Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

съвет за видео

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Re:съвет за видео

    Даже с 5830 всичко върви гладко на 1680х1050.
    Аз бих сложил Акселерото , но само с турбо модула + рам синкове на паметта
    Досега не съм клоквал видеокарта и не смятам да рискувам.


    Мога да го докажа 350W PNF , E8400@ 4 GHz + 8800GT + 2 ГБ 1066 + 1 TB HDD + DVD , няма да тръгне.

    и понеже не искам да стават препирни - не това е целта ми , ще го кажа по друг начин
    Когато работи картата в нормално положение харчи 125 -170W
    при наистина яки динамични сцени , шума скача, тогава скача и консумацията
    Като се пусне компютъра тя тръгва на максумум - първите няколко секунди, това може да е фатално.

    Виждал съм фортрон истински 400W, но не всички са такива, още повече от последната година.
    Първите PNF бяха железни , после дойдоха PNR , след тях орязаните PNF , и вече истинските - Saga & Blue Storm.

    Дано не стане фал с него и да издържи , понеже проблемите след това са много. 6850 е по-икономична в сравнение с 58**

    Аз обаче като цяло бих се насочил към GTX 460 / 480
    Защо ли - ами след последните издънки на някои разработчици - доста от игрите ще вървят без грижи на NV , а за АТИ ще трябва да се чака
    Пример - RAGE , BF3 , Metro 2033 - тези игри още не можеш да ги играеш на максимума, заради калпави драйвери и иснтрукции.( говоря за DX10/ 11 )


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #17

    Re:съвет за видео

    И аз не повярвах, докато не видях, ама ей го на - видях го и работи. Друга система - E4600@3.2GHz(1.45V), 8800GT@700/2100, 4GB RAM, HDD и DVD работи вече три години с 400W Fortron PAF - това е същото като PNF, ама с 80мм перка, вместо 120мм - идваха едно време с кутиите Foxconn. Знаеш много добре и марковите компютри с какви захранвания идват - обикновено много под това, което се препоръчва по форумите. Например - http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en...190.html?dnr=1
    Power supply 240W 90% efficient, wide-ranging, Active Power Factor Correction

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re:съвет за видео

    Людмил тук пак грешиш
    400 PAF e истинския железен модел , тежи повече от Fortron 500-60GLN( далеч по-добър модел от PNF) и е с по-добри параметри.
    И двата ги имам у нас - 400PAF държи системата ми по-добре от 500W, но няма доста фабрични изходи( само 1 sata , няма за VGA , ) и се наложи да допълня с преходници.

    Това 500W е от маркова машина и то замени 400PNF който клякаше.
    Марковите идват и с Best Tek ( IBM )
    Сам знаеш какви захранвания са в марковите кутии - далеч на това което се продава , с истински W на етикета.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #19

    Re:съвет за видео

    Не съм отварял PAF-a, ама според етикета е със същите показатели като 400PNF, та за това и реших, че технически е същото захранване като PNF. Две 12V линии по 18A с обща мощност 29А(348W):


    Аз не виждам разлика, освен перката, ама вътре може и да са различни - както казах PAF-a не съм го отварял.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re:съвет за видео

    а какво ще кажеш за килограмите ?
    като ги вземеш двата - виж кой тежи повече - това за съжаление си остава все още надежден показател за добро захранване , ( като при акомулаторите )
    само дето вече е пълно с ментета ,с една плочка желязо - само за тежест сложена


    Както и да е - не ми се спори ,Още повече вземаш за истина това което е на лепенката- всеки пише там каквото си поиска.
    ( утре специално ще го отворя Paf и ще го снимам. )
    Лека вечер от мен .

  7. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #21

    Re:съвет за видео

    Моето е PNR (което то словесния спор не ми стана ясно дали е читаво или не )
    само че на 12волта е 13ампера
    Мисля, че няма да има проблем с 6850. Допълнително охлаждане няма да купувам
    то е на 1/2 цената от картата.
    Някой има ли 6850 видео ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #22

    Re:съвет за видео

    PNR са много нисък клас и са доста далеч от PNF и PAF, та със слагането на 6850 на такова захранване наистина рискуваш. Просто е кекаво и с много слаба 12V линия, та покрай видеокартата ще се наложи да купиш и едно съвременно захранване, ама не FSP, щото новите модели са много по-зле в сравнение както бяха едно време тия, които обсъждаме с Mr.TECHNO. Аз ти препоръчвам да не падаш под Corsair 430CX V2(90лв.) или в краен случай Coolermaster GX500 Lite за около 80лв.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    Re:съвет за видео

    бих добавил и Chieftec към списъка с хубавите захранвания
    по-малко известно като че ли в България, но абсолютно незаслужено

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #24

    Re:съвет за видео

    Да, но са малко скъпи поне в България. По-точно, за цената на хубаво 500W захранване Chieftec има още по-хубави от други марки. Също да спомена Antec, Cougar, PC Power&Cooling, be quiet!, OCZ, Enermax, NZXT Thermaltake и други, също много качествени марки, но вноса тук е почти нулев, и е трудно да се намери нов модел на добра цена.

  12. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #25

    Re:съвет за видео

    В крайна сметка мисля малко да изчакам с видеото. Засега на моето всичко върви доста прилично
    ако не толкова смъквам на 1680х1050, със захранването ако тръгне -тръгне, ако не някакъв делукс за 50лв 500вата
    или втора ръка ако излезе нещо читаво, макар че захранване втора ръка малко му се мръщя.
    Като цяло се спрях на вапор 6850 най-така ми грабва интереса.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #26

    Re:съвет за видео

    Би трябвало и на делукса за 50 лева да се мръщиш ... Това нещо едва ли повече от 350 вата ще държи нормално. Но там мисля, че КрИс може да каже повече.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #27

    Re:съвет за видео

    @Get , не забравяй че VaporX - е с по-мощен и естествено по-консумиращ вентилаторен блок. От там още няколко W и стана еднааааааа.
    Търси като моето 400W PAF втора ръка - по-кораво е от описаните по-горе 500W и далеч по-евтино. Направо е неудобно да кажа за колко го взех, на фона на описаните по-горе цени.

    Людмил , ето и снимката, която обещах Fortron 400W PAF - определено не е PNF

    Както и писах вчера, но изчаках - 2 трафа за PAF ( втория е под радиатора с електрониката и с винт е закрепен за корпуса ) срещу само 1 , 2 филтъра , на входа и на изхода за PAF , срещу само 1 на изхода.Това е като цяло най-съществената разлика.
    Не ми описват другите компоненти - не са толкова важни.

    тук е и на PNF - открийте разликите !


    Ето и PNR как изглежда
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #28

    Re:съвет за видео

    Ми освен в охлаждането и леки промени в дизайн, явно заради перката, не виждам особена разлика между PNF и PNA. PFC дросела е преместен на капака и кондензаторите са отишли назад, големия траф е закрит от радиатор, явно заради по-различни въздушен поток в захранването, но като цяло са еднакви. PNR го коментирахме вече, че е доста орязан и няма да свърши работа на автора на темата.

  17. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #29

    Отговор: съвет за видео

    да направим малък ъпдейт на темата...
    HD7770-1GD5 ли е най-добрата като цена-характеристики за момента ?


  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Отговор: съвет за видео

    за геймърска карта при бюджет ~250 лв -> да

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за ъпдейт на видео и рам.
    От basic666 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 20-09-13, 20:51
  2. Съвет за ново видео
    От get във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 05-11-08, 23:40
  3. съвет за видео карта
    От lyubo_d във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 29
    Последно: 23-11-07, 17:08
  4. PC (видео) към 3 телевизора...с какво? съвет!
    От skate във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-07, 17:37
  5. Съвет за покупка на видео карта
    От Pat във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 18-04-04, 00:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе