Резултати от 1 до 5 от общо 5

Интересен проблем с видеокарта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    Интересен проблем с видеокарта

    Проблема е че при по внимателно вглеждане в бяло поле се виждтат едни трептения все едно монитора работи на много ниска честота.
    Картата е нова PointOfViev GeForce 8600GT, монитора е 22" но са тази карта на 1400х900 и по висока резолюция поддържа само 60Хц(с вградената на 1400х900 работеше на 75Хц)
    На картата има един има място за включване на допълнително захранване, но в комплекта няма кабелче. Може ли проблема да това трептене да е защото не и достига ток?!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Интересен проблем с видеокарта

    Трептенето може да е и от кабел. Дали е на 60 или на 75 херца, образа е напълно идентичен. Според мен е мазохизъм да гледаш монитора на различната от нативната резолюция. 8600GT ако е референтна, няма нужда от допълнително захранване за разлика от 8600GTS.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Интересен проблем с видеокарта

    я дръпни един драйвер, и го смени, за всеки случай, да видим дали ще се оправи.

    На мене на времето, често ми се случваше такова нещо с клиенти, на които слагах ATI Radeon 9200.
    При смяната на драйвера,проблема се оправяше.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #4

    Re:Интересен проблем с видеокарта

    Не е от драйвер, защтото това трептене го има още при стартирането (вижда се и при BIOS логото). Иначе съм с последния драйвер на Nvidia. Размърдах и кабелите маи не е от тях... До преди няколко дни всичко си работеше нормално с вграденото видео и същия този монитор... Трептението е като при ниски херцове... на CRT монитор, като се вгледаш внимателно се виждат едни вълни...

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Интересен проблем с видеокарта

    ами просто може би идва от фактът, че не е захранена, най добре си вземи кабел, и я захрани.
    Аз до сега не съм виждал карта да тръгва, без да е захранена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интересен проблем с ping
    От mitkosan във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 07-11-08, 18:50
  2. интересен проблем
    От aad във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-06-08, 22:51
  3. Интересен проблем с WoW
    От Anjelo във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 03-11-07, 21:04
  4. Интересен проблем с часовник
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 11
    Последно: 27-09-05, 23:39
  5. Интересен проблем
    От DaveMF във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 15-05-01, 02:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе