Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 63

NV30 - Ostana oshte malko [:)]

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #46

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #47

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    medunski - вземи да си провериш компютъра тогава, щото при мене, всичко на макс. + АА и АФ пак не си мърда играта, това при 1024х768х32 [:D].

    И още нещо, на 21" монитор, на каквато и резолюция да си пуснеш играта, пак ще ти е кеф [:D], а това за "минимум 1600"... Ще ми кажеш ли колко е максимум, щото аз не съм срещал до сега игра, дето да поддържа резолюции по-големи от 1600х1200.

    И още един малък пример - SOFII го играя на също на макс. детайли (от играта) без АА и АФ и пак не ми засича, играе се идеално на 1600х1200, така че.....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #48

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">А иначе аз играя на 1024/768/32 щото съм със 17" и това горе долу ме задоволява.Но ако си 19" или 21" ти трябва резолюция минимум 1600 за да ти е кеф.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Аз да имам качеството на Maya-Render в реално време на 640x480 .. никакво значение няма да има резолюцията.. Полигони му е майката а не резолюция.

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #49

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    za max-a kvo stana medunski....

    Thanks, DeadKnight ne sam prikazval prazni prikazki


  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    304
    #50

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    Ами хубаво - жив и здрав!А колкото до резолюциите пускал съм всякакви игри на 19" и никой, ама никой не може да ме убеди че няма разлика м/у 640 и 1280 примерно или че на 640 изглеждат много добре!Аде със здраве и не се пали толкова geniusloki

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #51

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Shegobieca

    ia si predstavete onova chudo nv 30 ako ppozlva to 256 bitova a????<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Ами представи си че със 128б. шина НВ30 ще се продава през февруари... за 350-400 долара.

    Представи си сега че с 256б. шина щеше да се продава през март-април, за 450-500 ....



    А тово инквайера е добър сайт... даже тоя път повечето неща са верни , ама айде са утре е ДЕНЯТ



    между другото, май твърденията че ТСМС са виновни за забавянето на чипа не са 100% верни...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #52

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by medunski


    А резолюциите пускал съм всякакви игри на 19" и никой, ама никой не може да ме убеди че няма разлика м/у 640 и 1280 примерно или че на 640 изглеждат много добре!

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Просто medunski няма достъчно качествени игри затова . Ако не ми вярваш вземи си едно DVD на Final Fantasy и го гледай на 640x480 после вземи която искаш игра и я гледай ако искаш и на 4000x6000.. Схващаш ли ми мъдрата мисъл?

    Има само една игра за която това важи засега и това е DOOM3!



    Причината за това игрите да изглеждат различно на различни резолюции е полигоните и заглаждането. Ако не ми вярваш още обаче.. ще ти пусна една игра за Playstation на Телевизор която е 640x480 и ако ми намериш игра която на компютър изглежда толкова добре ще те поздравя.



    Както се казва всичко е относително.



    PS. Няма нещо което на по-висока резолюция изглежда по-зле! просто разликата е незабележима ако качеството на изображението клони към безкрайност. Това че няма такива игри е друг въпрос.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    212
    #53

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Shegobieca



    We can also confirm that with 1.0 GHz data rate plus Lightspeed Memory Architecture 3, a card will be able to reach an amazng 48 GB/s, double what the Radeon 9700 PRO can do with its DDR 256 bit memory. Remember Nvidia will use 128 bit memory this time and will save its breath for 256 bit DDR II for future designs.

    As for anti-aliasing, you will be able to use FSAA 8X now and anisotropic filtering will go up to 128 tap anisotropic filtering leaving ATI's methods in the dust.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Ти го каза , това са слухове , същите като ония дето NV30 щял да е 2 пъти по-бърз на 3D Mark 2001 от Ti4600 -тоест глупости . Пък и не трябва да забравяме , че ATI също си имат Hyper Z III .

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    304
    #54

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    Death Knigth разбирам те съвсем добре какво искаш да кажеш и съм съгласен че си прав;-)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #55

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    emi kakvo da vi kaja 50 % ot barzinata na chipa e pametta a shtom nvidia sa uspeli da postignat takiva razultati ... ati triabva da si napune kratunata za da ostane konkurentna na nvidia

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #56

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Shegobieca


    emi kakvo da vi kaja 50 % ot barzinata na chipa e pametta a shtom nvidia sa uspeli da postignat takiva razultati ... ati triabva da si napune kratunata za da ostane konkurentna na nvidia<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Откога рекламните приказки са "резултати"? Че НВ30 има много ефективна шина е вярно, ама да се твърди че е 2-пъти по-бърза от тази на Ати във всичко и навсякъде е смешно...най-малкото защото и последните имат подобни технологии...

    НВ30 ще има "бързи" варианти на АА и АФ ("нечестни" ако се спазва риториката спрямо картите на ати досега ), някои ще са подобни на използваните от Матрокс... Проблема е само един - карти ще има ДОГОДИНА.

    Така че в момента Нвидия трябва да се напъне, защото 5 месеца изоставане на флагмана (октомври до февруари) спрямо 9700, плюс 6+ месеца на масовия пазар (9500 вече се продава за 200 на запад, НВ31... вж цифрата) ....

    Помисли над следното:

    НДА-то в/у НВ30 пада ЧАСТИЧНО тази вечер в 19.00 БГ (8.00 Калифорнийско или нещо такова)

    НО!

    Бечмаркове НЕМА ДА ИМА! Ако има някакви те ще са на "избран" сайт, с одобрени свише тестове и резултати... Дай да стискаме палци да не отложат пак картата, щото извиненията с 0.13 процеса на ТСМС вече е ясно с какво са съшити...



    Аз се надявах за нова година да има ДХ9 карти за 120-130 долара ама ....

    :D

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #57

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by medunski


    Ами хубаво - жив и здрав!А колкото до резолюциите пускал съм всякакви игри на 19" и никой, ама никой не може да ме убеди че няма разлика м/у 640 и 1280 примерно или че на 640 изглеждат много добре!Аде със здраве и не се пали толкова geniusloki

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    A-a ne az se opitvam da kaja che niama razlika m/u 1280 i 640 - tochno obratnoto... vinagi sam igral na nai malko 1024, kogato moga na 1152, 1280 monitora mi poddarja na 60 HZ i ne me kefi...

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    304
    #58

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    Официално NV30(GeForce FX) излиза февруари което значи че не трябва да я очакваме в БГ преди март.А ето на какво е способна според Gamespot:

    The GeForce FX is expected to be roughly three times faster than the GeForce4 Ti 4600, and faster than the Radeon 9700 Pro by a smaller percentage. Nvidia's sample Doom III scores show the GeForce FX averaging 46fps in a Nvidia demo sequence, 150 percent faster than the Ti 4600's score and about 40 percent faster than ATI's card. Results will vary from test to test, and obviously the difference between all these high-performance cards will be seen best in the toughest high-resolution tests with all the detail levels set at maximum.

    Впечатляващо нали!Е аз друго не съм и очаквал.А колкото до цената:

    Nvidia hasn't announced specific cards based on the GeForce FX chip, but a high-end card will be the first to reach store shelves, and it will cost around $400.

    A който иска такава карта най-добре да се замисли за цялата си машина защото:

    In any case, there's no point putting a high-end GeForce FX in anything but a fast, recent system with a Pentium 4 or Athlon XP.

    Абе що не четете направо от тук:http://gamespot.com/gamespot/feature...efx/index.html

  17. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #59

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    Официално - Неофициално, дрън дрън дрън , айде, честита да ви е новата GeForce FX! Със здраве да си я гледкате! [:D][:D][:D]





    P.S. Забравих да сложа линка към ревюто бе !!!

    Та подробно можете да прочетете ТУК

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    169
    #60

    NV30 - Ostana oshte malko [:)]

    da ama samo shte si a gledkash i sanuvash Kayso []

    Shegobieca, a ti ne se opitvai da napravish tema ot sorta na Intel Vs. AMD .I dvete firmi si imat plusowe i minusi ,.... edinstweno realnite DX9 testowe shte pokazhat koi kade e,plus towa ne se znae ATI s kakwo shte otvurne imaiki predvid che R9700 e ot niakolko meseca na pazara...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Oshte po-izvesten
    От d-rRoss във форум За Форума
    Отговори: 2
    Последно: 08-06-03, 23:09
  2. Oshte za ASRock
    От DJ във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 23-12-02, 09:07
  3. Цената на NV30 ще бъде.... + Как рендва NV30 sampl
    От DeathKnight във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 03-12-02, 12:43
  4. Routing i oshte neshto....
    От MergOS във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 30-11-02, 18:33
  5. STEPPING i oshte...
    От HayMaker във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 16
    Последно: 20-05-02, 22:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе