Резултати от 1 до 12 от общо 12

Температура на видео карта.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1

    Температура на видео карта.

    Имам следната видео карта:
    GF EN7300GT Silent, 256MB Asus EN7300GT Silent/HTD/256M PCI Express TV Out
    Когато играя игри температурата достига до 82 градуса . Това нормална температура ли е за този модел графична карта, имайки в предвид пасивното охлаждане което е при нея ?
    Ако сложа един вентилатор който да обдухва радиатора на графичната карта ще постигна ли някакъв резултат при понижаването на температурата на картата.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Температура на видео карта.

    а забелязваш ли намаляване на производителността след време, по време на игра, вследствие на загряването?

    принципно такива високи температури са нежелателни, но като си си взел "silent".....
    едно малко вентилаторче наистина ще ти дойде добре

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Температура на видео карта.

    6200 вдигаше 140, споко

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #4

    Re: Температура на видео карта.

    Производителността не спада. спрял съм се на 60 мм.вентилаторче което мога да го монтерам странияно на кутията , по този начин ще обдухвам радиатора перпендикулярно на ламелите му. Другият вариант е с малко фантазия да го монтирам и от зад на кутията по този начин ще обувам ламелите успоредно , но ще вкарам топлият въздух в кутията(мно ясно де).При страничното разположение топлият възгух "една" много голяма част ще излезе веднага от зад на кутията.Кои от двата варианта да избера ? Даите съвет!

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Температура на видео карта.

    не са особено удачни и двата. допълнителните вентилатори трябва директно да обдухват това, което охлаждаш. за да има осезаем ефект при голямо разстояние, трябва и потокът да е силен. (питай ме как съм охлаждал един процесор със стаен вентилатор през лятото

    най-добре е да се монтира вентилаторчето върху самите ребра на радиатора на видеото

  7. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #6

    Re: Температура на видео карта.

    И това мога да го направя но с какво да го захвана за ламелите? Все пак всичко е в гаранция .

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Температура на видео карта.

    ако това е картата http://www.mostbg1.com/most/ViewImag...1&itemid=34534 , не виждам никакъв проблем да завиеш винтчетата между ребрата на радиатора. нито ще ги изкривиш, нито повредиш. единственото ще бъдат няколко едва забележими резки между две от ребрата

    разбира се, ти си решаваш, но според мен ще е заяждане да не ти бъде призната гаранцията (дано не се получава проблем де), при положение, че не си повредил de facto нищо.

    но ако все пак не искаш да я драскаш, използвай по-голям вентилатор за страничнообдухване (т.е. 120мм)

  10. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #8

    Re: Температура на видео карта.

    Вече купих вентилатор за странично обдухване , като го монтирам и имам резултати ще пиша .
    Благодаря за съдействието.

  11. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #9

    Re: Температура на видео карта.

    Монтирах странично следният веентилатор Zalman FB123(92mm) . За мое голямо учудване се получиха страхотни резултати. Сега след като натоваря графичната карта не успях да вдигна температура повече от 61 градуса. Иначе нормално държи 51 градуса. Преди да поставя вентилатора при игра на игри температурата стигаше 82 градуса. Вентилаторът в нормално режим рабори на 2800 об. Аз съм го пусна да рабори на 1600 об.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Температура на видео карта.

    браво!
    сега се замисли колко по-добре щеше да е, ако вентилаторът директно охлаждаше радиаторчето

    закачам се, но картата си е твоя и ти си решаваш. все пак най-важното е, че вече си доволен и по-спокоен, нали?

  13. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #11

    Re: Температура на видео карта.

    Да напълно си прав )

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #12

    Re: Температура на видео карта.

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km
    Имам следната видео карта:
    GF EN7300GT Silent, 256MB Asus EN7300GT Silent/HTD/256M PCI Express TV Out
    Когато играя игри температурата достига до 82 градуса . Това нормална температура ли е за този модел графична карта, имайки в предвид пасивното охлаждане което е при нея ?
    Ако сложа един вентилатор който да обдухва радиатора на графичната карта ще постигна ли някакъв резултат при понижаването на температурата на картата.
    ако си беше поиграл с настройките....

    - щеше да видиш, че treshhold температурата е поне 110С ...

    аз не бих се безпокоил за нова видеокарта и с гаранция 2-3 години, дето по някакъв начин приближава 79-89С ...

    виж - като дойде лятото - ще се замисля за охлаждане ... - особено с днешните февруарски дневни температури ..


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам CPU, Видео карта, LAN карта и модем
    От Ice___Cool във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-10, 22:26
  2. Най-... AGP видео карта
    От Az_sum_bre_ombre във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 23-08-05, 18:28
  3. Видео карта до 110$ ?
    От spidera във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-04, 17:33
  4. Видео карта или CPU
    От sorrowsad във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-04, 12:46
  5. Видео карта?
    От TOTOGADA във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 23-02-04, 04:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе