Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45

Помощ за избор на видео карта!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #16

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    марката няма значение,
    тук грешиш FearMe, още в понеделник, ще се постарая да отделя специално време, ако мога, и да събера 3 карти 8800GT 512 от различни марки-asus, leadtek,point of view
    Тестът ще бъде извършен без никакъв клок, предпочитам да го филмирам, за да няма недоразумения със шотове.

    @stenly
    Ти май не ме разбра въпроса ми явно.
    Лично ми се е случвало да го правя, през 90те години с две от така митичните voodoo.
    Преди време, също ми беше минало на акъла пак, на два пъти пак, бях пощурал по такива глупости, като оня монах ,дето когато си няма работа, си раздере расото и почне да го шие ,само, че тоя път под името CrossFire

    Въпросът ми беше ,какво значи , за кой значи нещо, при какви обстоятелства и на каква цена.
    Това което си ми го показал е прекрасно!
    Хубава е и и четиридесет и осмицата Х2 в средата, ( много готина карта ), но на каква цена, като се знае, че тя самата струва около 500€?
    Кой се интересува от всичко това? Кой от този форум би си позволил такова нещо?
    Може и да има хора, които да си го позволят тук, аз самият може би бих могъл да си го позволя, но какъв е смисълът.

    Дори и при амортизирането на цената, със закупуване примерно на средна гама карти, каква ще е реалната процентна печалба, със сравнение на закупуването на карта от високата гама?
    Като се има също в предвид, че трябва да се отделят пари,за добро най малко 600W захранване , което да ги храни тия карти.
    Пък да не говорим изобщо, за броя на игрите, които могат реално да се възползват от SLI/CrossFire

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #17

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    fXOrange , аз не говоря за безумно скъпи неща .......и аз като теб не съм почитател на пари хвърлени на вятъра за скъпа машина. Това което ми допадна обаче от двойната комбина е , че след като nVidia купиха PhysiX и направиха драйвери които да ползват техните карти за изчисляване на физиката може да се сложат 2 карти едната от които ще изчислява физиката а другата ще се занимава с графиката ......без значение на кой производител ще са. Съгласи се , че игри с правилна физика изглеждат просто зашеметяващо.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    @FearMe - кога запоследно тества 8800GT с 3870 в един ден с една и съща машина ?
    Питам защото аз го правих.
    Ако подлагаш на съмнение наблюденията ми това е друг въпрос . Не съм пускал мрак защото според мен е безмислено. Пуснах Crysis, Stalker, COD 5, Fallout3 - и това на моя компютър. ( След кратко колебание си казах че и 8600GT ми върши работа и картите заминаха при познати - поне да зарадвам тях. )
    8800GT Gigabyte 512 МБ DDR3 вървеше по добре от 3870 512MB DDR4

    Ето ти и примери :
    8600GT & 8600GTS едно ядро различна прозводителност
    9550 & 9600 / про & - едно и също ядро различна производителност

    за други не се сещам , но засега са тези.
    Отделно от това всяка марка си има своите екстри.
    Ако твърдиш че Палит 8800GT = XFX8800GT то само мога да игнорирам това коeтo още кажеш.
    Навремето самия ти показа Galaxy 7600GT която по твоите думи стигаше Axle 7800GT
    ( или 7800GT равна като 7900GT )

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    88
    #19

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    FearMe Значи съм те разбрал погрешно ти си за Атито 3850x2 така ли? Защото аз разбрах ,че да не я гледам :D

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #20

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    @stenly
    напълно съм съгласен с теб, няма момент , в които да не съм бил съгласен, просто защото съм с дух насочен към развитието.
    Всяка новост и напредък в информатиката ме радват, бих искал да я тествам, на моменти съм способен да заплатя астрономическа цена, знаейки че покупката, на дадени компоненти няма да ми принесе нищо значително, според притежаваният вече компонент.

    Проблемът в тая сфера е, че закупеният днешен компонент, след около 6 месеца по късно е остарял.
    В повечето случаи потребителят може спокойно да се задоволи със средна гама ,даже под средната гама видео карти.

