Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем с видеокарта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    36
    #1

    Проблем с видеокарта

    Здравейте като цяло проблема ми не е толкова сложен колкото сложно е обяснението ми значи започвам от начало за да придобиете представа за какво идва реч. Преди няколко месеца си купих видеокарта Ati Radeon HD4770 512 MB 128 Bita DDR5 преди около 2 седмици майка ми ми звънна по телефона със следните думи "Компютъра се пусна но монитора не светва" разбира се прибрах се включих компа чува се нормалното писукане при зареждане след което Windows зареди но монитора черен със следния надпис "Save Mode" или нещо такова помня само че пишеше това аз отворих компа гледам картата си върти вентилатора но уви монитора не свтва.. реших че е изгоряла и я продадох на някакъв човек който изкупува непотребни компоненти... оня ден ми дойде другата Ati Radeon HD4780 512 MB DDR4 или 5 не съм много сигурен , 256 бита като я видях си помислих "това как ще го захраня и как ще го събера в кутията " доста е едричка и масивна а това което четох из нета е че изисква мощно захранване което моето не е защото е само 350 Wata сложих я в компа ми в PCI Express слота където беше и старата но излезе така че кабела на монитора ми е VGA а картата беше само с DVI слотове нямаше как да си купя кабел на който двата му края да са DVI защото монитора ми е само с VGA и стана доста кофти но за моя радост намерих по магазините преходник от DVI към VGA сложих го във видеокартата сложих и кабела в другият му край всичко свързано точно но монитора изобщо не отчита че е свързан пише си "NO SIGNAL" както когато не е свързан никъде, компа си зарежда всичко точно когато сложа кабела във вградената видео карта монитора светва но с ATI-то си пише NO SIGNAL и сега съм тотално объркан нямам си на представа от къде е проблема може ли да е от слабо захранване, от адаптера който купих от DVI към VGA, или нещо от самият комп тъй като и със старата карта беше станало нещо но при нея не пишеше но сигнал когато сложа кабела ... а пишеше Save MODE .. моля ви кажете ми от къде може да е проблема ако имате някакви други въпроси относно уточняването на проблема ми питайте искам само да разбера кво става щото е много кофти да си купиш карта и да не можеш да я подкараш и да караш на вграденаа |( ... благодаря на всеки отзовал се на повикването ми за помощ :D

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Проблем с видеокарта

    в BIOS-a настройките да не позволяващи само вградената?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    36
    #3

    Отговор: Проблем с видеокарта

    Не точно на PCI Express е нагласено само че там където можеш да избереш на колко MB да работи има само до 256 колкото е вградената ми карта ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с видеокарта
    От vanio_93 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 04-02-13, 02:22
  2. Проблем с видеокарта
    От stefan_sv във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 39
    Последно: 17-09-11, 19:03
  3. Проблем с видеокарта ATI
    От naydenantonov80 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 11-06-11, 18:14
  4. Проблем с видеокарта
    От TOLY във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 17-12-06, 12:48
  5. проблем с видеокарта
    От nekro77 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 05-09-06, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе