Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #16

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Aquadark

    прЕибързано<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Всекиму се случва



    Явно заради забавянето ФХ ще епросто тестов образец за тестове на технология и драйверите - ей на вече тръгнаха слухове че ще произведат не повече от 100 000 чипа .... след това -

    НВ35 с/у Р350 (който заради бавния ФХ няма да е това което би могъл да е...)

    НВ31 с/у 9700

    НВ34 с/ РВ350/9500

    .......

    ДХ9 за 100 долара!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #17

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    вярно е за изсмуканите 500МХц..прави сте - но ако някой си мисли че 400 от R350 ще се вадят по-лесно..



    chavv - израза е така - руски е и не ми прави критика защо го употребявам - ако не го знаеш си е твоя работа...и ако паметта според теб е само чип..ми оправяй се - тя без логика не работи...



    много ми е интересно къде "се говори"...че то такива памети има от година че и повече...

    и откъде си сигурен че причината за 12-слойния дизайн не е именно в ноличието и на 256 битова шина към паметта- на мен продължава да ми изглежда логично сега да пуснат 128-битова, при положение че ще им трябва и "коз" срещу R350.



    VanDan - аз в друга тема казах че от най-яростния превърженик на nVidia изобщо из нашите форуми се превърнах във фен на АТИ - какъвто съм и в момента - не защитавам никой, но се опитвам и да хвърля поглед от другата страна без да заставам на ничия...в интерес на истината и аз съм на мнение, че 9700 превъзхожда много NV30 (GFFX), но за разлика от 95% от хората тук смятам така не заради скоростта, а заради визуалното качство и реализма на картината в 3D, и най вече се плаша от тоя зверски шум - че малко ли ми греят другите неща в кутията та и това ..



    LordOfEvil - ще ти трябва не "Про" версия за да я моднеш...прото не става за НИКАКЪВ мод...

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #18

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by geniusloki

    chavv - израза е така - руски е и не ми прави критика защо го употребявам - ако не го знаеш си е твоя работа...и ако паметта според теб е само чип..ми оправяй се - тя без логика не работи...<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Сериозно?! Руски?! вай-вай не думай, никога не бих се сетил! . Израза си е хубав, просто не виждам смисъл да се употребява на БГ форум, но май трябвяше да добава отзад - моя грешка .

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">много ми е интересно къде "се говори"...че то такива памети има от година че и повече...<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Би ли посочел къде точно се използват от година и повече ДДР2-500МХц памети?

    ми говори се.... говори се от хора които през август 2002 са имали ФХ... през ноември са имали следващия ревижън..., сега имат финалния. Говори се че и през август чипа е вървял на 4-500 МХц .... но паметта и контролера..... се едно - подробности.

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">и откъде си сигурен че причината за 12-слойния дизайн не е именно в ноличието и на 256 битова шина към паметта- на мен продължава да ми изглежда логично сега да пуснат 128-битова, при положение че ще им трябва и "коз" срещу R350. <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Защото

    а) е безмислено правенето на сложно скъпо ПСБ, като може да се мине тънко (що новите 9500/Про са с по-просто ПСБ?) - разликата м/у 8 и 12 слоя се оценява на 20-30 зелени...

    б)с/у Р350 ще се изправи НВ35 - нямам нищо против да е с 256-бит шина

    в) защото "се говори"




  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #19

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by chavv


    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by geniusloki

    chavv - израза е така - руски е и не ми прави критика защо го употребявам - ако не го знаеш си е твоя работа...и ако паметта според теб е само чип..ми оправяй се - тя без логика не работи...<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Сериозно?! Руски?! вай-вай не думай, никога не бих се сетил! . Израза си е хубав, просто не виждам смисъл да се употребява на БГ форум, но май трябвяше да добава отзад - моя грешка .

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">много ми е интересно къде "се говори"...че то такива памети има от година че и повече...<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Би ли посочел къде точно се използват от година и повече ДДР2-500МХц памети?

    ми говори се.... говори се от хора които през август 2002 са имали ФХ... през ноември са имали следващия ревижън..., сега имат финалния. Говори се че и през август чипа е вървял на 4-500 МХц .... но паметта и контролера..... се едно - подробности.

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">и откъде си сигурен че причината за 12-слойния дизайн не е именно в ноличието и на 256 битова шина към паметта- на мен продължава да ми изглежда логично сега да пуснат 128-битова, при положение че ще им трябва и "коз" срещу R350. <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Защото

    а) е безмислено правенето на сложно скъпо ПСБ, като може да се мине тънко (що новите 9500/Про са с по-просто ПСБ?) - разликата м/у 8 и 12 слоя се оценява на 20-30 зелени...

    б)с/у Р350 ще се изправи НВ35 - нямам нищо против да е с 256-бит шина

    в) защото "се говори"





    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    ей..много мразя некой да се заяжда..



    ти като не виждаш смисъл да употребявам израза в БГ форум вземи се разкарай и не го чети - ти ли си тоя дето ще ми казва какво да пиша бе!? Ходи учителствувай некъде другаде - мисля че имам право не само на свободно изразяване на мнението, но и на свободно използване на думите, с които съм го изразил - и доколкото виждам нито псувам нито сея обиди за разлика от някой новопоявили се в този форум, но на тях не седиш да им правиш забележки?!



    паметта в момента си върви на 1GHz, нали? Къв е проблема?



    Radeon9500Pro е на по-евтино PCW, ма и ти не си догледал, че далеч по-евтиния Radeon9500 (не "Pro") е на 12-слойното PCW - нито знаеш нито можеш да знаеш какво им струват платките на nVidia и ATi...

    за NV35 се знае колкото и за R450 - нищо.!

    Април месец надали ще видим още един чип от nVidia!? Те дотогава дано с този се оправят...



    1GHz памети ако те интересува - влезни по сайтовете на Samsung, Nanya или Micron и ще видиш, че се използват доста вече...ако си мислиш че тия памети са правени с основна цел - видеокарти много се лъжеш...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #20

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by chavv


    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Aquadark

    прЕибързано<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Всекиму се случва

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">





    Предполагам, че си анализирал под лупа... както и да е. Това е грешка най-вече от бързане, т.е. машинално... ИСползвам е грешка от типа "пиша каквото чувам" и надали е допусната неволно.

    Просто ми е гадно като гледам как например в IRC пишат "Ас" вместо "Аз", "незнам" вместо "не знам" и т.н. Не казвам, че мога да пиша перфектно, но поне не допускам елементарни греши.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #21

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    Заядлива работа



    НЕ МИ ПЛАЩАТ ОТ nVIDIA, КАКТО ОЩЕ ПРЕДИ ВРЕМЕ КИРИЛ МЕ БЕШЕ НАБЕДИЛ. ПРИЗНАВАМ ИМАМ ОТНОШЕНИЯ С МАРКЕТИНГОВИ ПРЕДСТАВИЛИ ОТ ГОРЕПОСОЧЕНАТА ФИРМА, НО ХОНОРАРИ НЕ СЪМ ПОЛУЧАВАЛ (ЗА СЪЖАЛЕНИЕ).



    <font color="red"><center>ЗА БОГА, НЕ КУПУВАЙТЕ НВ30, КУПУВАЙТЕ РАДЕОНИ, ДОБРИ СА ЗА ПАРИТЕ ДЕТО ИМ ГИ ИСКАТ</center></font id="red">





    Така може ли?

    Айде

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    169
    #22

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    Споко Р350 и НВ30 ще се появят по едно също време на масовия пазар



    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">То и сега има мнооооого от картите вървят на по почти 700 и какво - да не би да има кой знае каква файда..ако ще правят R350 по 0.13 микрона - ОК..ма те няма да го правят - и ще измучат със много зор от него 400MHz - и няма да е кой знае какво..nVidia ще бъде по-напред с 256 битова шина на паметта..

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Грешни разсъждения Р350 ще бачка както с DDR-I така и с DDR-II.Ще има подръжка на DX9.1!Говори се че ще има дори 2TMU za pipeline,ако се окаже вярно последното НВ30 ще изглежда жалко и в краина сметка независимо от 0.15 микронния процес Р350 ще бъде много по-оптимизиран и зрял чип!За разлика от тепърва мадифициращия се НВ30.А когато Nvidia извади нещо свестно Р400 вече ще е на пазара



    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">BTW NV30 и на 400MHz ще смачка R350 отвсякъде. Чипът е прекалено мощен. За паметта вече казах!<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Какво става когато се включат FSАА и AA нещата се обръщат маи поради 128-битовата шина и нови драивери пак няма да оправят положението,Р300 пак ще изпреварва 500Мхз-вия дзвер,камоли Р350....

    Плюс това сегашните драивери лъжат че сеизползва 4хFSAA а в същност си е чисто 2х, как тогава ще се обясни липсата на видима разлика м/у двата режима?


  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #23

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by buggy


    Споко Р350 и НВ30 ще се появят по едно също време на масовия пазар



    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">То и сега има мнооооого от картите вървят на по почти 700 и какво - да не би да има кой знае каква файда..ако ще правят R350 по 0.13 микрона - ОК..ма те няма да го правят - и ще измучат със много зор от него 400MHz - и няма да е кой знае какво..nVidia ще бъде по-напред с 256 битова шина на паметта..

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Грешни разсъждения Р350 ще бачка както с DDR-I така и с DDR-II.Ще има подръжка на DX9.1!Говори се че ще има дори 2TMU za pipeline,ако се окаже вярно последното НВ30 ще изглежда жалко и в краина сметка независимо от 0.15 микронния процес Р350 ще бъде много по-оптимизиран и зрял чип!За разлика от тепърва мадифициращия се НВ30.А когато Nvidia извади нещо свестно Р400 вече ще е на пазара

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Да ти пратя ли официалните данни на R350?

    Щото нещо май не си ги чел?

    DX9.1 - ????????? При положение че няма да променат почти нищо в чипа???Това отде го изкопа бре - май говорим за R400 вече!

    Това че ще бачка и с DDRII не ни грее (+300MHz ?!?)тъй като пък ще се увеличат латентностите...Имах впредвид че той ще грее ЗВЕРСКИ подобно на NV30 - 9700 и без друго е мнооого топъл...особено на 300+MHz (R300)



    За R400 - ами казах че съм фен на АТИ, но за него съм твърде скептично настроен - от 6 месечен цикъл, наложен от nVidia, и двете компании минаха на по-дълъг, а сега си мислите че ще успеят изведнъж да скочат на 3~5 месечен? Да бе...

    А да не говрим за DDRIII..която уж ще е на r400..

  11. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #24

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Aquadark

    ... греши.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    не е нужно да се заяждаме за тези грешки - навици са от ICQ (където не ми е известно защо, но всички ме дразнят с латиницата си...) и чатовете - но пък и да ми казват да не употребявам стар и достатъчно използван израз - на мен ми се струва, че някой мрази руснацитееее...



    ъ-ъ - грешКи [xx(][8D]





    P.S.Виж заглавието на темата..и то на латиница..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #25

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    NV30 - голямо не мноого добре пресметнато решение.. Спрян на време от производство само 100 000 бройки за да ни замажат очите. Иде NV35 със 256-битовата шина)) и ако това стане.. мисля че тоя път Nvidia няма да се силят със 1000 MHz-ова памет...


  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #26

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Aquadark


    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by chavv



    Всекиму се случва

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Предполагам, че си анализирал под лупа... както и да е. Това е грешка най-вече от бързане, т.е. машинално... ИСползвам е грешка от типа "пиша каквото чувам" и надали е допусната неволно.<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Не, просто ми направи впечатление.

    А за иСползвам си донякъде прав - "звънна" ми че нещо не е наред като го пишех, ама така бързах, че ме домързя да си търся грешката .



    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">паметта в момента си върви на 1GHz, нали? Къв е проблема?<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    В момента. Идеята беше че в МИНАЛОТО е имало проблеми.

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Radeon9500Pro е на по-евтино PCW, ма и ти не си догледал, че далеч по-евтиния Radeon9500 (не "Pro") е на 12-слойното PCW - нито знаеш нито можеш да знаеш какво им струват платките на nVidia и ATi...<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    9500 не-про БЕШЕ на 12-слойно ПСБ. Поне от 2 месеца се прави на новото ПСБ ала-9500Про . На запад вече има карти с новото ПСБ

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">за NV35 се знае колкото и за R450 - нищо.!<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Знае се че анонса ще е през май. И че както доскоро с Р350 има 2 варианта...

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Април месец надали ще видим още един чип от nVidia!? Те дотогава дано с този се оправят...<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    На бас?

    НВ31 замества ГФ4, НВ34 - ГФ-МХ, и двете ДХ9 (дай боже без номера ала-Ксабре). Чиповете се произвеждат, вече. Срока от началото на производтвото до видеокарта в магазина е ~ 3 месеца... RV350 - 4x1, 0.13 процес също е в производство.



    А за Р350 се говореше че има 2 варианта 8х2, 375МХц, или клокнат Р300 8х1, 400МХц , като и двата варианта са готови (тейп-аут, готовност да почне производство).

    Вчера един тип който последните 5-6 месеца дава точна информация, каза че в производство е втория вариант , малко туикнат, клокнат до 375/400 Р300. Единствената разлика е в производствения процес - 0.15 +мед, вместо 0.15+ Ал.



    поживём - увидим.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #27

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    GeForce FX getting better by the day



    The hardware roundup



    By Arron Rouse: Wednesday 05 February 2003, 21:10





    According to Kyle over at Hard OCP, the latest version of the GeForce FX is much improved. It's quieter and even turns its fan off in 2D mode. nVidia seems to have been sharpening up the card's act after some of the bad press it has been getting. You'll have to dig a little, the article is just over halfway down the page.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #28

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    *OFF-TOPIC*



    LordofEvil, това е малко off-topic (нямам навика да пиша лични съобщения, а и не знам доколко ще им се обърне внимание), за което се извинявам на всички участници в темата, но от къде си взел Olivetti SE waterproof keyboadr (хехе - кийбодЪР



    *OFF-TOPIC*




  17. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #29

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    Chavv,

    Говорех за NV35 и април месец...31 и 34 ги мани..за тях се знае, че ще ги има..

    Прав си за 9500..но за двата месеца не си прав..хехе - айде точно за тази карта да не спорим щото рових и питах доста за да съм сигурен къде какви има

    R350 си има официално място с изказване на АТИ..само да видя хисторито на браузъра ми къде е



    [offtopic]

    AQUADARK - това обяснение за ника ти ми хареса - на мен ми писна да обяснявам, че няма нищо "гениално" в моя...

    [/offtopic]

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #30

    NVidia zatvarjdava poziciata na dogonvashta

    Ami geniusloki ako ne ti se obyasnava kakvo oznacava nika ti, kazi im da nameryat knigata na ZELAZNI "DONNERJACK", tam si pishe [:D]!!!

    A za tezi koito iskat vednaga, ama vednaga:

    genius loci- дух покровител на мястото(лат.) A za tova dali NVidia sa se posrali ili ne, ne me ebe, stoto ne sum tolkoz LUD, ce da hvurlyam pari na vyatura, kolkoto da si napravya svesten upgreid- hehehehe. Ade sus zdrave, puk koito ne go kefi ce pisha s latiski bukvi, ha da mi kaze kato sum sus Bulgarskiyat Interface na XP-o, kak da si sloza i poneticna klaviatura, a ne samo po BDS. Stoto tui po BDS e edna golyama prostotiya, az sum sviknal na poneticnoto pisane, Mamka im, a te samo po BDS- naprava mi e.....t mamata.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 12-09-13, 00:55
  2. Nvidia 8400GT vs Nvidia Quadro fx1400
    От DENITO във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 05-03-12, 21:00
  3. nVidia
    От extreem във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 17-03-03, 23:38
  4. Quote: "NVIDIA AGP 8X GPUs..." www.nvidia.com
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 11-10-02, 15:53
  5. ati ili nvidia
    От cuci във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 36
    Последно: 24-04-02, 00:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе