преборя, но ако някои има някаква идея - с радост ще я пробвам.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Re: Странен проблем с дистанционно на TV тунер Pixel View

    Аз съм с AverTV 303 и в настройките му мога да определям усилването с кой вход на аудио-картата да кореспондира.
    Провери дали има такава настройка и при теб.

    добавено:Ето как е при мен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #3

    Re: Странен проблем с дистанционно на TV тунер Pixel View

    като преинсталираш софтуера - при началната инициализация на хардуера освен регион, и ТВ-система ще те пита и за "sound input" - има избор между "Line In", "AUX"... etc., ... и там други ма не ги помня в момента наизуст...

    добавено

    този NET9xWDM съм го пробвал - баца пърфект със СП2





Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PIXEL VIEW УЖАС
    От TopBG във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 18-08-05, 13:59
  2. проблем с ТВ тунер Pixel View
    От blaster във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-05, 22:37
  3. колизия на SB с тунер pixel view pro???
    От commguy_79 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 02-12-03, 13:08
  4. Pixel View TVTuner Capture
    От S_GonzaLes във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-12-02, 03:17
  5. tv tuner pixel view 878 problem
    От fotini във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 13-07-02, 22:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе