Резултати от 1 до 11 от общо 11

Интересен проблем с ping

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Интересен проблем с ping

    Здравейте колеги,

    Днес за сефте се сблъсках с много интересен проблем, на който аз лично не намирам решение - очаквам Вашата помощ.

    Ситуацията е следната:

    2 компютъра - десктоп и лаптоп,
    И двата са в една мрежа с една и съща нет маска, разликата в тях е само в последния октет на IP-то.
    И двата компютъра са с ХР, и двата са сетнати с TCP/IP , абе на пръв поглед всичко им е нормално. И двата си имат интернет, отварят ресурси на общ сървър.
    Проблемът - от десктопа не мога да пинг-на лаптопа, от лаптопа пинг към десктопа върви.
    Първото което проверих е фаерлола - фаерлола си е сетнат, като пинг рекуест-а е разрешен. Но не пропуска пакетите.
    Забраних (дизеибнах) фаерлол сървиза на лаптопа и пак не може да бъде пингнат.
    Опитах да вляза ремоутли в него с Ремут Канекшън - не става.
    Има ли някой идея на какво се дължи това? Как така хем има интернет, хем не пропуска ICP пакети, дори при положение, че фаерлола е изключен.

    Освен това лаптопа има 2 мрежови карти - безжична и лан, съответно има 2 ИП адреса - и не става и не става.
    Митко

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: Интересен проблем с ping

    Ако предположим че на лаптопа всичко си му е наред, то разгледай рутинг-таблицата на стационарния дали има нещо странно там:
    ...>route print
    (например, че пакетите от стационарния към лаптопа не минават откъдето трябва)

    // Ако искаш, направи едно copy/paste за да я разгледаме тук и съответно да затвърдим или отхвърлим предположението че проблема е там

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #3

    Re: Интересен проблем с ping

    Понеже имам техника бол - пробвах да пингна лаптопа от друг лаптоп - отново не става, убеден съм, че проблемът е в лаптопа.
    Обръщам внимание, че "работещия" лаптоп, демек втория, няма проблем да бъде пингнат или той да пингне десктопа.
    Проблемът е само, че "сдухания" лаптоп се "крие".
    Най-лесното нещо ми е да преинсталирам лаптопа, тъй като използвам имиджи и става за 30 минути цялата работа, но не искам, искам да науча нещо повече, защо аджеба съществува такъв проблем.
    Митко

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: Интересен проблем с ping

    Повечето съвременни антивирусни си имат собствен файъруол

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #5

    Re: Интересен проблем с ping

    Използвам фирмен имидж в който всичко е оеднаквено.
    Антивируса ми е Мак Афии, но е еднакъв и по версия и по сетинги с останалите РС та. В него няма фаерлол, разчитаме на хардуерен такъв, който е настроен, пуснат и заравен от Бога, демек до сега проблем с него няма. Други РСта си се пингват едно друго без проблем, просто това лаптопче ме ядосва от сутринта.
    Има нещо гнило, ама какво???
    Освен това, то самото може да пингва другите РС та..., ама то самото се крие, при това е със "свалени гащи" - сървиза по фаерлола му е спрян.

    Забравих да кажа, че поне 5 пъти му ръннах gpupdate /forse

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    31
    #6

    Re: Интересен проблем с ping

    Пробвай да "шернеш" поне един ресурс на лаптопа, че имам някакви спомени за ядове от такъв род, ако няма поне една папка
    дадена за ползване....


    Поздрави и успех с генератора на ядове.....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #7

    Re: Интересен проблем с ping

    Не става това с шера, защото при нас е забранен шеринга на РС та с полиси от сървъра, могат да се шерват папки само на сървъра и това няма прескачане.
    Проверих и hosts фаловете на двата различни лаптопа - болния и здравия, но са 1 към 1. - Демек и това не е.
    Да не би да е спрял някой сървиз, ама ги гледах уж внимателно, но не видях нещо обезпокоително?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #8

    Re: Интересен проблем с ping

    Лаптопа пингва ли себе си и localhost (127.0.0.1)?
    Пусни tracert от лаптопа към друга машина и от друга машина към лаптопа.
    Да не би проблема да е в суича/рутера? Рутинги, аксес листи и т.н.
    Сложи му друг свободен IP (ако не е с DHCP и ако имаш права) и пробвай пак.
    ...просто давам идеи, нищо конкретно

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #9

    Re: Интересен проблем с ping

    Това не се бях сетил да го направя, но аз ви казах и преди - "болния лаптоп" може да пингва всеки, но него не могат да го достъпват.

    Пробвах да пингна себе си - няма проблем, с локалхост-а също няма проблем, пингва се.
    С трейсрут вижда рерусра, който се опитвам да достъпя, дори ДНС са му връща име, връща ми пълно име.

    Не са закачени на суич, опитвам се през АР да го достъпвам, аз също се осъмних първо в суича, но изключих лана и сега разчитам само на WiFI.
    Изчисти му кеша с ipconfig /refusedns
    Изчистих записите от DHCP сървъра, като лаптопа отново си дръпна този адрес.

    И все още проблемът остава загатка за мен.
    Той вижда всички, него не го виждат...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #10

    Re: Интересен проблем с ping

    Смених адреса ръчно, имам интернет, мога да пингвам, НО МЕН НЕ МЕ ВИЖДАТ.



    Нов пост:
    Случи се нещо много интересно, рестартирах компютъра и без да го чакам много, много да зареди уиндоуса, още докато зарежда го пингнах от друго РС.
    В този момент от 4 пинга по дефоулт минаха два - втори и трети и на четвърти умря, при следващите опити да го пингна - отказва.
    Това ме навява на мисълта, че се включва нещо по време на зареждането, което убива пинга... какво ли ?
    Някое приложение?
    Антивируса едва ли го прави, защото не бърва работата на фаерлола, работи само с файловете.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Интересен проблем с ping

    в SafeMode With Network как е?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с ping-а
    От jiro във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 16-04-13, 13:34
  2. Отговори: 12
    Последно: 13-01-11, 01:55
  3. Странна работа PING проблем
    От Turbosol във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-09, 15:55
  4. интересен проблем
    От aad във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-06-08, 22:51
  5. Ping Проблем
    От D_MItko във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 13-06-04, 20:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе