Здравейте!

Вчера си взех Chaintech AV-710
http://techgage.com/article/chaintec...71_sound_card/
Драйверите не са от диска, а от сайта на VIA
Ползвам и ТвТунер (може би затова взех и картата) както и колонки 5+1 Speakers Luxeon W5.1H, Wood
Като цяло съм доволен от картата, звука наистина е доста по-добър от вградения ми Realtec AC97, който също е 5.1 (а може и да е внушение)
Имам обаче няколко въпроса.
Настроил съм картата да е 5.1 - теста с колонките минава успешно. Когато пусна Winamp-а обаче свирят само предните колони. За да свирят всички трябва да маркирам в утилката на звуковата карта "expanded stereo" - така свирят всички, тунера също се чува от всички колони - окей.
Но когато пусна някой филм - ако е с мп3 звук - супер, ако обаче е AC3, понякога се получава, така че няма говор - т.е. средната колона не се чува. Ползвам AC3Filter + media player classic. Ето някои от настройките
Ac3 Properties-1
Ac3 Properties-2
Друг филтър
А когато направя така се чува говора от средната колонка, но пък става малко по-различен
звука от другите. Имам чуството, че някои филми, които са ac3, Ac3 filter-a не ди декодира, а се ползва някакъв друг филтър.
Ето какво изкарав G-sport за филма

По принцип някакъв съвет да ми дадете, как да гледам филмите на петте колони (ако са ац3, ако са мп3) и как да вървят и другите приложения - Уинамп, игрите и т.н.

Благодаря !