    Най глупавото е, че повечето опции в игрите не принасат нищо особено, което човешкото око може да долови.
    Дори и да има някаква удряща промяна, тя пак е ненужна, просто защото съзнанието ни е концентрирано над даде стеснен обект, малко по късно човешкото око свиква бързо с нея и ефектът си губи самият ефект.

    В случаят повечето хора се задоволяват с възможността на по висока,допустима резолюция, да не говорим, за това че много от тях си нямат
    изобщо представа какво значи примерно Anti-aliasing

    Това е горе долу което имах в предвид, самият мисля забелязваш, че повечето хора се ориентират към горе долу средната гама карти, същото нещо се среща и при останалите компоненти.
    Нямам нищо против които и да било, целта не ми е да провокирам, един ден се надявам всички да седнем пред бира и да поговорим за тия неща лице в лице.

    @GOGETIT
    Не той имаше в предвид HD 4850, като по добро решение
    Аз предложих 3850x2
    Но това няма никакво значение, взимай тази, която вече си решил, както той ти обясни по нагоре

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    88
    #21

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    ама не съм решил още не мога да разбера сега по-добре ли е двуядрена или не. Щот мене повече ми трябва за GTA4 която ми цепи в момента а пък съм с 512мб ддр тройка на асус 8600GT и явно е слаба и сега се чудя каква да е дву или едно ядрена.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    138
    #22

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    Още един глас за 4850. И да не ти пука много много за 1 ГБ, реално от него почти няма полза с изключение на Кризата и май новото ГТА или в бесни резолюции като 2560х1600.

    3850Х2 на хартия изглежда като добър вариант, но не е. Първо двата чипа все още се случва да не могат да се скалират добре в разни игри, второ паметта не е 1 GB, а е 2х512 MB, като реално достъпни са 512 MB, тъй като всеки чип си копира информацията за него, съответно шината не е 512-битова, а 2х256, отново за всеки чип по отделно. Също така тази карта сумарно има 32 текстуриращи модула и 640 поточни процесора ОБЩО за двата чипа. 4850 е едно чипова, но има 40 текстуриращи модула и 800 поточни процесора, които при това са с подобрена производителност, а честотите им са близки. Така че реално 4850 ще е сходна или по-бърза от 3850х2 дори когато последната работи като хората и няма проблеми със синхронизацията на чиповете. А ще има и такива моменти, така че 4850 си е по-сигурния залог. В добавка производителността при антиалайзинг на 4850 е МНОГО подобрена в сравнение с 3850.

    Mr.TECHNO 9800ГТ наистина е просто премаркирана 8800ГТ. Уж щеше да има модели дето да ползват HybridPower или както се казваше тяхната технология и да се изключват дискретното видео, ако не си в 3D и имаш нов модел дъно с интегрирана графика на NV, ама нещо затихнаха нещата. Друг е въпроса, че 8800ГТ наистина в повечето случаи е по-бърза от 3870, но при включен антиалайзинг.

    Така или иначе 9800GT е по-бавна от 4850, а 9600GТ e по-бавен от 9800GT, така че пак опираме до Радеон.

    П.С. Щом е за ГТА4 - един приятел си я пусна с всичко на макс в 1680х1050. Системата му е с 4850 512 МБ, Феном 9650 и 6 ГБ памет. Само нещо трябваше да базикне да му се отключат максималните текстури.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #23

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    първо на доста места в поста си сравняваш 4850 със 3850, а ние всъщност говорим за 3850Х2


    Цитат Първоначално публикувано от DeepBlue
    паметта не е 1 GB, а е 2х512 MB, като реално достъпни са 512 MB
    не е вярно,реално достъпно си остава 1GB, друг е въпроса дали този GB, служи, за някаква полза на самата карта, или е просто от комерсиална гледна точка.

    Цитат Първоначално публикувано от DeepBlue
    съответно шината не е 512-битова, а 2х256, отново за всеки чип по отделно.
    тук също грешиш

    Цитат Първоначално публикувано от DeepBlue
    Уж щеше да има модели дето да ползват HybridPower или както се казваше тяхната технология и да се изключват дискретното видео, ако не си в 3D и имаш нов модел дъно с интегрирана графика на NV, ама нещо затихнаха нещата
    9800GT,9800GTX,9800GTX+,GTX260,GTX280 се възползват от HybridPower, при условие че вграденият чип на дъното е съвпадаш

    Цитат Първоначално публикувано от DeepBlue
    Само нещо трябваше да базикне да му се отключат максималните текстури.
    би ли го попитал моля, точно какво е трябвало да бъзикне, просто ми е интересно да знам.

    P.S
    @FearMe
    Знам ,още не съм си изпълнил обещанието, в момента нямам много време, а и възможност да събера трите карти, но ще се постарая да изпълня това, което съм обещал.


  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    138
    #24

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    Достъпната памет за всеки от двата чипа е 512МБ, чиповете не сподеят паметта помежду си, текстури и т.н. се копират в двата буфера. Така че достъпната памет е 512 MB. Ако нужната видеопамет е по-вече от 512 MB почва загуба на производителност, което нямаше да се случи, ако 1 GB е реално достъпен.

    За шината също не греша - всеки от чиповете си има собствена шина, към собствената памет и която не се споделя между двата чипа. Фактически те комуникират само през PCI Express шината и CrossFire конекторите, като фактически това си е CrossFire върху една платка, а не върху две. Така че шината си е 2х256, а не 512-битова. Сумарната пропускателна може да е еквиувалентна, но реално нешата не са същите. 3850Х2 реално си преставлява две отделни графични карти, които обаче за разведен върху обща платка и е добавен един PCI Express комутатор, за да си мислят че всяка е на собствен слот. За това е и X2.

    НЯКОИ от 9800GT,9800GTX се възползват, защото иска една дребна промяна в дизайна спрямо 8800ГТ/ГТС, която не на всички карти е налична.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    88
    #25

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    Добре ами последно тогава видях ати 4850 1гб които по характеристики са еднакви с 4850 512мб, това ще рече ли ,че е по-добра или все едно.
    и пак мерси за всичко

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    ами то по характъеристики няма как да е различна, защото разликата е само в размера на паметта - чипът е същия
    по-добре ще бъде дотолкова, доколкото ще пускаш игрите под висока резолюция, което зависи от 2 неща:

    1. възможностите на монитора ти (ако имаш някоя 17"-ка с 1280*1024 просто няма смисъл
    2. дали процесорът ти е достатъчно бърз за новите игри + какви игри ще играеш. ако си гледал някакви ревюта за резолюции 2500*2000, просто ще трябва да те разочаровам

    накрая, казано с прости думи - единият гигабайт ще ти даде малко по-голяма производителност в НЯКОИ случаи, но по-често разлика няма да има

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    88
    #27

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    core 2 duo 2.66 и монитора и 20" widescreen 1680x1050 така че става. Добре мерси

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #28

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    накрая, казано с прости думи - единият гигабайт ще ти даде малко по-голяма производителност в НЯКОИ случаи, но по-често разлика няма да има
    напълно съгласен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    88
    #29

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    а забравих да попитам ATI са съвместими с AMD тогава няма ли да прави проблеми като съм с INTEL-ски процесор?
    Мерси много (като се има в предвид ,че дъното и видео картата са на ASUS)

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Re: Помощ за избор на видео карта!

    няма такова нещо, всичко върви с всичко
    няма "ati с amd", няма "asus + asus"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на ВИДЕО КАРТА
    От Миленчо Ве във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-13, 16:56
  2. Помощ за стара видео карта
    От oska във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 02-10-12, 23:12
  3. Помощ за избор на видео карта!
    От parfuna във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-09, 19:43
  4. Помощ за видео карта MSI 6600 GT
    От kobra във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 09-12-05, 19:24
  5. Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс
    От backinblack във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 29-11-05, 14:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе