Резултати от 1 до 8 от общо 8

ATI HD2400 256Mb и HD филми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    7
    #1

    ATI HD2400 256Mb и HD филми

    Здравейте,

    Процесора ми е DUAL-CORE E5200 на 2,5Ghz. Памет 2Gb (KVR800D2N6/2G) . Дъното ми е gigabyte GA-P31-FS3G. Картата е PCI express ATI HD2400 256Mb. При нова инсталация на Windows 7 с windows media player-a, като цяло не ми вървят HD клипчетата от камерата т.е засичат. При това според task manager-a процесора се това на около 30%, а заетият рам е около 600-700Mb. Понякога тръгват перфектно, но много рядко. Ако спра и пусна веднага пак засичат. Прочетох малко из нета и реших да изтегля Windows media classic home cinema player. Разбрах , че трябвало да активирам хардуерен ускорител. ОК активирах го. Клипа Planeta (прилагам параметрите му) почти върви перфектно. С и без ускорителя според мен няма разлика. Обаче клипчетата от камерата ми не тръгват или ако тръгнат са силно назъбени или пък картината е перфекта, но насича. Пробвах с CCCP кодек. Когато вървят назъбено процесора се товари на около 70-80 %. Когато картинката е перфектна като кадър, но само насича процесора се товари много малко.
    kamera.jpg - са параметрите на клиповете ми от камерата. Не виждам кой знае каква разлика от другият файл.

    Някой има ли случайно такава комбинация от дъно, процесор и видеокарта? Има ли проблеми с HD клипове? Попринцип процесора на колко % трябва да се товари при моят хардуер (горе-долу)?
    Дали с този хардуер може да се направи нещо?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:ATI HD2400 256Mb и HD филми

    Само да питам слагал ли си драйвери на видеокартата и инсталирал ли си DirectX (понеже седмицата идва с 11та версия и тотално и липсва 9та, а повечето от кодеците за гледане на филми ползват точно 9та).
    Хардуера ти е напълно достатъчен за HD видео.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    7
    #3

    Re:ATI HD2400 256Mb и HD филми

    Сложих последен драйвер от сайта на ATI. DirectX нямах (разбрах, че нямало в Windows 7), clasic playera не искаше да се инсталира докато не пуснах да се инсталира DirectX 9, но мисля че се сложи по-горна версия.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #4

    Re:ATI HD2400 256Mb и HD филми

    Пробвай с KMPlayer...

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    7
    #5

    Re:ATI HD2400 256Mb и HD филми

    Определено с KMPlayer-a е най-добре от всичко пробвано до сега, но клиповете от камерата при движение назъбват, но по-малко от преди.
    Вчера бях в един приятел , който има лаптоп Сони с DUAL CORE 2,13 Ghz и всичко върви перфектно. С 4 гб рам е а на водеокартата му е 1 гб паметта. Викам си вероятно ще да е от картата, но настолният му компютър е със карта на дъното 128 мб (процесора мисля, че беше по слаб от на лаптопа му) и там си вървят без проблем. Защо при мен се получава така все още не мога да разбера?
    Ето тук съм качил временно клип, ако някой иска може да пробва как ще върви при него:
    http://tranz.it/load.php?id=KmxXhdc7ab1ucmNY707076

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:ATI HD2400 256Mb и HD филми

    кодекът е AVC на 16 мегабита битрейт, което си е доста

    най-добрите резултати при мен са с Windows Meadia Player 12 и VLC, като при последното не трябва да се забравя да се включи деинтерлейса (аз харесвам Linear)

    "назъбването" е именно от липсата на деинтерлейс, а насичането е наистина малко странно, но и за него съм убеден, че е от плейъра, а не от компа. при мен също насича под SMPlayer, което е същински шок, тъй като опитът ми досега показва, че той дели първото място с VLC по качество. най-вероятно се дължи на по-стара версия на ползвания кодек, който и в двата случая е интегриран в самия плейър

    пробвай с VLC, 100% ще стане. или поне би трябвало да стане

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    7
    #7

    Re:ATI HD2400 256Mb и HD филми

    Тъкмо дръпнах фил от замунда 1920х1040. Няма проблеми, но бит рейта е 12 и не е интерлейс, а кемерат записва 1080i. Направих запис от камерата с бит рейт 9 и няма проблем (не с всички плеъри, но с 1 да върви съм доволен).
    С две думи в момента съм на ниво бит рей до 12. Явно наистина битрейта е проблемен. Ще пробвам с препоръките на FearMe и ще пиша пак.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    7
    #8

    Re:ATI HD2400 256Mb и HD филми

    Сложих VLC плеър и включих деинтерлейс с филтър linear. Няма никакъв проблем ! Супер !!!
    Благодаря на всички включили се в темата.
    Само ме смущава , че на всеки клип трябва да включвам деинтерлейса с филтъра. Не може ли да се запомни?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DDR 256mb
    От tonym във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 01-04-11, 14:05
  2. RAM 256MB
    От tonym във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 29-03-11, 11:42
  3. Проблеми с ATI HD2400
    От sacho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 21-04-10, 19:19
  4. GeForce 8600GT 256MB ili GeForce 7900GS 512MB ili GeForce 7950Gt 256MB
    От Minava6t във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 16-05-07, 13:16
  5. Продавам SD RAM 128 i 256MB
    От NOFACE- във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 25-03-06, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе