Резултати от 1 до 11 от общо 11

Каква видео карта да си взема за....?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #1

    Каква видео карта да си взема за....?

    Здрасти!
    До скоро си живеех в моя спокоен свят,но откакто си купих 42 инча плазма Panasonic TH-42PV70P,имам следната проблемация:
    Значи компютъра ми е доста стар с процесор AMD Athlon XP(Thoroughbred) 2400+ 1.99GH;оперативна памет DDR-SDRAM 332.6 MHz 2x512 Mb и дъно VT8367-8235 Chipset VIA KT266/333 rev.0
    Плазмата има два HDMI входа,както и PC вход/D-sub 15-пинова свръзка/,до сега видеокартата ми беше "ге форс 4",без DVI само с S видео,но в предвид горната покупка вече не ми върши работа.Не съм запален по игри,трябва ми карта с изходи,която да ми върши добра работа за гледане на филми на новото ТВ
    Бих ви помолил да ме посъветвате в предвид старата ми кошница-каква карта да си взема?
    Има ли такива с два РС изхода/монитора ми е СRT/ и същевременно HDMI или DVI изход/при втория ще ми трябва преходен кабел/,която да тръгне на моята антика?Дали ще мога да подкарам на нея и HD филми?
    Станаха много желания,като за моята машина,но надеждата умира последна

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2

    Re: Каква видео карта да си взема за....?

    demiro, основният ти проблем в момента, е че дъното ти е AGP. A вече са по-кът тея видео карти или ако ги има са по-скъпи от същите модели, но на PCI-x. Машината като цяло е достатъчна за гледане на HD 720р. В момента най-доброто за AGP слот е 7600 на около 120--150$, но ако се намери и втора ръка 6600GT ще е по-добре от към $$$. Инак на 7600 имаш два DVI изхода и S-video. Така едният(вторият) с един кабел DVI-HDMI и към ТВ-а и си ти, а другият към монитора с прехосник към VGA, ако е такъв. настройваш си ТВ-а на 720р. резолюция и си ти.

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #3

    Re: Каква видео карта да си взема за....?

    Една полезна страничка - ако ти се занимава - поразгледай. Има търсачка.
    http://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?st=AGP

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #4

    Re: Каква видео карта да си взема за....?

    izwerga,мерси за линка!

    LUDIA,разбрах и ще се насоча към карта базирана на GF 7600GS 256MB.Обаче коя точно да избера!?
    Като гледам маса карти базирани на този процесор,та чак се обърквам То някои от тях имат и специфични изисквания за захранването да е/ Power supply of 400 watt(550W is recommended for SLI mode) is highly recommended for system stability./Бах мааму,мойто захранване е 350 вата....Други пък са с VGA и DVI изход/там няма да ми требе преходник ли за монитора?/ Ще се обеся вече на вентилатора..
    Ако ми препоръчаш някоя конкретно,да отговаря на моите изисквания,нея вземам и повече не се задълбочавам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Каква видео карта да си взема за....?

    Добре ще е и да си вземеш някой фортрон 300W PNF 120mm - ще ти стигне
    7600GS DDR3 ти е повече от достатъчна
    Гледах скоор BFG 6800 256MB AGP за около 100 лв
    мисля че цената и е добра
    имаше и ATI x800XT което е по-добрия варинат пак за толкова пари.


  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Каква видео карта да си взема за....?

    филмите, а пък особено HDTV-тата се "гледат" предимно от процесора, така че не се хвърляй на мощно и скъпо видео, а гледай изходите отзад и избери най-евтиното с изходи, които ти трябват. 720р се гледат и на 5200 ако е въпроса. 7600 е безумна инвестиция откъм неизползвана 3D производителност, която няма да ползваш, защото не играеш игри

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #7

    Re: Каква видео карта да си взема за....?

    Мерси отново на всички,които ми отговориха!
    Взех GF 7600 GS за 150лв.,набутах се,но това ще е последният ми ъпгрейд на компа,докато не го сменя след година-две
    Успехи на всички!

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    1
    #8

    Re:Каква видео карта да си взема за....?

    Здравейте !
    Нека съживим темата

    Искам да сменя видео картата на компа ми. Преди година изгрмя "заводската му" Nvidia FX 5500 и сега съм с ATI Radeon 9000 65мб. Много зле ...
    Та параметрите на компютъра са:

    Дънна платка Gigabyte GA-7S748
    Тип централен процесор AMD Sempron, 1833 MHz (11 x 167) 2600+
    Ram Памет 768 MB
    Video GIGABYTE MAYA RADEON 9000 PRO (64 MB)

    Какво видео е подходящо за тази конфигурация и какви пари вървят ?


  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Каква видео карта да си взема за....?

    доста видеокарти има на AGP , но личния ми съвет е че каквото и да купиш ще е така.
    Време е да сисмениш компютъра .

    5500 иначе вървят по около 20 -25лв.
    зависи за какво ползваш компютъра си. Лично според мен този е по-бавен от GSM-a ми вече .

    https://content.it4profit.com/itshop...=asbis&LANG=bg


    ПП
    Един колега от този форум - @Acimir му е ника има

    AGP PowerColor X1950 Pro 512MB DDR3 256bit - 85лв. Това е добра карта

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Re:Каква видео карта да си взема за....?

    В момента съм с АТИ Радеон 9550, но ми трябва по мощна. Става въпрос за Аутокад и Арчикад. Какво бихте ми препоръчали, дъното е за AGP.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:Каква видео карта да си взема за....?

    Да направиш нова конфигурация, а старата да разпродадеш или оставиш за забавление на деца внуци...

    Имам колега който миналата година търси да си подсили компа за игри и намери, но избора беше имежду 2-3 морално остаряли карти.Не знам как с такива карти ще подкараш аутокад от 2010 или 2011 година, а за 2012 и следващите да не говорим ...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 15-05-08, 08:08
  2. каква е тази видео карта
    От nikivv във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-07, 20:56
  3. каква видео карта бихте ми препоръчали за около 200 лв. - AGP
    От metancho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 04-12-06, 10:52
  4. Чудите се каква видео карта да си купите?
    От Az_sum_bre_ombre във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 34
    Последно: 14-04-05, 13:50
  5. Каква Видео карта?
    От Negus във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 24-04-03, 09:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе