Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Добра карта с HDTV за 42"?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    17
    #1

    Добра карта с HDTV за 42"?

    Наскоро се сдобих с 42" плазма и се оказа че видеокартата ми е маса зле. Има доста сенки по екрана, разни чертички и т.н. Тествах с GF 6600 доста по добре беше.

    Сега искам да си купя карта с която да блесне

    Мисля си за GF 7600GT 256M/DDR3/HDTV PCI-E ~$120. Както мислите дали ще е достатъчно да блесне или трябва да се бръкна по дълбоко?

    Ако някой има плазми да свирка и да каже как е при него!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    ако нямаш достатъчно бърз компютър, ще е по-добро решение да си вземеш ATI приемрно X1600Pro или 1650Pro с HDMI изход ( провери дали телевизора ти го подържа това HDMI ) иначе , ще трябва да го пускаш през DVI.

    При филмите с HDTV качество , процесора разкодира в реално време видео и аудиопотока който е доста голям. И nVidia и АTI имат набор от кодеци които прехвърлят част от разкомпресирането на потоците към самите видеокарти и докато при ATI (AVIVO codec) работи страхотно добре и с mpeg и с H264 кодировките , то на nVidia (PureVideo) поне до сега не успях да подкарам с H264 или X264 кодеците.

    Борил съм се с карти и на двата производителя . До преди няколко месеца имах X1600Pro AGP а сега съм с Galaxy 7600GS PCIEx. С Атито беше много по лесно плейването на HDTV филми с голяма резолюция (1080p) .......... хем тогава бах с Venice 3000+ клокнат на 2250 MHz а сега съм с SanDiego 3700+ клокнат на 2750 MHz.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    17
    #3

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    Здравей,

    Благодаря за коментара! Ами ще се наложи да ъпгрейдна и дъно и процесор, че са ми слаби много. Мисля за нещо по-евтино на AMD(нещо на 2-3Ghz) а може и на интел ако има по евтини.

    По въпроса за видео картата: В момента съм с GeForce440MX 64MB и плазмата е през VGA. Има си и HDMI разбира се, а резолюцията и е 1024x768. Явно тази карта не може добре да я нахрани. Не ме притеснява толкова производителност, колкото мега добър сигнал през VGA и HDMI. Обаче за това даже не знам кои точно характеристики на картата да гледам

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #4

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    1. На тая плазма нямаш такова животно, като HDTV (примерно 1080р е 1920х1080)
    2. За да плейваш HDTV на слаба конфигурация ти е нужна ОС, предвидена само за това (моднат Geebox примерно), а не с бозата, заемаща ти 'мнасе процента от ресурса само за да си поддържа шарениите, безмислените протоколи и т.н.
    3. Адски важен е кабела, по който си пуснал сигнала към ТВ. (Видео картите на Асус по-малко се влияят от дължината и качеството на кабела от останалите).

    Но ако все пак държиш да гледаш видео с висока резолюция - зарежи произведенията на АМД и се ориентирай към Core 2 Duo (който и да е, на над 1.66Мхз на ядро) и пробвай с плейъри, като Core Media и Media Player Classic + ffdshow).

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    Цитат Първоначално публикувано от john3v
    1. На тая плазма нямаш такова животно, като HDTV (примерно 1080р е 1920х1080)
    2. За да плейваш HDTV на слаба конфигурация ти е нужна ОС, предвидена само за това (моднат Geebox примерно), а не с бозата, заемаща ти 'мнасе процента от ресурса само за да си поддържа шарениите, безмислените протоколи и т.н.
    3. Адски важен е кабела, по който си пуснал сигнала към ТВ. (Видео картите на Асус по-малко се влияят от дължината и качеството на кабела от останалите).

    Но ако все пак държиш да гледаш видео с висока резолюция - зарежи произведенията на АМД и се ориентирай към Core 2 Duo (който и да е, на над 1.66Мхз на ядро) и пробвай с плейъри, като Core Media и Media Player Classic + ffdshow).
    Ихааааа, и аз как тогава с хилавото едноядрено SanDiego 3700+ гледам със софтуерно рендване 1080p филми и процесора ми не се натоварва с повече от 90% ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #6

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Ихааааа, и аз как тогава с хилавото едноядрено SanDiego 3700+ гледам със софтуерно рендване 1080p филми и процесора ми не се натоварва с повече от 90% ?
    А един мармот ... попробвай лекичко и пак ми кажи, но с ТОВА.
    Ай, със здраве

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    я да видим въпросното "това" какво е.....

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    Цитат Първоначално публикувано от john3v
    А един мармот ... попробвай лекичко и пак ми кажи, но с ТОВА.
    Ай, със здраве
    този клип  ми е еталона ! Имам го в mkv,mp4,avi формат и mp4 е най-товарещ (даже си мисля ,че е заради некадърна компресия) повече от 90% не товари и то само под Windows , на моята машина имам инсталирани 4 OS и под OSX и Linux не стига и 80 %
    Като тези 90% ги показва в началото когато камерата се измества към един тунел в който хора копаят. Със старият Venice 3000+ там стигаше 100%. С SanDiego-то нямам никакви проблеми.
    Е процесора си работи на 2750MHz

    Да спомена, че когато бях с ATI X1600Pro и работещи AVIVO кодеци с Venice натоварването на процесора се качваше максимум до 60%
    Ако си от Варна заповядай на гости да видиш , даже можеш да си донесеш DVDта да ти запиша малко H264 филми на BBC (Deep Blue, Vulcans, Stars и тем подобни)

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #9

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    Цитат Първоначално публикувано от john3v
    А един мармот ... попробвай лекичко и пак ми кажи, но с ТОВА.
    Ай, със здраве
    ето ви линкче да си тествате компите с кадърно компресирани клипчета :

    http://www.microsoft.com/windows/win...tshowcase.aspx

    на мен системката средно ми държи 60-70 % utilization - Thoroughbred@1920MHz и 256MB DDR 400

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #10

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    @stenly: Не, не съм от Вн. Клипа е в mp4, но е с два вида аудио компресия - точно този, който съм ти посочил е най-товарещия. С П4@2Г (или 2.2Г) с гийбокс си върви идеално.
    За сверка - на ноутбуука ми си върви доста добре, макар да е с виста и "само" с т2250 и вградено интелско видимо 950.

    @Zaphod B: като се научат майкро$офт да ползват човешки кодеци, а не да задължават хората да си слагат уин, само за да подкарат някво нескопосано демо - готово. Все пак искам да го гледам и на ТВ, а планувам един KISS DP-600.

    И все пак много се отплеснахме от темата на човека. Ама пък и той никакъв не реагира...

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    Гийбокса съм го признал , ама все пак трябва да се сългасим че да рестартираме компвете си за да гледаме едно филмче ........не е готино , освен това на моето Audigy2ZS не пожела да подкара всичките канали , а филм с 2 колони ..........който иска да си го гледа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #12

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    стенли: гийбокса си го льопкаш на една дървена машина и я ползваш само за мултимедия. А за колко канала ще слушкаш - те хората са го измислили бре. Компилирай си сам бокса и си готов.

    Koлкото до Аудигито - дърво си е и това е. Дори и под Виста не върви, както трябва.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    Цитат Първоначално публикувано от john3v
    Koлкото до Аудигито - дърво си е и това е. Дори и под Виста не върви, както трябва.
    Колко съм тъп да дам 120 долара за дървена карта хахахахаххаха Минусите и ги знам добре , ама за игри по-добро решение няма

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #14

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    john3v, ако искаш да си вземеш беля на главата с тоя KISS, давай 800 лева на вятъра. МНого проблемно ДВД. Като искаш да имаш истински HD DVD плеър, си копуваш применро на LG B-1000 май се казваше, BLU RAY и HD DVD плеър, за около 1000 $ му беше цената на CES 2007. На работа имам едно дървено компче, дето ми го донесоха за HD плеър, Семперон 3000+, 512Мб РАМ, та въпросното чудо се задъхва на 1080i фийлчета, но със смяната на 2-3 плеъра малко се подобрява работата, но не много, взе пак висето също еслабичко 7100 на НВидиа. Освен това пусак сигнал на 2 ТВ-а, 46" full HD SHARP и на 37" SHARP от европейските модели. Единият съм го закачил DVI-HDMI, а другият VGA-VGA. Пуснал съм му Сините Ангели на 1440х1080, но e .asf и си личи ниският битрейт на филма, но с BSPlayer-а и на двата подавам сигнал без да има накъсване.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #15

    Re: Добра карта с HDTV за 42"?

    Засега се отказай от кисс-а, че доста проблеми имат със софта (често забива и т.н.). Постоянните ъпдейти го потвърждават.
    Helios X3000 (X5000) е следващия ми избор, но засега инженерите им са в процес на изясняване на проблема с кирилските субтитри (10х to me).
    А за блурей плейър - за какъв дяваол ми е? Една подложка е хх лв, записвачката е 6хх лв. Няма толкова филми. И + това най-добрата алтернатижа се явява PS3 ($600).

    @simeonofff : Ако ще плейваш само HD клипове, по-добре си подготви един компец, 2-ра употреба с geexbox с видимо нещо елементарно GS7300 на Asus примерно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 10-06-10, 12:03
  2. Препоръка за добра 16 GB SDHC карта за Canon 120 IS
    От bukke във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 21-10-09, 22:30
  3. Купувам добра AGP карта
    От FearMe във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-08, 17:47
  4. най добра карта на псиай в диапазона 100-120лв
    От aad във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 08-01-08, 21:18
  5. Коя VIDEO Карта е най-добра!!!
    От king_pin във форум Анкети
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-04, 09:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе