Резултати от 1 до 8 от общо 8

6600 gt problem

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    6600 gt problem

    http://www.tomshardware.com/2005/04/...ce/page18.html това е ревюто,което ме накара да си купя тази карта... самоче имам някой проблеми с нея:
    както можете да видите от снимката /отдолу/ избирам V-Tuner Plus самоче не ми показва никакви цифри не засича честотата изобщо,а когато цъкна на VGA-Information ми изкарва нещо странно:aTi
    agp 8x
    странно е защото картата ми е nVidia pciE пробвах да преинсталирам driver-a самоче пак същия проблем ... наскоро забелязах че диска с driveri-те ми не е със същтата картинка като този използван по ревютата ...възможно ли е в това да е проблема ,питам затова,защото при самото install-ване на driver-ите cd-то казва 'sorry we don't support this VGA',наложи ми се да го browsе-на и да стартирам 'ръчно' start.exe.Тогава вече диска разпознава ,че картата е от 6600 сериите...
    п.с. тези температури ги стига при ренд,а също и при collinMcRae 2005
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: 6600 gt problem

    WOW, ама честно казано не ми се вярва
    на пипане как е?

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: 6600 gt problem

    Мда, споко...с 6200 съм стигал над 100 градуса. Имаш няколко решения на ситуацията (това не е дефект, все пак "червеното" е на 145 градуса )
    1) Сменяш радиатор и вентилатор с по-добри (примерно Zalman);
    2) Отваряш кутията;
    3) Моята сега е модел Асус 6600 Silencer (демек няма вентилатор фабрично) - ако и при теб също е така - добави си, един 8 сантиметров за кутия върши чудеса

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #4

    Re: 6600 gt problem

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Мда, споко...с 6200 съм стигал над 100 градуса. Имаш няколко решения на ситуацията (това не е дефект, все пак "червеното" е на 145 градуса )
    1) Сменяш радиатор и вентилатор с по-добри (примерно Zalman);
    2) Отваряш кутията;
    3) Моята сега е модел Асус 6600 Silencer (демек няма вентилатор фабрично) - ако и при теб също е така - добави си, един 8 сантиметров за кутия върши чудеса
    ами при 100 град. да ти се появяват артефакти или някакво накъсване ??? не мога да разбера от температурата ли или от настройките на играта /collinMcRae 2005/ леко ми сече наместа... как си сложил вентилатора напреки на платката/да духа и от двете и страни/ или точно върху радиатора над GPU.

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: 6600 gt problem

    Сега съм на работа, но като се прибера ще снимам и ще покажа - по принцип духа директно срещу радиатора от долу нагоре. Тази (6600) не стига такива температури, но без вентилатора си работеше на 80-85...сега крепи към 50 под товар.
    Артефакти не съм имал нито с 6600 нито с 6200, при все че съм клоквал. Още:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,24592.0.html
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...msg176135.html

  7. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #6

    Re: 6600 gt problem

    Същия проблем със същата карта, само че на Gigabyte, температурата не е нормална,особено като се появяват артефакти, картата най-вероятно има фабричен дефект и ако е в гаранция отиди да ти я сменят!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #7

    Re: 6600 gt problem

    Цитат Първоначално публикувано от G_R_U
    Същия проблем със същата карта, само че на Gigabyte, температурата не е нормална,особено като се появяват артефакти, картата най-вероятно има фабричен дефект и ако е в гаранция отиди да ти я сменят!
    Ами и твоята ли е на Гигабайт ... данеби да са ти я сменили... моята я взех от jmt.bg и има гаранция още 9 месеца но нзн как ще им обесня и как ще се съгласят...

  10. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #8

    Re: 6600 gt problem

    На един приятел беше,ходих да се разправям във Voo*oo (смениха я в крайна сметка),100 температура и артефакти (че дори и без да ги има) си е дефект на картата(изключвам ситуация при която проблема е в циркулацията на въздуха в кутията,защото щеше да се оплачеш и за проц-а ) отивай в jmt и си търси правата,трябва да измислят нещо,ти не си длъжен да им даваш каквито и да било пари за перка,ново охлаждане и тн.! (Моя приятел като ходи преди това да ги пита дали е нормално и те му викат "да то е 145 градуса максимума ,но ако се притеснявате може да си купите Zalman-а за $25-$30 и ще се оправи" :cens

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 6600 GT вентилатор
    От joton във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 10-07-07, 20:55
  2. Re: Продавам GF 6600 GT / 256 mb ram
    От zinux във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-07, 16:09
  3. Nokia 6600
    От TopBG във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 05-04-05, 15:22
  4. Nokia 6600 ?
    От npu3paka във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 12-11-04, 17:16
  5. Nokia 6600
    От knoppix във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 21-06-04, 23:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе