Резултати от 1 до 6 от общо 6

6600 GT вентилатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #1

    6600 GT вентилатор

    Здравейте
    имам видео карта GV-NX66t128D от 1 година. Още след 2 месец при пускането на компютъра първата минута вентилатортора беше много шумен , с течение на времето този шум просто стана постоянен. Доста е изнервящо. След почистване (обдухване) нямаше подобрение.
    Картата поддържа 44 градуса, при околна температура окуло 25 градуса.
    Въпроса ми е има ли начин да се намали шума чрез смазване.
    Ако няма да има голям ефект преопоръчайте ми някое добро охлаждане, по възможност без вентилатор.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #2

    Re: 6600 GT вентилатор

    Мойто МСИ 6600ГТ се оказа фабрично с неработещ вентилатор (в последствие се разбра че се знае за дефекта, но както и да е). След кратък размисъл относно смисъла на занимаване с гаранционни ремонти, картата претърпя следния "МОД" - стъпка по стъпка:

    1. Закупуване на обикновен китайски вентилатор 8 см
    2. Демонтаж на оригиналната перка.
    3. Залепране на големия фан със секундно лепило директно върху радиатора над мястото на оригиналната перка
    4. Пускане на дзвера на 5 волта ....

    Междувпрочем все още съм озадачен над факта, че картата си бачкаше нормално с неработещо охлаждане. Най-странното че Доом 3 пуснато почти на макс си се въртеше нормално без никви забележки, но на някои други игри компа се сриваше, както по-късно се оказа поради неработещото охлаждане....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #3

    Re: 6600 GT вентилатор

    Интересно решение
    Аз по-скоро се интересувам дали има наистина безшумни вентилатори за тази карта и дали ще работи без вентилатор, но с по-голяр радиатор разбира се.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #4

    Re: 6600 GT вентилатор

    Цитат Първоначално публикувано от joton
    Интересно решение
    Аз по-скоро се интересувам дали има наистина безшумни вентилатори за тази карта и дали ще работи без вентилатор, но с по-голяр радиатор разбира се.
    Ами аз почти съм ти го дал отговора ... картата на практика и с намалена стабилност работеше при стандартен охладител и неработеш фан ... което означава че при замяна на радиатора с по-голям има вероятност да работи нормално ... наистина безшумни вентилатори - МОЯ!! 8 см перка на 5 волта ... грозно но ефективно, което и ме отказа тогава да монтирам огромния и отвратително шумен търмал-тейк с хийтпайпове и 2 перки (не му помня името) ....

    Ето я и самата карта:
    http://www.msicomputer.com/product/p...X6600GT-TD128E

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #5

    Re: 6600 GT вентилатор

    http://www.zalman.co.kr/eng/product/...x=149&code=013

    май ще е това. Дано да е наистина безшумен.
    Бях гледал едни които си регулират оборотите като мерят температурата на радиатора дали са надеждни или да взимам този.
    Благодаря

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #6

    Re: 6600 GT вентилатор

    Благодаря за отговора fanta orange

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 6600 gt problem
    От connect във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 09-03-06, 18:56
  2. Търся 6600 GT AGP ???
    От LUDIA във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 24-01-05, 21:53
  3. Nokia 6600 ?
    От npu3paka във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 12-11-04, 17:16
  4. Nokia 6600
    От knoppix във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 21-06-04, 23:46
  5. nokia 6600 Help
    От hansolo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 14-12-03, 15:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе