Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Проблем с видеокарта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    25
    #1

    Проблем с видеокарта

    Здравейте.
    Имам проблем с видеокартата като тръгне компютъра на монитора се появяват прекъснати линии от горе на долу на монитора и window-са не зарежда. Направих преинсталация и после инсталирах драйверите на видеото и като се рестартира отново не иска да зарежда window-са. Имам самнения чев трябва да сменям видеото но не съм сигурен, ако някои има идея какво може да е станало да пише.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re:Проблем с видеокарта

    Прегряло видео е това.
    Възможно начини за оправяне са презапояване или смяна на охлаждането и акато поне е добре да се смени термопастата - това е за предпочитане преди лепенето, но не е сигурно колко време ще работи коректно. Ако не е в гаранция .. нова

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    25
    #3

    Re:Проблем с видеокарта

    Благодаря за мнението ще пробвам това решение, ако не стане пак ще пиша.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Проблем с видеокарта

    а каква е видеокартата?
    Влез под safe mode с F8 и махни драйвера, после дръпни по стара версия и опитай с нея.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:Проблем с видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    а каква е видеокартата?
    Влез под safe mode с F8 и махни драйвера, после дръпни по стара версия и опитай с нея.
    Да бре как ги "лекувате" тея видеокарти, без да знаете марката и модела???

    П.П. Ей и питащите никога няма да се научат като искат помощ поне да напишат марката, модела и евентуално лаптоп(марка и модел) или компютър!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    25
    #6

    Re:Проблем с видеокарта

    Sorry
    Моя грешка извинявам се видеокарта Nvidia 9800 GT 512MB DDR3 256 Bit на Galaxy

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Проблем с видеокарта

    Видеото е заминало.Бих казал че е отлепен чипсета. Има малък шанс да се поправи, но манипулацията с горещ въздух може и тотално да я унищожи.
    Ти си преценяваш , но ако решиш все пак по-добре я дай на някой който има техника и знае какво да прави.

  10. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #8

    Re:Проблем с видеокарта

    Прилича на прегряване. Според мен най-добре е ако имаш възможност да пробваш с друга карта за да елиминираш вероятността проблема да е от нещо друго (PCI слот, дъно, памет) и след това разглобяване, почистване и смяна на пастата на охладителя. Виж дали вентилатора на видеото се върти въобще или е блокирал. На някои видеокарти лепенката на вентилатора си променяше цвета ако прегрява видеокартата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #9

    Re:Проблем с видеокарта

    Това са артефакти, появяват се когато има деградация на видео чипа и/или на паметите на картата, спасение общо взето - няма, вече е късно и е въпрос на време да умре, ново видео е решението...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    25
    #10

    Re:Проблем с видеокарта

    Смених термо пастата и проблема остава същият.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #11

    Re:Проблем с видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от stefan_sv
    Смених термо пастата и проблема остава същият.
    Не прочете ли какво съм ти писал един пост нагоре, всяко различно от моето мнение по твоя проблем е некомпетентност и незнане - ти си прави изводите, а и останалите на кого да вярват във форума!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Проблем с видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от wladimir1
    ... всяко различно от моето мнение по твоя проблем [red],[/red] е некомпетентност и [red]незнане[/red] - ти си прави изводите, а и останалите на кого да вярват във форума!

    No comment

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Проблем с видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от wladimir1
    Не прочете ли какво съм ти писал един пост нагоре, всяко различно от моето мнение по твоя проблем е некомпетентност и незнане - ти си прави изводите, а и останалите на кого да вярват във форума!
    добре че си ти, с твоето мнение, иначе изгинахме без решение тука!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:Проблем с видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    добре че си ти, с твоето мнение, иначе изгинахме без решение тука!
    "неграмотност" също можеше да допълниш - такова силно твърдение поне да нямаше правописни грешки !!!
    Още един велик дойде и неговата дума е закон. Фанта, май е време да си ходим.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #15

    Re:Проблем с видеокарта

    И двамата се заяждате изключително повърхностно, гузни - негонени бягате! Единият дрънка за "чипсет" във видео карта с гръмка характеристика "отлепен" дори?! А другият препоръчва софтуерно решение, на явен и елементарен хардуерен проблем, а после и очи да се заяждат?! Така ли се посрещат компетентните, нови хора, не случайно не съм писал до сега, но ми писна да чета глупости, искам да помогна на хората вместо да се правя на компетентен по всичко - по всичко не може, няма как, аз разбирам от това, писалите тук (с едно изключение) - не! Вместо да се заяждате, си качвате кръвното, което в тая жега не е полезно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с видеокарта
    От Миленчо Ве във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-13, 21:09
  2. Проблем с видеокарта
    От vanio_93 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 04-02-13, 02:22
  3. Проблем с видеокарта ATI
    От naydenantonov80 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 11-06-11, 18:14
  4. Проблем с видеокарта
    От TOLY във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 17-12-06, 12:48
  5. проблем с видеокарта
    От nekro77 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 05-09-06, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе