Резултати от 1 до 3 от общо 3

Помощ при свързване на ASUS Xonar HDAV 1.3 към Logitech Z-906

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    47
    #1

    Помощ при свързване на ASUS Xonar HDAV 1.3 към Logitech Z-906

    Здравейте, колеги искам да помоля за малко помощ. Имам проблем с звука или по точно не знам как да си настроя, колоните(Logitech Z906) за да извадят DTS/Dolby Digital. В момента съм свързал системата през S/PDIF coaxial изхода, но нещо не може да изкарам качествен звук и на някои филми работи или само централната или баса е много глух, като цяло предишната ми вградена карта вадеше по-добър звук, при положение че тази карта е Hidh-end, незнам къде бъркам. Тази карта се продава и с допълнителна платка за многоканален звук с аналогови изходи и се чудя дали не трябва да си закупя и нея за да подкарам 6 каналния звук?
    И другия проблем който имам е когато пусна през HDMI, на ТВ-то цветовете са много светли, и некоректни но не смея да правя калибрация защото това се отразява и на PC монитора, което според мен не е нормално като ме съмнява да е от кабела макар че досега съм ползвал същият кабел за връзка с ТВ-то(с поддръжка на 3D).

  2.  
     
  3. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #2

    Re:Помощ при свързване на ASUS Xonar HDAV 1.3 към Logitech Z-906

    Ако имаш някакви инсталирани аудио кодеци - ац3 филтър или нещо подобно,
    мисля че трябва да ги настроиш да "пропускат" звука как-си-е без прекодиране
    в дтс/долби и други.
    Аз навремето ползвах media player classic на ац3филтър му бях казал - трупът

    За тв-то... виж в каква резолюция минава тв-то.
    Цветовете може да са по-различни заради битовете.
    Пак навремето вадих картина от видеокартата -> дви към някакво 32инч самсунг фулхд по хдми.
    по-странни бяха цветовете и си го обясних , по това че тв-то е 10битово а картината на комп. е 32,
    но нека някой, който е по в час да каже :-)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    47
    #3

    Re:Помощ при свързване на ASUS Xonar HDAV 1.3 към Logitech Z-906

    Цитат Първоначално публикувано от get
    Ако имаш някакви инсталирани аудио кодеци - ац3 филтър или нещо подобно,
    мисля че трябва да ги настроиш да "пропускат" звука как-си-е без прекодиране
    в дтс/долби и други.
    Аз навремето ползвах media player classic на ац3филтър му бях казал - трупът

    За тв-то... виж в каква резолюция минава тв-то.
    Цветовете може да са по-различни заради битовете.
    Пак навремето вадих картина от видеокартата -> дви към някакво 32инч самсунг фулхд по хдми.
    по-странни бяха цветовете и си го обясних , по това че тв-то е 10битово а картината на комп. е 32,
    но нека някой, който е по в час да каже :-)
    Разбрах най-после какъв е проблема. Трябваше да инсталирам допълнителни тулове за да няма проблем при ТВ out-a, а звука го подкарах през SPDIF-a директно, но доколкото разбрах е най-добре да си ги вържа аналогово всички колони защото тогава ще мога да използвам PCM 5.1 канала и да вдигна Khz до 192. Но и така ме устройва както е в момента

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 18-02-13, 18:23
  2. Продавам ASUS Xonar Essence ST+M-audio Audiophile 2496+ Philips SHP2700
    От theshadowmen във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-12, 18:34
  3. Свързване на 5.1 система със звукова карта ASUS Xonar HDAV 1.3
    От serpentiny във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 05-03-12, 11:59
  4. Asus Xonar Essence ST и Fractal Design Define R3
    От vessk0 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 29-02-12, 21:39
  5. Търся Asus Xonar DG
    От evil4o във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-11, 19:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе