Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Чудите се каква видео карта да си купите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    Преди всичко искам да уточна че тази тема НЕ Е пусната с цел да се налагам с мнение над когото и да било! НЕ искам да се изтъквам с притежанието на долупосочените елементи на хардуерната част на компютъра! Искам само да споделя впечатления си от видео картата която си купих и ако помогне на някой в избора мъ на видео карта значе ще бъда много радостен. Ако не и само като информация ще е добре да се знае /Лично мнение!/ И така:

    Конфигурацията ми:

    CPU: Pentium4 2.40GHz/533MHz/1Mb cache

    Дъно: ASUS P4P800-X

    RAM: 384 /128+256/ 333MHz

    Видео карта: ASUS RADEON 9550GE 128Mb/128bit

    Вчера си качих DOOM 3. При автоматично засичане на хардуера играта ми препоръчва MEDIUM Преди всичко искам да уточна че тази тема НЕ Е пусната с цел да се налагам с мнение над когото и да било! НЕ искам да се изтъквам с притежанието на долупосочените елементи на хардуерната част на компютъра! Искам само да споделя впечатления си от видео картата която си купих и ако помогне на някой в избора мъ на видео карта значе ще бъда много радостен. Ако не и само като информация ще е добре да се знае /Лично мнение!/ И така:

    Конфигурацията ми:

    CPU: Pentium4 2.40GHz/533MHz/1Mb cache

    Дъно: ASUS P4P800-X

    RAM: 384 /128+256/ 333MHz

    Видео карта: ASUS RADEON 9550GE 128Mb/128bit

    Вчера си инсталирах DOOM 3. ето и минималните изисквания на играта взети директно Readme файла на играта:

    * English version of Microsoft(r) Windows(r) 2000/XP

    * Pentium(r) 4 1.5 GHz or Athlon(tm) XP 1500+ processor

    · 384MB RAM

    · 8x Speed CD-ROM drive (1200KB/sec sustained transfer rate) and

    latest drivers

    * 2.2GB of uncompressed free hard disk space (plus 400MB for

    Windows(r) swap file)

    * 100% DirectX(r) 9.0b compatible 16-bit sound card and latest

    drivers

    * 100% Windows(r) 2000/XP compatible mouse, keyboard and latest

    drivers

    * DirectX(r) 9.0b (included)

    · 3D hardware Accelerator Card Required - 100% DirectX(r) 9.0b

    compatible 64MB Hardware Accelerated video card and the latest drivers.

    o ATI(r) Radeon 8500

    o ATI(r) Radeon 9000

    o ATI(r) Radeon 9200

    o ATI(r) Radeon 9500

    o ATI(r) Radeon 9600

    o ATI(r) Radeon 9700

    o ATI(r) Radeon 9800

    o All Nvidia(r) GeForce 3/Ti series

    o All Nvidia(r) GeForce 4MX series

    o All Nvidia(r) GeForce 4/Ti series

    o All Nvidia(r) GeForce FX series

    o Nvidia(r) GeForce 6800 series

    При автоматично засичане на хардуера ми играта ми препоръчва medium quality - върви повече от прекрасно НО аз реших да си направя експеримента да я пусна на максимум /води се ultra quality/

    самото зареждане ми отнема може би 10тина секунди повече. Когато се зарди играта в първите 5-10 секунди продължада да дава по някой и друг screenshoot после тръгва идеално като има засичане само когато влезеш в нова стая в която не си бил досега и показва HDD activity което ме навежда на мисълта че лекото /подчертавам леко!/ засичане идва от това че процесора зарежда в паметта новите помещения а не от невъзможност за изобразяване на визуалните детайли на дадената част от играта! И още нещо което ме навежда на мисълта че засичането на играта ми е от ram-a: 384 /толкова колкото имам в момента/ е МИНИМАЛНОТО което изисква играта и като вземем предвид това че съм с Windows XP SP2 с активен Norton Antivirus 2005 мисля че остава доста малко рам за самата игра тъй че мисля че след следващия ъпгрейд на ram-a, който ще представлява 2 X 512MB KINGSTON DDR400 предполагам че играта ще върви без засичане на ultra quality което всъщост искам да кажа с този дълъг пост! ASUS RADEON 9550GE 128/128 струва 77$ без ДДС според Most.bg а DOOM 3 е най-тежката /от графична гледна точка/ игра която съм играл. Тъй че ако със свясна система и с тази видео карта най-тежката игра /която аз съм жиждал/ върви на max не виждам за какво ви е да давате 300-400$ за видео карта ?! Искам също да уточня че системата ми нямам абсолютно никакъв овърклок вече сами можете да се досетите че след евентуален такъв може още повече да се изтиска от видео картата а до колкото съм чел по форумите точно тази карта има прекрасни възможности за клок! След всички факти които изредих искам да кажа и малко лично мнение: ако имате нужда от видео карта и всичко друго ви е наред, ако искате да имате свясна видео карта и нямате много пари за това моето лично мнение е ASUS RADEON 9550GE 128/128 e видео картата за вас !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    Az_sum_bre_ombre - отвори конзолата на играта ( контрол + алт +~) и напиши timedemo demo1 (800х600 high). Пусни теста 2 пъти и кажи втория какъв резултат ти дава.

    При мен е 44кадъра.



    Аз съм със същата карта ,но с честоти почти двойни на твоята(500/750) и я играя на 800х600 медиум детайлс.



    За да разбереш точно как ти върви напиши в конзолата com_showFPS 1 и си пусни милтиплеър сървър на първото ниво и засечи при реактора колко кадъра ти дава(една червена светлина и сирени има -да се ориентираш).



    Разбирам ентусиазма ти ,но играта е много тежка и дори на 800х600 мед. дит. на моменти пада до 23-24 кадъра (много рядко но е факт).



    Лека вечер

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #3

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    така пуснах си time demoto и първия път ми даде 31,7 а втория 32.0 FPS! Ако имаш същата видео карта значе определено си умен човек! НО ако пускаш играта на low... незнам ама нещо куца!!! Като си пуснах мулти и направих сървър на първата карта точно край реактора ми даваше първо 19 после 17 и като зареди добре ми дава 14. НО все пак какви са тия кадри какви са тия чудеса ?! Винаги съм се чудил на хора които кават: аз изкарвам 2384623894 точки на 3D макс-а, аз пък изкарвам 42346871237284219 точки на 3D макс-а... АЗ ПЪК си играя на ПОЧТИ всички игри които ми хрумнат на макс и след като си купя и рам ще си ги играя на макс. И при тебе е така ти се интересуваш от някакви цифри в горния край а аз от това как ми върви играта и тя ми върви ПЕРФЕКТНО на medium не съм я пускал на hight но съм я пускал на ultra и може да се играе НО аз нямам нервите примерно на някое място тъкмо да прицеля някой гад и да ми засече. НО както казах и преди: като си купя рам... [:D]

    И сега сериозно:

    Виждам ти си човек който явно разбира от тия работи. НО машината наистина ми е много добра и наистина играта ми върви добре! И ако на тебе ти върви толкова зле - незнам но при мене всичко е наред. АКО не е проблем би ли казъл какви са ти останалите параметри на pc-то ти ? А да и последно хммм как ли да го кажа с нормален тон или както ми идва отвътре:

    а.) Искам да те поздравя за твойте много добри постижения относно овърклока на видео картата ти.

    б.) ИИИИИИИ*АААААААААА ТИ СИ И СТОПИЛ СЕГМЕНТИТЕ НА ТАЯ КАРТА БЕ ЧОВЕК! Б** **** МУ

    И в двата завършват с "БРАВО"!


  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #4

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    P.S. Заитригува ме това че я играеш на low тъй че си я пуснах на ultra да видя за какво става на въпрос - МНОГО рядко пада под 10FPS и също така много рядко се качва над 60PFS НО ГО ПРАВИ. и все пак понеже това е за аудио и видео карти искам да добавя че при мене DOOM 3 държи 30FPS. И може да се играе спокойно на макс детайли при положение че остатъка от хардуера ви може да понесе такава "изненада"

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    ombre, всички сме много щастливи за теб, че си играеш d3 на max. само че 2-3 неща подлежат на уточняване - "идеално" го играеш на каква резолюция, fsaa и aniso пуснал ли си, и най-важното - какво разбираш под "върви идеално"? 30fps когато си срещу някоя гола стена и няма врагове, няма сенки, няма никой?



    позволи ми сериозно да се усъмня, че ти е вървяла на ultra поносимо. всъщност отново се връщаме на тълкуването на "поносимо". повечето рам ще помогне само при high quality. за ultra agp-текстурирането при 128mb видео е толкова жестоко, че играта не доставя никакво удоволствие. аз примерно я изиграх на 1280*1024 на high(2800+, 1gb ram и 5900xt). може би изискванията ми са високи, но да ми залепне точно когато някой стреля срещу мен и на следващия кадър, на който мога да се движа, вече да съм бил ударен - тц, за мен това не е приемливо.



    сложи си ut2004, поиграй малко на the plunge с 6-7 бота, или на invasion, 1600*1200, всичко на full max, и ми кажи колко средно fps държиш. аз съм твърдо >120

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #6

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    Момчета тая тема се превърна в мерене на п***и НЕ искам да е такаква НО вижте ся някой ако не вярва Az_sum_bre_ombre@mail.bg пишете един майл да се видим и да го заведа пред компютъра и ще му покажа каквото иска! А относно DOOM вчера играх цяло ниво на DOOM-a около 1 час и нищо не ми стана макар че МНОГО се нервя ако някоя игра ми засича. Който не вярва да пише ще му покажа!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #7

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">АКО не е проблем би ли казъл какви са ти останалите параметри на pc-то ти ?

    <div align="right">Originally posted by Az_sum_bre_ombre - 10/04/2005 : 04:12:52</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Asus P4P800 ( droop mod)2,4С@3,5 2х512мб рам .

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    А да и последно хммм как ли да го кажа с нормален тон или както ми идва отвътре:

    а.) Искам да те поздравя за твойте много добри постижения относно овърклока на видео картата ти.

    б.) ИИИИИИИ*АААААААААА ТИ СИ И СТОПИЛ СЕГМЕНТИТЕ НА ТАЯ КАРТА БЕ ЧОВЕК! Б** **** МУ

    И в двата завършват с "БРАВО"!

    <div align="right">Originally posted by Az_sum_bre_ombre - 10/04/2005 : 04:12:52</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хехе благодаря ,но видеото по дефолт си много клокнато 445/700 -без волт мод 472/750 ,след волт мода ядрото даде ~520mhz.



    Относно доом-а го играя на 800х600@медиум детайлс ,но при реактора ми дава 23-24кадъра което си е насичане.

    Иначе ми върви перфектно като в игра мах ми падат кадрите до 27-8 което мен лично ме удволетворява и не пречи на геймплея.



    Щом си доволен как ти върви няма лошо ,но обективно погледнато видео картата е слаба за тази игра.

    Иначе от към цена/производителност е страшна ,но просто дуума иска много .



    За перфектен геймплей мисля ,че едни твърди 30фпс стигат ( за 3д шуутърите може малко повече към 50-60)

    . За съжаление при компютрите твърди кадри няма (при конзолите е иначе ) така че просто трябва да следиш падовете и да не падат кадрите под 30.

    Това е .

    Чао

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #8

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    абе, аз знам каква видеокарта да си купя!





    все пак - мерси за инфото...



    [B)]


  11. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #9

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    Абе момчета абе вие ме взехте на подбив, аз само споделям какво видях вие не вярвате - ОК не е проблем ако искате да се уверите пак ви казвам елате вижте ако не ваше право си е да не ми вярвате...

    Zygot хммм как ли да кажа ама явно говорим за различни карти какъв е тоя дефолт дет го видя ?!?!?!?!!? 249.75 / 195.75 е при мене по дефолт! какви са тия космически числа от тебе ?!!?? Тези FPS за които говориш ги имам на ултра.

    Zaphod B не се и съмнявам че знаеш НО просто някой може да не се е ориентирал.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #10

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    Ти хубаво препоръчваш картата която от няколко месеца си е единственото свястно нещо под $180

    ама да казваш че на тимедемо правиш 14 кадъра и после да разправяш че върви перфектно...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #11

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    Az_sum_bre_ombre, нищо лошо, но картата ти е слабичка по днешните стандарти! Плюс това ако играеш на голям монитор 19" или 21" и на 800х600 е малко обидно[]. Аде пусни си играта на 1024х768 на ULTRA HIGH и ми кажи колко правиш на демото след 5-6 път. Аз едвам докарах 52.1 кадъра, за теб незнам, но не повече от 7-8 максимум 10 ти давам! Освен това има и други игри които излязоха наскоро които са по тежки и от DOOM 3. Хубаво е, че се опитваш да помогнеш, но все пак за GAME са нужни доста по-мощни "говеда". Занам, защото аз сериозно геймя и играя най-доброто излязло до момента. Аде със здраве, но все пак помни, че: "Па цвет и вкус товариши нет" []

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    "Чудите се каква видео карта да си купите?"

    Не се чудете, купете си най-скъпaтa! []



    Ombre пусни няколко shota с Fraps да се вижда и framerate-a

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #13

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    LUDIA че играя на 19" позна НО не позна че играя на 800х600. Играя малко на тая игра щото не ме кефи чак толкова НО когато играя е играя на ultra high 1024х768 и както казах ми държи около 30 средно. Time demo-то на 1024х768 ultra high изкравам първия път 13.2 вторите 2 пъти 13.5. ТИ хубаво изкарваш 52.1 ама незнам за какво са ти като спокойно се играе на 10 засичането почва от 5 засича на 3 и спира на 1 ТА за какво са ми 50 ???? И ми е интересно кои игри са по тежки от DOOM 3 ?ще ми е интересно да ги видя особенно ако са готини?

    DeathKnight убеден съм че знаеш че най-скъпото при компютрите винаги е завишено поради факта че е най-новото и са мо сложили 100-150 $ отгоре. и ок ще направя няколко shot-a и ще ги покажа.

    P.S. Пак уточнявам ВСЕ ПАК играя с 384 - минималния и без клок на картата.

    P.S.S. Driveri-те са ми "omega 2597 beta" и чесно казано не мисля че това са най-новите НО върят добре... Е ако вие знаете някой по-нови МОЛЯ споделете.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #14

    Чудите се каква видео карта да си купите?

    ммммдааа готови са shot-овете НО нещо не се стравям с качването им.... как по-точно казахте че се качват ?!?!?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #15

    Чудите се каква видео карта да си купите?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Каква видео карта да си взема за....?
    От demiro във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 09-03-12, 18:23
  2. Отговори: 5
    Последно: 15-05-08, 08:08
  3. каква е тази видео карта
    От nikivv във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-07, 20:56
  4. каква видео карта бихте ми препоръчали за около 200 лв. - AGP
    От metancho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 04-12-06, 10:52
  5. Каква Видео карта?
    От Negus във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 24-04-03, 09:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе