Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Проблем - По-високи температури след полиl

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #1

    Проблем - По-високи температури след полиl

    Стана като огледало , но явно съм се вживял и съм го изпилил повече и в момента температурите са още по високо отколкото преди процедурата става въпрос за охладител vapor x на 5770.Какво се прави в такива случаи или няма решение може и пастата да не се е разнесла още но не ми се вярва с 10-тина градуса е по - висока температурата.Аз си мисля за алуминиево фолио ,не знам вие какво ще кажете?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    радиатора не ти явно не е добре поставен. Отвинти го, почисти, намажи пак, и внимавай как го слагаш, трябва да е в напълно хоризонтално положение, спрямо чипа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #3

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    Ми хоризонтално го поставам то вертикално няма как ,мене ме притеснява че е износен повече и колкото и да внимавам как го слагам не може да прилепне достатъчно ,но може и да не е от това и пастата може да е уж я хвалят незнам MX-2 сложих .Ако съм го прее..л и е нужна смяна освен accelero L2 нещо друго има ли ?А температурите не са чак толкова високи с Kumbustor вдига 81 82 градуса .

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    аз съм с 5770 vapor-x и не виждам кое те е накарало да гониш по-ниска температура

    абсолютният максимум, който съм виждал на моята, е 86 градуса на furmark, като вентилаторът е или на 40%, или на 60% (не помня кое точно от двете), но при всяко едно положение нито температурата е критична, нито вент-ът се чуваше дискомфортно

    за да има луфт, ти трябва милиметри да си махнал, че да се притесняваш за недобър контакт

    ако чак толкова си приритал за дебело уплътняване, по-добре си намери медно фолио, а не алуминиево, но и според мен става въпрос за недобър контакт следствие поставяне или неравномерна паста, отколкото за разстояние, появило се вследствие на пиленето...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #5

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    Ще изчакам 2 3 дена няма да я барам някой казват ,че до 48 часа пастата се разнася равномерно нанесъл съм с карта мисля че е най-добрия метод.На тебе какви температури ти държи ?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    това е много интересен въпрос, защото в момента е на около 50 градуса в idle, но съм абсолютно сигурен, че преди ъпдейта на драйвера от 12.1 към 12.3, температурата беше значително по-ниска, да не кажа 40-ина градуса

    което веднага ме навежда на мисълта да те питам дали при теб скокът не се е получил след едновременно полиране и ъпдейтване на драйвера...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #7

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    Аз от скоро я имам и направо 12.3 сложих ми при мен положението значи е по-добре в idie 36 load 79 според msi afterburner ,а на furmark с него я палих за 1 час някаде показва 74 значи съм си добре май.С kombustоr вдига 84 обаче при тебе в такива тестове и до колко градуса мога да съм безразличен?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    май ще се окаже, че съм прав. ето това изскочи веднага в tomshardware:

    "I see a lot of folks having more serious issues with this on the AMD forums regarding temperatures..."

    ще върна първо към 12.2, защото него го прескочих. ако няма промяна, ще скоча на 12.1, за който имам спомени, че температурата е била по-ниска. всичко това ще се случи утре, като че пусна и един furmark, за да видя дали под 12.3 няма да се окаже, че ще вдигне над предишните 86 градуса

    очаквайте продължение...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #9

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    Ако може да попитам тук да не отварям нова тема.
    От скоро имам 7850. В Idle честотата на паметта на картата пада от 1200MHz(default) до 150Mhz и съответно температурата на картата е около 36 градуса. Но когато клонирам картината(компа е свързан към TV), честотата на паметта е постоянно 1200MHz и съответно температурата на карата в Idle е 46 градуса. Преди имах 6870 и не бях обръщал внимание, но сега като се замисля май и при нея го е имало това. И въпроса ми е, това нормално ли е и може ли да се избегне без да пипам ръчно честотите?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #10

    Re:Проблем - По-високи температури след полиране

    Не е от драйверите пробвах и трите версии имаше разлики от 2 3 градуса, но мисля че се дължи на промяната на стайната температура. Пробвай и ти де ако искаш .А за предния пост според мен си е нормално щом се товари повече картатат да вдига повече градуса клонирането няма как да не натоварва.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    не ме сдържа и досега се занимавах с експерименти

    има много проревали от 12.3, но основно по отношение на CF (crossfire), като става дума именно за подобен проблем - втората карта стои винаги на макс

    12.2 се саморепортва като 12.3, което в началото приех за кофти махнат 12.3, но по-скоро допускам самите АТИ да са ползвали някои от библиотеките и в двете, така че да има объркване във версиите

    при 12.1 температурата наистина пада с 3-4 градуса от 50-51 на 47-48, което не е от стайната температура, а е факт

    Sapphire имат своя о/с програмка - Trixx, която би вършила чудесна работа, стига да "знаеше", че правилният волтаж на нашите 5770 е 0.95, а не 1.125. в момента, в който чукнеш нещо с нея, картата откача - сваля максималните честоти в 2D от 400/1200 на 100-и-нещо на 300-и-нещо, но всяко действие води до примигване
    с други думи - куца работа

    най-накрая стигнах до това, което в последствие пита и loafer - как влияят различните режими, в моя случай - клонирането, към втори монитор/тв. за мое голямо учудване, явно спомените ми за 40-ина градуса са абсолютно верни, но когато не съм пускал сигнал към тв-то. странното е, че клонирането към тв-то ми е постоянно, но рядко се заглеждам към гаджета за видеото, а имам само фото-спомени от някой случай, когато съм си играл с настройки

    в момента, при изключено клониране, температурата е 38-39 градуса, ядро/памет са 157/300

    с други думи - държи се именно, както е предвидена да се държи една Vapor-X карта -> впечатляващо

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    нищо не ме учудва, даже и 100° да ви вдигат, става ли въпрос, за драйверите на ати, аз не се учудвам.

  16. Member Аватара на andi03
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    173
    #13

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    Цитат Първоначално публикувано от loafer
    Ако може да попитам тук да не отварям нова тема.
    От скоро имам 7850. В Idle честотата на паметта на картата пада от 1200MHz(default) до 150Mhz и съответно температурата на картата е около 36 градуса. Но когато клонирам картината(компа е свързан към TV), честотата на паметта е постоянно 1200MHz и съответно температурата на карата в Idle е 46 градуса. Преди имах 6870 и не бях обръщал внимание, но сега като се замисля май и при нея го е имало това. И въпроса ми е, това нормално ли е и може ли да се избегне без да пипам ръчно честотите?
    когато са вързани два монитора или телевизор и монитор, енергоспестяващите функции на картата не се включват, тя се стои но максималните честоти, аз съм с нвидия, предполагам че и при амд е така, за това когато не ползвам тв-то си махам отметката в контролния панел на нвидия и оставам софтуерно вързан само монитора, не е задължително да се изключва кабела към телевизора, поне при мен е така

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #14

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    Да и аз така го правя вече, включвам клонирането само когато гледам нещо на TV-то. За толкова години до сега, чак сега го забелязвам това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #15

    Re:Проблем - По-високи температури след полир

    Не знам на какво се дължи ,но при мен нещата значително се подобриха явно е станала работата в покой съм на 34 35 градуса а натоварена с furmark 74 http://img687.imageshack.us/img687/148/22233.png Kumbustor 78 http://img703.imageshack.us/img703/186/666jq.png И към FearMe как отключваш волтажите трябва да се редактира биоса ли? С трикс и афтърбърнър не ме пуска да барам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 28-05-12, 10:10
  2. Котел, Бойлер, Солар и Подово отопление,
    От Steelski във форум Отопление
    Отговори: 37
    Последно: 13-03-12, 09:20
  3. Офроуд любители помагат на село Бисер
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-12, 21:05
  4. Продавам климатик втора употреба(на част
    От MatZo във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 19:51
  5. Отговори: 9
    Последно: 22-07-06, 01:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе