Резултати от 1 до 8 от общо 8

Препоръчайте софт за "стресиране" на видеокарта и процесор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #1

    Препоръчайте софт за "стресиране" на видеокарта и процесор

    Препоръчайте софт за "стресиране" на видеокарта и процесор, с цел проверка след клокване,а също и някакъв артифакт детектор ако съществува добър такъв.Всичко което пробвах до момента ми се струва боза.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: Препоръчайте софт за "стресиране" на видеокарта и процесор

    За тест на CPU ползвам Prime95 и SuperPI.
    За видеото, много полезен тест (поне при мен) се оказаха игрите Freelancer (забива и при най-малката нередност в картината) и Emperor: Battle for Dune. При втората игра текстурите са такива, че няма как да не забележиш артефактите.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Препоръчайте софт за "стресиране" на видеокарта и процесор

    ако картата ти позволява - 3dmark2006 (той натоварва и видеото, и процесора)

    а НАЙ-ДОБРИЯТ тест е 2-3 дни работа с това, на което работиш. ако няма забивания, рестартирания и т.н. - всичко е наред.
    ако по цял ден работиш на офис приложения, какво те интересува, че на 18-ия час prime показвало грешка? работи си "клокнат" и не се кахъри

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #4

    Re: Препоръчайте софт за "стресиране" на видеокарта и процесор

    Благодаря за съветите.Прайма го ползвам, и върши работа. За видеокартата 3дмарк2006 не върши работа. нямам артефакти там но в Батълфилд от време на време се появяват.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #5

    Re: Препоръчайте софт за "стресиране" на видеокарта и процесор

    На сайта, който съм посочил по-долу има всевъзможен софтуер за тестване на всеки компонент от компютъра.

    http://www.benchmarkhq.ru/english.html

    П.п. Само полека със "стресирането", да не вземе да се стресне видеото ти, че тогава....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #6

    Re: Препоръчайте софт за "стресиране" на видеокарта и процесор

    Да не разводнявам с нова тема, някой има ли идея как и дали може да се ползва Атитуул и по специално опциите му детектмакс на нвидия карти(чух че било възможно?!?).
    Благодаря.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #7

    Re: Препоръчайте софт за "стресиране" на видеокарта и процесор

    Най-добрия тест за видео картата е Atitool (можеш да я изтеглиш от techpowerup.com) пускаш 3дкуб и забравяш за маркове и др. При мен видео което е въртяло марк06 7 часа се сбози на 15минута.

    За процесор ,рам и чипсет ти препоръчвам orthos. За двуядрен пускаш 3-4 ортоса на мах приоритет за 1ядрен 2.

    едит: Popkaro при мен детект мах не работи коректно и с ати карта така ,че по добре не разчитай на него ( направо ми забива компа при опит да я ползвам)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #8

    Re: Препоръчайте софт за "стресиране" на видеокарта и процесор

    Ами аз я подкарах и детектмакс също бачка на мойто 7800гт. Лошото е че качва едновременно честотата и на 2Д и на 3Д и не мога да разбера заради коя от двете ми забива.ЗАбие ли после след рестарт показва че картата е прекалено клокната и трябва да се намали честотата. Много е удобна наистина а и артефакт детектора и е добър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Препоръчайте 46" - 50" TV до 2000лв
    От a3 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-11-12, 00:21
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе