Резултати от 1 до 14 от общо 14

9800GTX Проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    9800GTX Проблем

    Здравейте, съфорумници Първо - Христо воскресе! То преди няколко дена ама нали се поздравявало така до 40 дена след това
    За жялост обаче дори и по празниците проблеми с компютрите има Или поне аз имам и искренно се надявам някой да може да ми помогне. А именно какъв е проблема. Още преди няколко месеца реших че след като е излязъл нов уйноус аз тряя да си го кача за да не изоставам от "модерните технологии". За целта си купих нов процесор дъно рам а вчера и нова видео карта - INNO 9800GTX 512/256 overclok. Проблема е следния - след като я сложих сложих и конекторите за самостоятелното захранване включих 2 захранващи кабела към тях защото до колкото разбрах гълта ток като електроразпределителна централа пуснах уйндоуса /виста 64/ сложих и най-новите драйвери. И веднага марк 06 обаче той пък бил 32 битов и нещя да тръгне и понеже в момента нямам нови игри който да са тежки и да я пробвам реших да изиграя едно NFSMW и да си лягам че и беше късно вече. ОБАЧЕ пускам нфсто и сърпрайз - нфсто върви все едно съм си купил гф5500. А настройките не са барани от 7900гт/предишната карта/ т.е. тая след като е 9800 ПОНЕ трбява да върви като предишанта а тя сече. Бре пуснах и батълфилд 2 той понеже е по-лека върви по-нормално НО пак се усеща че всъщност новата карта се "представя" по-зле от старата! Реших че новите драйвери както обичайно за виста 64 са зле и реших да сложа тези от оригиналния диск но пак същата работа. Изпсувах яко че пак с нов продукт имам ядове и си легнах. Но за съжаление феите не са орпавили компа докато съм спал. И за това ви моля ако някой има представа от какво може да е този проблем да ми каже защото просто ще си изям ушите.

    Ето и инфото директно от сайта на продавача - InnoVISION GF 9800GTX 512MBOverclock "Product Inno3D Geforce 9800 GTX Chipset Geforce 9800 GTX Memory 512MB GDDR3 Core Frequency 720MHz Memory Frequency 2300MHz RAMDAC 400MHZ Interface PCI-Express Memory Bus 256-bit Stream Processors 128 InnoVISION GF 9800GTX 512MBOverclock.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: 9800GTX Проблем

    A тези игри които пускаш те направени ли са да вървят на 64 битова Виста? Или става с някаква емулация?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #3

    Re: 9800GTX Проблем

    Значи не знам дали са направени за 64 битова /мисля че не са/ и вистата ги емулира. Но с предишната 7900гт всичко беше наред имах същата машина същите игри същия уйндоус всичко същото и вървеше повече от перфектно точно тия. А сега с новата...

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: 9800GTX Проблем

    Преди да сложиш новата карта деинсталира ли старата (софтуерно) или направо върху старите драйвери сложи новите?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #5

    Re: 9800GTX Проблем

    първо махнах старите за 7900-тката и после новите но после директно през простото в/у най-новите сложих "оригиналните" /от диска/ само че тя е нова карта тъй че мисля че се различават малко драйверите. То там си ги махна старите сложи новите и така.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: 9800GTX Проблем

    Издърпай си програмка от типа на Driver Cleaner и изтрий драйверите на видеокартата с тази програма, след което инсталирай новите, мен ако питаш , дръпни от сайта на nVidia най-новите за твоята карта.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #7

    Re: 9800GTX Проблем

    Оправих проблема. Ама как го оправих нарпаво съм за бан от форума трябваше да му включа 2ри кабел захранващ в другия слот... жалкото е че го разбрах след като сложих нов уйн Много зле ама от къде да предполагам като в комплекта има само един преходник... шантава работа. Както и да е. Искам да изкажа специални благодарности на pat и stenly които се отзоваха на зовът за помощ Мерси и моля не ме банвайте просто бях уморен и не помислих преди да действам

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: 9800GTX Проблем

    Супер, сега очакваме отзиви и за бога не пускай новият 3DMark ако не искаш да се разочароваш

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #9

    Re: 9800GTX Проблем

    няма проблеми първите отзиви са че картата е пушка макар че не съм пробвал нови игри за ся всички стари /BF2 NFSMW CSS/ ги играя на макс детайли на макс разделителна и картата дори не се изпотява Обаче за марковете май май ще траа да пусна новия защото нормалния марк 06 не е предвиден за 64 битови системи и ми прави проблеми на вистата и неща да се пуска. Ще го пробвам пак де и ще търся някакви пачове. Ама дори да го пусна ще трябва да върви през 32 битовия емулатор на вистата и ще е доста зле. НО обещавам да прасна няколко теста и да постна резултатите.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #10

    Re: 9800GTX Проблем

    Чакаме теста вече 1 седмица!

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re: 9800GTX Проблем

    @Az_sum_bre_ombre пусна резултат в темата за 3DMark 2006

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #12

    Re: 9800GTX Проблем

    Да пуснах за марк 06 съжалявам за закъснението обаче беше напрегната седмица. Обаче за сега нямам време да я клоквам за което надявам се да ми бъде простено ще я клокна някой ден ама няма да е скоро просто защото всичко върви на макс и няма смисъл да изнасилваме нещата

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #13

    Re: 9800GTX Проблем

    Тази карта много силно ме кара да се замисля за смяна на моето 8800GT с нея.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #14

    Re: 9800GTX Проблем

    VanDan не ти го препоръчвам 8800гт с клок достига почти тази а е много по-евтино. 9800 пък и изобщо 9та серия е плод на липса на конкуренция. И също така големия DX10 стана бозичка. Просто след като си с 8800гт не виждам смисъл да даваш толкова пари за 9та серия. Аз лично го направих защото имах нужада от още 1 + това имах пари и бях решил от 7900 да скачам на 9та серия и просто въпроса беше дали 8800 или 9800 и понже просто имах пари си позволих малко лукс след което разбрах че разликата е минимална. Тъй че мисля че няма нужда да си купуваш такава може би 9600гт ще са някакви интересни но... не мисля просто АТИ си бъркат в носа докато Нвидия правят карти и тия последните нямат просто зор да правят нещо революционно след каот избиха рибата с 8800гт и 8800гтс /г95/ Както и да е де туй си е мое мнение вече ти решаваш., Аз да си кажа

    A също така ако някой се интересува от някакви неща свързани с картата моля, нека пита с удоволствие ще отговоря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Видеокарта GAINWARD 9800GTX+
    От skindy във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-12, 14:49
  2. Продавам Palit 9800GTX+ 512MB
    От telemmaite във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 09-10-11, 14:03
  3. 9800GTX upgrade ?
    От Az_sum_bre_ombre във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 10-06-11, 21:53
  4. Отговори: 3
    Последно: 17-11-08, 23:33
  5. проблем със HD сигнала към LCD-TV с 9800GTX+
    От vanhallen във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-10-08, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе