Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Детонатор 40.ХХ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #1

    Детонатор 40.ХХ

    Ако имате GF3-4 не се колебайте и ги инсталирайте:доста са подобрени Vertex i Pixel shander-ите,тва си личи най вече от пълноценно поддържащите DX8 игри,плюс в класи подобрено текстурно качество и рязкост:така и немога да подкарам още меренето на Т пред драйверите,ама тва не е проблем[:-apple]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #2

    Детонатор 40.ХХ

    Да бе - чудно, защо излязоха малко след като 9700PRO бе пусната официално, а - и най-голямото ускорение на тези драйвери си личи в 3DMark.

    Вярно е, че след като подобряват резултатите на марка, значи и в игрите ще се види ускорение, но - 1 000 точки от драйверите - браво!



    Да не забравяме обаче и Catalyst 2.3

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #3

    Детонатор 40.ХХ

    Наистина тоя път NVIDIA са си свършили добре работата:при марка е заради nature теста,но не е само той:тия драйвери се дръжат прекрасно под UT 2003:красотата е в пъти нагоре,при същите mip-map нива:и кадрите са около 3-4 нагоре.В Morowind дори е по -добре.

    Ати...дай да не зачекваме тая тема...имал съм няколко Атита...маркови...за мен катра,която не поддържа мъгла в промоционалната си игра не трябва да се продава въобще.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    358
    #4

    Детонатор 40.ХХ

    Chistotata na obraza e zaradi filtriraneto. Kato dadesh na anisotr. i sled tova vurnesh slaidera obratno. vmesto da se pusne bilinear, se puska nearest point, t.e nyama filtracia v dalechinata, zatova i izglezda po yasno. obache puk sedi nyakak na tochici. tryaa ne da se vurne slaidera, a da se dade use default. a za UT2003 pishe che ima problemi s 40.41 v readme-to. ne znam... ne sam probval. na 3dMark-a e tochno zaradi nature-a - ot 30fps na 70fps!!! pri drugite testove si mi e 1:1.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    212
    #5

    Детонатор 40.ХХ

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by DPetrov



    Ати...дай да не зачекваме тая тема...имал съм няколко Атита...маркови...за мен катра,която не поддържа мъгла в промоционалната си игра не трябва да се продава въобще.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Ами ти зачекна темата човек и дори и хабер да си нямах от видео карти такова изказване пак ще ми звучи пресилено .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #6

    Детонатор 40.ХХ

    Тва си е лично мое мнение и не ангажирам никого с него:всеки е свободен да избира каквато си карта иска...аз моя избор съм направил.

    не съм виждал как работи 9700,така че за него нищо не казвам.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Детонатор 40.ХХ

    Ами един приятел си купи 9700

    на дъно ASUSV8X и XP 2200+ компютъра въобще не изгрява когато в BIOS-а е включено AGP 8x, когато се включи на 4х тръгва, ама от 10 инсталации на Windows-а само една тръгна, и компютъра като пуснеш каквото и да е 3D след 5 мин картата забива. Иначе на UT2003 Демо-то вади 170 FPS /1024x768@32

    ама можеш да играеш макс 5 мин и забива

    В София успяли да я подкарат на някакво старо дъно, с някакви стари драйвери (дето сигурно въобще не са за 9700), и на същия процесор 3DMark 2001 "изкарали" 10,000 точки

    в www.megagames.com от известно време има информация за бъг в 9700, и на много от новите дъна с AGP 8x тая карта въобще не тръгва

    така че ако купувате 9700 мислете му - че като знам повечето фирми какво правят после с гаранцията - ще ти сложат картата на някое дъно отпреди 545745 години с AGP 1x, компютъра ще светне и ще ти кажат: "Ми тя картата си работи, на теб Windows-а ти е виновен" (ако не е Windows-a ще е това че същия ти е "пиратски", а не купен от тях, ако не е Windows-a ще е играта, която иначе на всичко останало върви без проблеми, ако не е това може да е факта че например имаш процесор AMD - "нали ги знаете че тези процесори не са хубави", ако не е от процесора могат да ти кажат че домашната котка, която обича да лежи до компютъра наелектрезирва допълнително системата ......... какви ли не глупости съм чувал вече.... пази Боже сляпо да почне да продава компютри



    а относно новите драйвери - аз съм с GF4 4200 MSI - наистина вършат страхотна работа, nature-to в 3DMark-a дига от 30 на 70 кадъра, Unreal-a (вече официалния, а не демо-то в което текстурите са двойно по-малки) върви доста добре

    само дето досега на нито една GF4 4200 не съм успял да подкарам TVout-a с NView-to - имах Chaintech, сега имам MSI - с който и да е драйвер не ще да тръгва TV Out-a на картата - телевизора само премигва леко и до там, пробвах картите на различни PC-ta - резултат "йок".

    Така че единствения начин за сега да гледам на 4200 е програмата TVTool (tvtool.de), за която обаче регистрацията е мъничко проблем

    Ако някой е подкарал TVout-a на GF4 4200 със драйверите на nVidia нека да драсне един пост


  10. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #8

    Детонатор 40.ХХ

    Eddie: Проблема ти е в хардуера а не NView. Сложи си един резистор 100 ома между масата и жилото на кабела си за TVout и ще тръгне.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    118
    #9

    Детонатор 40.ХХ

    Az iam 9700 i imam systiq problem s UT 2003 demo. I s drugite igri imah ama go reshi edno 550W zahranwane. S driveri 166 za W2K. Sega bachka zwer , samo na UT2003 zabiwa, da go e*a. Dynot mi e abit st6, processora Tualatin 512 na 1459/153 FSB. 12700 3D mraka

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Детонатор 40.ХХ

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Suren


    Eddie: Проблема ти е в хардуера а не NView. Сложи си един резистор 100 ома между масата и жилото на кабела си за TVout и ще тръгне.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">Както знеш и аз има същия проблем със NView-то ама защо под вин98 няма да има проблеми а под 2000 ще има. Това със резистора ще го пробвам като намеря време.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #11

    Детонатор 40.ХХ

    Suren: благодаря много, ще го пробвам.

    Само не мога да разбера, защо TVTool-a вади образ (вярно, той не ползва NView-то а директно през енкодера), а NView-to не вади нищо

    а и още повече кабела ми е оригинален от MSI, т.е. имам 2 кабела, и 2-а са оригинални

    Но ще пробвам варианта с резистора и ще пусна един пост, предполагам че и други може да имат подобен проблем, след като и на Chaintech, и на MSI Nview-to не пожела да тръгне

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Детонатор 40.ХХ

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Eddie


    Suren: благодаря много, ще го пробвам.

    Само не мога да разбера, защо TVTool-a вади образ (вярно, той не ползва NView-то а директно през енкодера), а NView-to не вади нищо

    а и още повече кабела ми е оригинален от MSI, т.е. имам 2 кабела, и 2-а са оригинални

    Но ще пробвам варианта с резистора и ще пусна един пост, предполагам че и други може да имат подобен проблем, след като и на Chaintech, и на MSI Nview-to не пожела да тръгне

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">Не се притеснявай и при мен не бачка. Главия проблем е във драйверите.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #13

    Детонатор 40.ХХ

    Проблема е че nview гледа дали има товар на изхода, а TVtool така си играе с регистрите на TVout чипа че да изкарва сигнал дори и да няма товар. Този резистор 100 ома ти играе ролята на товар дори и да не си включил телевизора. При мен проблема се състои че TV-то ми Funai 14" има прекалено голямо съпротивление на входа и Tvout изобщо не засича че съм включил нещо, докато на Sharp 21" нямам този проблем.

  17. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #14

    Детонатор 40.ХХ

    A koi sa nai dobri kato cqlo - skorostta qsno, predpolagam nqma basnoslovni razlki, oba4e kato opcii i bezproblemna rabota pitam ?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #15

    Детонатор 40.ХХ

    Nqkoi moje li da mi kaje dali tezi draiveri okazvat vliqnie varhu GF2 Ti

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе