Резултати от 1 до 11 от общо 11

S-video sas sedem pina

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #1

    S-video sas sedem pina

    Zdraveite,
    niakoi moze li da mi pomogne s informacia ot kade moga da si kupia S-video sas sedem pina? V povecheto magazini me izgledaha dosta stranno kato popitah...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: S-video sas sedem pina

    Цитат Първоначално публикувано от ivelina
    Zdraveite,
    niakoi moze li da mi pomogne s informacia ot kade moga da si kupia S-video sas sedem pina? V povecheto magazini me izgledaha dosta stranno kato popitah...
    Здравей и добре дошла във форума! Ами и аз бих те изгледал странно при така зададен въпрос: хем написан на шльокавица, хем не е ясно какво търсиш - видеокарта ли, кабел ли, конектор ли? Опитай да си формулираш малко по разбираемо питането и ако може - на кирилица.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #3

    Re: S-video sas sedem pina

    Моля за извинение за шльокавицата! А ето и малко пояснение - от няколко дни съм горда собственичка на Philips 29Т9521. За момента нямам DVD и възнамерявах да използвам РС-то. Изходът на S-Video-то на компютъра е 7-pin, а входът на телевизора - 4-pin. Опитах с кабел с 4-pin, но не успях да изведа картина на ТВ-то. Изводът - с 4-pin кабел не става. Въпросът ми е, някой може ли да ми каже къде мога да намеря такъв кабел (http://www.svideo.com/pro724.html) - 7-pin to 4-pin. Или, 7-pin to SCART. Днес проверих в няколко магазина, но не намерих. Ще съм благодарна, ако можете да ми помогнете.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: S-video sas sedem pina

    От къде си
    ако си от Варна получаваш безплатно преходник 7пина свидео към чинч !

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #5

    Re: S-video sas sedem pina

    Благодаря, но Варна ми е малко далеч - в София съм. Иначе щях да почерпя.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #6

    Re: S-video sas sedem pina

    Няма начин да не става с 4то4....проблема май не ти е в това! Виж тук

    описание на изходите при 7
    http://www.technick.net/public/code/...v_s_video_7pin

    описание при 4
    http://www.hardwarebook.net/connector/av/svideo.html

    1,2,3,4 - са идентични!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #7

    Re: S-video sas sedem pina

    някои дънни платки го имат в комплекта,малките фирми асемблиращи компютри ги икономисват на клиентите си и после ги продават,потърси в някоя такава фирма

  10. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #8

    Re: S-video sas sedem pina

    Виж ето тук:

    http://www.ast-computers.com/catalog...a6ba40ab215681

    намира се в центъра на София магазина

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: S-video sas sedem pina

    само че аз съм мъчил и двата  и не стават на другия !
    даже съм трошил 7 пиновия за да го сложа на 4- та ,ама не ще мамка му!
    а от обратния вариант  Тв-аута не тръгна повече
    Или съм карък или е така
    Вие кажете !


    Цитат Първоначално публикувано от ivelina
    Благодаря, но Варна ми е малко далеч - в София съм. Иначе щях да почерпя.
    куриера щеше да ти излезе около 2 кинта
    колко ли струва тва на магазина ?
    По пощата даже и по-тънко

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    14
    #10

    Re: S-video sas sedem pina

    Здравей,Ивелина!
    Честито за покупката (мисля,че я обсъждахме в темата за 29-32" телевизори)!Конкретно на въпроса.Не съм се сблъсквал досега със 7 пинов тваут и единственото,което ми хрумва е да намериш кабел от едната страна да е с 7 пинов накрайник за видеокартата ,а от другата страна да е с чинч за видео входа на ТВ-то!Аз имах неуспешни опити да пусна картина на ТВ-то (Philips 29PT9020/12/PP2) кабел S-VIDEO---EUroscart (същото ми потвърдиха и от сервиза на Филипс в София)!В момента използвам кабел S-VIDEO---S-VIDEO от видеокартата (4-пинов) към телевизора (също 4-пинов) закупен от "Технополис" произведен от "HAMA"-Germany (препоръчвам ти тази марка) с позлатени накрайници!Качеството на картината е перфектно и ти позволява да гледаш на Pixel Movies (препоръчвам ти да гледаш филмите от компютъра на тази настройка за изображение) или на Pixel Plus 2!
    Има една друга възможност за "подкарване" на проблемни кабели,но ти трябва технически по-подготвен човек,който да извърши т.нар. "окъсяване" на пинове т.е. свързване между определени пинове,но това е като инфо...
    Накратко-провери за кабел в "Технополис",а след като си от София можеш да пробваш при miro_vampiro(който работи в техномаркет в София)!Друг вариант е да отидеш в някоя компютърна фирма или технически магазин,където могат да ти направят по поръчка какъвто искаш кабел и би трябвало да ти го направят професионално!
    Препоръчвам ти да си закупиш и галванични разделители- един за кабела на "кабелната телевизия" преди да влезе в телевизора (ако си на кабелна ТВ) и един за кабела също на кабелната,но който си свързала към модема на компютъра-преди модема (ако използваш интернет от кабелната)!
    Един по-грубичък съвет-гледай кабела,който ще закупиш за ТВ-АУТ-а да е по-дебеличък,не се шегувам,за разлика от тези,които вървят в комплект с видеокартите на компютрите и по възможност да е марков!!!
    Успех!

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #11

    Re: S-video sas sedem pina

    Здравейте!
    Kuker, намерих точно такъв кабел - 7-пина към чинч. Mr.TECHNO e прав - и аз опитах всичко с 4-пиновия кабел, дори реших, че проблемът е във видео-картата... До момента, в който използвах правилния кабел и ... о, чудо - картина  Skynet, сигурно има някаква разлика в пренасянето на сигнала при 4-пин и 7-пиновите кабели, поне моят опит показва това.
    Благодаря на всички за помощта и най-вече на Kuker! В темата Помощ при избор на 29"/32" TV ще попитам нещо за моят Philips 29PT9521/12, че тук ще бъде доста 

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SELL: MB, CPU, COOLER, VIDEO, VIDEO COOLER & LUXEON W5.1
    От cy_sat във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-06, 01:32
  2. S-VIDEO
    От Go6o1 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 12-09-03, 12:45
  3. Video CD
    От DJ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 15-01-03, 18:52
  4. Video in
    От Plamky във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 06-12-02, 18:46
  5. Buy a new Video
    От Redman във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-07-02, 10:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе