Резултати от 1 до 12 от общо 12

Свързване на слушалки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #1

    Свързване на слушалки

    Та ще започна малко по-отдалеч и ще гледам да бъда кратък.
    Цялата история започна от там,че за една от любимите ми игри,които разцъквам се препоръчва (дори е задължително) за мулти да се използват слушалки.Знанията ми относно слушалки са =0,защото винаги съм ненавиждал ползването им - някак си дразнят ме,неудобни едни такива,а и си ценя слуха.
    Но навих се - в крайна сметка целта ми е да си зема слушалки само за тази игра,не ме вълнуват ни музики,ни филми .... дори и други игри т.е.нищо специално.

    Хубаво намерих си аз едни прилични слушалки взех ги и ........ всички дяволи,не повярвах за какво иде реч.То първо че наистина в играта ..... а бе най-меко казано говорим за друга игра,сега вече във пъти по-добре се ориентирвам кой къде е по картата (а това е от огромно значение),но ...... Останах изумен от звука който вадят тези слушалки и в другите приложения .. да почувстваш блаженството от музиката .

    Само че какво забелязях - да вметна само,че ме бяха предупредили за това.Като свържа слушалките към уредбата (а тя към компа)звука е много по-слаб и най-вече нискокачествен спрямо когато ги свържа директно към компа (саун картата е вградена).
    Та питането ми е какво може да се измисли,че да подобрим още звука на тези слушалки - отделна саунд карта ли или гледам има некви усилватели за слушалки ..... или комбинация от двете.
    Е те тука видех тези усилватели - ма кое как що ми е абсолютната неизвестна.
    http://eshop.bg-audio.com/Usilwateli-za-Slushalki.html

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #2

    Re:Свързване на слушалки

    Според мен няма нужда от подобен усилвател. Почти всяка звукова карта от по висок клас има отделен изход слушалки и такъв за усилвател, които се различават по нивото на сигнала и по начина на съгласуване. В най лошия случай (Си медиа например) това е реализирано с един жак на който чрез джъмпер се превключва изхода според случая за слушалки или за усилвател.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #3

    Re:Свързване на слушалки

    Какви са слушалките ,за да се разбере струва ли си нещо повече от вградено аудио?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #4

    Re:Свързване на слушалки

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Какви са слушалките ,за да се разбере струва ли си нещо повече от вградено аудио?
    ето тези - не знам,но на тази звукова с която съм (т.е.вградената) съм имал проблем който до сега не съм забелязвал или е от скоро (или просто толкова може вграденото аудио),първоначално си помислих че е от слушалките,но пробвах и на уредбата,пробвах през всички възможни жакове и на всичките ми дава некви гадни изкривявание на звука.И да не си помислите,че съм некъв със специалния капризен слух или че си внушавам,няколко човека виках у дома и всички без затруднение чуха буквално ужасни смущения на звука.

    http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=217

    п.п.до сега на уредбата явно не съм се заслушвал толкова на по-усилен звук някой по-прилично качество формат музика,но на слушалките е чак дразнещо без значение силата на звука.

    ...........
    благодарско за съдействието

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #5

    Re:Свързване на слушалки

    Ами за слушалки от такъв клас ти препоръчвам Asus Essence Xonar ST/STX (според това дали ще е на PCI или на PCI-E) - но цената е около 330-350 лв.Или поне Xonar D2/D2X.Ако е предимно за игри Xonar DX или някакъв X-Fi на Creative.
    Тези смущения на звука не разбрах точно - има кривене или паразитни шумове.Ако е кривене - имаш ли включен еквалайзер - ако да ,спри го и виж как е без него.Ако са паразитни шумове те са от вграденото аудио или може и от кабелите.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #6

    Re:Свързване на слушалки

    Уау очаквах,че нема да мина тънко ма това си е направо дебело ,както и да е това е компонент към който не смятам да правя компромиси.Жалко че има малко отзиви за тях из БГ форумите - интересно ми беше какво им е толкова доброто ... не знам според мен това си е баш карта висок клас.

    Значи разликата м/у ST и STX,и съответно м/у D2 и D2X е във вида на слота към който ще се свързват (PCI или PCI-E) - тогава ще трябва да изчакам малко че ще сменям компа скоро и изобщо не съм се ориентирал още на каква конфигурация да се спра (т.е.не знам на какво дъно ще се случа).
    А разликата м/у ST/STX и D2/D2X каква е - видях нещо за 124db,което било добра характеристика ма не разбрах за какво става дума.

    Относно игрите - а е може да се каже,че за НЕ геймър често сядам да разцъкам някоя и друга игрица,но ме блазни повече качеството на звука в музиката отколкото игрите т.е. по-голяма заинтересованост имам към стереото (дори тайно се надявам някой ден за хай енд колони) ..... в смисъл търся И запас на звуковата карта за евентуално преминаване към висок клас колони (знам че музика от компютър е далеч от идеалния вариянт за HI FI озвучаване ..... ама то не може сичко).



  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re:Свързване на слушалки

    Не те разбрах. Нали си беше взел слушалките само за 1 игра, ни за филми, ни за музика?
    Според мен това не е особено удачен модел за домашно ползване. Още повече за музика.

    За 250 лева мога да ти предложа DAC+усилвател в едно:
    USB вход - PCM2706/7+TDA1543 - TPA6120 - 6.3мм стерео жак
    Отделно DAC-ът изкарва сигнал и на два чинча отзад, за да се ползва като източник на звук примерно за усилвател с колони.

    -минуси: не може слушалковия амп да се ползва с друг източник освен USB дака - така е проектиран; няма volume control - трябва от приложението на компютъра.

    Този DAC+усилвател е създаден с цел висококачествено слушане на музика на слушалки в бюджетен клас. Мога да ти предложа и Alessandro MS1, популярни като едни от най-добрите евтини слушалки.

    Ето няколко снимки:
    http://lh5.ggpht.com/_ZAOLV3GqmOw/S1...0/IMG_1182.jpg
    http://lh4.ggpht.com/_ZAOLV3GqmOw/S1...0/IMG_1183.jpg
    http://lh3.ggpht.com/_ZAOLV3GqmOw/S1...0/IMG_1189.jpg

    За връзка с мен:
    skype - cross4o
    email - cross4o@gmail.com
    телефон - 08788 27677

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #8

    Re:Свързване на слушалки

    Еее,Крос,тамън му бях метнал поглед на твоя дак-амп ,а то нямало врътка - що не му сложихте едно потенциометърче?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re:Свързване на слушалки

    Имаш ми Skype-а. Ако имаш сериозен интерес, ще видя дали можем да го модифицираме за теб

    Нарочно не сложих потенциометър, защото реших че при източник компютър не ми е нужен - контролирам през foobar.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Свързване на слушалки

    @CrossBlade
    аз имам този на fenkiller, един приятел ми го подари, докато си бях в бг миналото лято, звукът е супер!
    Tа на него има два бутона + и - , за силата, но наистина не са от голяма нужда.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re:Свързване на слушалки

    Здрасти, fenkiller dac-a ползва вградения в pcm2706 чип. При мен pcm се ползва само за транспорт към много по-качествения 1543, захранен от тороидален траф. В този режим волюм контрола не работи.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #12

    Re:Свързване на слушалки

    Офертата ми за слушалков усилвател-DAC в една отпада, защото го продадох.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Слушалки за телевизор
    От nikosky във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 2
    Последно: 27-10-14, 15:43
  2. Слушалки Creative EP-630. ОЕМ
    От Kinescopa във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-01-10, 21:53
  3. Търся си слушалки.
    От fori във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 8
    Последно: 08-07-08, 07:16
  4. Слушалки
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 31-08-06, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе