Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    62
    #1

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    Три дни се борих с туй чудо YUAN RADEON 9100 и ми скъса нервите. Бута се с квото му скимне. Под 98 се срита ама яко със саунда (а при един друг приател с лана) тук добре изключвам саунда от биоса и всичко е ОК. Ама под ХР е неуписуемо там нищо не помага просто кат се разшетам с експлолера картината замръзне след секунди и мишката изчезва и компа изквичва на умрело с спикъра.

    Да уточня опитите направих с цели 3 карти YUAN, с зор(ХР) слагах и драйвери- 7-805, 7-81, 7-83

    Даже флашвах биоса - слагах и на Гига и Ати и пак ништо.

    Заключение - явно проблема е несъответствие на картата с чипсета.

    Питам има ли някакво решение и дали ще имам успех с други карти от рода : Radeon 8500 , Gigabite GV-R9100-B3.

    Абе някой подкарвал ли е 9100 на SiS 468 ???

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #2

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    Мдааа......... айде няма да пиша отново, щото вече ти писах някои работи, ма в друг топик...



    Незнам как, ма ми се случвало да подкарвам и 8500 и 9000 със SIS чипсети..



    Пък и замислял ли си се дали пък на това ново дъно BIOS-а не му е калпав все още?!? [?]

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #3

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    Като съвет: Изключи де що к'вото видиш в Setup-a на BIOS-a свързано с видеото (Shadow, Caching и т.н.) после иди на Rage3d.com и то във форумите им свързани с Radeon 8500/9100 и като пренебрегнеш настръхналата си коса от чужди проблеми вероятно ще намериш нещо и за твоя проблем.

    И аз съм с такава карта, но с по-удачен чисет i815 и нямам много проблеми, казвам това защото тази карта не вирее и с i440BX (пак от опит).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    62
    #4

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    Така е ама това са си проблеми на АТИ, за пореден път ми падат в очите. Имам РС-та (10-на) от близо толкожа години и шо не съм имал проблеми с Voodoo i GF (имал съм Rush, Voodoo 3, GF 2) еми само кат я боцна и тръгва без та се тормозим. Не е същото с S3 Savage и вече второ АТИ. Но си мисля все пак че с Атито на Гигабит дет го гледам в web-a е туко шо излезнал няма да имам проблем ше пипнат те нещо по драйверита(или нов биос който за съжаление още го няма), че имат байа топ дъна с SiS чипсет, и уте да кажат "види те ли наще карти са качествени" а то се окаже врътка в драйверите (или биоса).

    Ще взема, ще опитам, ще споделя.[][][]

    P.S. Има келепир в цялата тая работа да знаете[]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    62
    #5

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    Биоса на дъното ми е най-новия, а и на картата турих 2-3 други и Ц.

    <u>Mollov</u> кат разбираш толкова даи ми официален web на модела YUAN 9100 с поддръжка,драйвери,биоси.....На мойта на боиса пишеше че е произведена 18/12/2002.Два месеца YUAN да не я сложат в web-а си[?].Не е ли странно това[?]

    Тая е скапана работа.Аз отдавна я върнах но като ви чета пак ме побиват тръпки от нея[:0]

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #6

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    Няма защо да ти падат в очите АТИ - те са си направили чипа, и то преди доста време - имаЛ е проблеми, но ти сега го купуваш...нещата които имат сега нямат проблеми с работата []

    Иначе за тая карта бяха големи спорове..но не се появи на сайта им.

    То страница като тяхната се прави за двайсе минути...ама явно няма кой.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    62
    #7

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    <u>geniusloki</u> за сайта си прав,а и за другото [].Целия извод че YUAN е доста съмнителна фирма макар по весниците и на www.comexgroup.com да я фалят.А бе пошла старница без никакъв съпорт.<u>Просто с тая тема искам само да предупредя </u>другите да не се хвърлят на рекламата за ефтина и производителна карта (то е така) ама с това има и бая проблеми.<font color="red">Няма евтино и хубаво от мен да знаете.</font id="red">.А и не е много по-хубава от моята карта (сейвнах некой лев)

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #8

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    и аз така разправям..с изключение на АМД...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #9

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    Точно в случая надали е виновна картата,а отново дървено дъно...СИС чипсет...аз не съм сглобявал СИС от поне 2 месеца...просто избягвам да го препоръчвам:тук проблема е явно или калпаво побреждане на прекъсванията,или бъкав ASPI button,което междъ другото е невероятно често срещан проблем,има го при повечето дъна.

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #10

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    и ти си прав...

  13. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #11

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    Бе по-принцип Ати 8500 имат проблеми със съвместимостта с някои дъна (чипсети) и по-точно тези от Sis и Via, досега съм нямал проблеми с Интелски. Пробвай в Биос, всичко свързано с АГП - 1WS (някъде бях чел, че на някои дъна, когато е изключена тази опция действа не на 2, а на 0 и може да има проблеми) и другите тем подобни, също и с различни драйвери може да опиташ, до де стане, НО почти винаги проблемите са преодолими.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    1
    #12

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    I az imah syshtiq problem s RADEON 9100 pod XP, edin nemez me svetna, che tova bilo problem na XP-to narechen LOOP ERROR, koito se predizvikva ot razlichni neshta, vkljuchitelno i kofti video karta. Probvah kakvo li ne pod XP, razlichni driveri, flash-vah bios-a na dynoto i na kartata, edinstveno nqkakyv efekt imashe da namalq AGP-to ot X4 na X2, no Windows-a prodyljavashe da uvisva, makara i po-rqdko. Sega sym s Win 2000 i nqmam nikakvi problemi! Vsichko e edna grandizno Microsoft prostotiq!

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #13

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Така е ама това са си проблеми на АТИ, за пореден път ми падат в очите. Имам РС-та (10-на) от близо толкожа години и шо не съм имал проблеми с Voodoo i GF (имал съм Rush, Voodoo 3, GF 2) еми само кат я боцна и тръгва без та се тормозим. Не е същото с S3 Savage и вече второ АТИ. Но си мисля все пак че с Атито на Гигабит дет го гледам в web-a е туко шо излезнал няма да имам проблем ше пипнат те нещо по драйверита(или нов биос който за съжаление още го няма), че имат байа топ дъна с SiS чипсет, и уте да кажат "види те ли наще карти са качествени" а то се окаже врътка в драйверите (или биоса).

    Ще взема, ще опитам, ще споделя.[][][]

    P.S. Има келепир в цялата тая работа да знаете[]



    <div align="right">оргинално мнение на GaZaRa</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #14

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    [quote]Така е ама това са си проблеми на АТИ, за пореден път ми падат в очите. Имам РС-та (10-на) от близо толкожа години и шо не съм имал проблеми с Voodoo i GF (имал съм Rush, Voodoo 3, GF 2) еми само кат я боцна и тръгва без та се тормозим. Не е същото с S3 Savage и вече второ АТИ. Но си мисля все пак че с Атито на Гигабит дет го гледам в web-a е туко шо излезнал няма да имам проблем ше пипнат те нещо по драйверита(или нов биос който за съжаление още го няма), че имат байа топ дъна с SiS чипсет, и уте да кажат "види те ли наще карти са качествени" а то се окаже врътка в драйверите (или биоса).

    Ще взема, ще опитам, ще споделя.[][][]

    P.S. Има келепир в цялата тая работа да знаете[]



    pich az puk da ti kaja , imam 4PCta i imam na dve ot tiah ATI na dve NVIDIA... dvete atita sa 9500Про и 9700Про Нвидиите са мизерници дори няма да им казвам моделите АТИтата са ми билт бай АТИ . ниамам гриьи пич с нищо , нито дривери нито игри... и да ти кажа не ми падат в очите... ОК са си... А тва че ти си си купил нещо евтино и то е боклук .. иначе аз имам една Нвидия на сърверчето ми 440МХ е извинявай ама е боклук..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #15

    YUAN RADEON 9100 БОКЛУК

    От толкова продадени 9100, може би хиляди само няколко да изреват не е белег за боклучийство. От всеки модел чарк ако има достатъчно продадени ще се намерят по няколко несъвместими комбинации хардуер и тогава ще трябва на всичко да викаме боклук. 9100 за тънкия български джоб е доста добра находка и при повечето юзери си върши идеално работата. С това не искам да обиждам никого, при който са се получили проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Radeon 9100 Lockup
    От FLANKER във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-03, 02:27
  2. YUAN ATI Radeon 9100 TV-OUT PROBLEM !!!
    От ViperBG във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 23-03-03, 21:08
  3. Radeon 9100
    От Macharoka във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-03, 01:49
  4. Yuan 9100 i axle gf 4 mx 440 na staro duno
    От kossio във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 10-03-03, 11:33
  5. Radeon 9100 - интересно
    От DarkRose във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-03, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе