Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    8
    #1

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    Ще си вземам соундбластер и колони и не много се чюдя дали ваобще има някаква съществена разлика между КРЕАТИВ ЛАИВ 5.1 + КРЕАТИВ ИНСПИРЕ 5.1 и АУДИГИ 2 + КРЕАТИВ ИНСПИРЕ 6.1 за нормалния потребител като мен дето не се занимава профисионално с музика освем едната колона ?, интересува ме да слушам яко музика и филми да гледам с добро ка4ество на звука; и ако има тогава има каква е тя ? и има ли такава между АУДИГИ + КРЕАТИВЕ ИНСПИРЕ 5.1 и АУДИГИ 2 + КРЕАТИВЕ ИНСПИРЕ 6.1 освем тонколоната ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #2

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    Накратко:

    Лайв - ЕАХ 1.0

    Аудижи1 ЕАХ2.0 и ЕАХ ADVANCED HD up to 32 Hardware 3D Voices

    Aудижи2 ЕАХ3.0 и ЕАХ ADVANCED HD up to 64 Hardware 3D Voices



    За картата:Имаш пари взимаш Аудижи2 и няма да сбъркаш!

    Не ти се дават толкова пари - Аудижи1 (Лайв според мене не си заслужава да го взимаш в твоя случай).

    Предимство на Аудижи1 е че могат да му се инсталират хакнати драйвери на А2, с което получаваш ЕАХ3.0 и ЕАХ ADVANCED HD up to 64 Hardware 3D Voices.Тези драйвери могат да се качат и на Лайв но повечето функции няма да работят!!!

    Ако се чудиш все още между Лайв и А1 пусни някаде в някой приятел RAVEN SHIELD3 да видиш за какво става дума.



    За колоните тука много може да се говори:

    Приемаме че си се спрял на Inspire серията.Там вариантите са следните(аналогови):

    1.CREATIVE INSPIRE 5.1 5100 ~72$

    2.CREATIVE INSPIRE 5.1 5300 ~89$

    3.CREATIVE INSPIRE 6.1 6700 ~119$



    Inspire 5100 са слабички сам можеш да им видиш характеристиките.

    5300 са със същите сателити само Woofera е малко по-мощен.

    6700 вече са 6.1 и са с 5сателита х 8вата

    център - 20вата

    woofer - 22 вата

    доста по-мощни са от другите[:D]

    Голямо предимство е и дистанционното - само на 6700 може да се регулира BASSa и има вход за слушалки.

    6700 си имат и лоша страна - шумни са (чува се лек шум дори когато не слушаш музика.Според мене т'ва е проблем в захранването)



    Мене ако питаш:Audigy1+CREATIVE INSPIRE 6.1 6700=183$ е една добра комбинация.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    8
    #3

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    Добре лайгхтмастър , но Аудиги 1 е 5.1 multi-channel даже и да инстал хакнати драйвери за Аудиги 2 няма да стане 6.1 канална а Инспире 6.1 не иска ли 6.1 канална карта и ако не е така няма ли и 5.1 колоните да разкрият пълните вузможности на Аудиги 1 ?????



    Може би ако 6те взимам инспире 6.1 по добре 6те бъде да взема Аудиги 2 ? И между другото не е задалжително тонколоните да са Инспире, търся нещо по мощно ако трябва да съм честен но нещо което да може да разкрие всички възможности на Креатив саунд бластера и за това избрах Инспире ... а ако има по мощтен варянт още по добре .....

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #4

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    Май не четеш както трябва:

    на сайта на CREATIVE за 6700 си пише че има отзаде бутон който Up-mixes surround to 6.1 channels when used with a 5.1 sound card.

    За РС смятам че като мощност 6700 са достатъчни (лично мнение), а пък ти както решиш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #5

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    Погледни ако искаш и Logicfox T5.1 на Luxeon.

    Според мен за обикновенния потребидел колоните вършат перфектна работа.

    subwoofer - 30 вата;

    5 (център + 4 сателита) по 15 вата;

    всичко е от дърво;

    цена - 69$ + ДДС.


  7. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #6

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    http://www.luxeonav.com/en/w5.htm - dobre izglejdat zadaljitelno gi 4uj predi da gi kupi6

    Vij az ej tva sam si zaplul ot dosta vreme: http://www.luxeonav.com/en/lxv998h.htm ama nikoj ne gi vnasq6e sega gledam TORIN gi prodavat na ~200$

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #7

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    Az samo kazvam s kakvo sum az i , da kaja po-dobur zvuk ne sum chuval ot komputer Audigy2+Logitech Z560 4.1 THX 400W

    Sobwoofer 200W i 4x50 ne znam kakvo drugo da ti kaja , kachestvoto na zvuka e nepovtorimo ... Niama drug takuv zvuk....

  10. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    8
    #8

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    Az ve4e re6ih kakvo 6te si kupq i to na dosta dobra cena :



    Creative enspire 6.1 6700 + Audigy 1 s driveri za audigy 2 ( deto lightmaster mi prikazva6e za tqh )



    ob6to 178$





    spored mene ako ne si muzikant nqma da useti6 razlika mejdu audigy1 i 2 osobeno s tez driveri ako nqkoi iska da izkaje mnenie ,no az ve4e sam gi poru4al ,



    Btw lightmaster 6te mi kaje6 ot de da gi namerq to4no i ne6to specqlno ako ima pri instalaciqta , 10x

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #9

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    Е разлика между А1 и А2 има []



    http://www.driverheaven.net/showthre...&threadid=8874 - тука всичко е описано от ... до...





    p.s.Ако не можеш да видиш горния линк регистрирай се във форумите на http://www.driverheaven.net/



    p.s.2 Забравих да кажа че са около 300Мб тия драйвери, че ако не и повече.[:D][:D][:D]

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    63
    #10

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    <font color="red">Mod. edit Kayso

    Стига бе колега, ако имаш оплакване, пиши в раздел "За форума" каква ти е точно болката, от какво си недоволен и тн., не пълни темата на хората с излишни постове и не ме карай да ръгам "червено" навсякъде</font id="red">

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    63
    #11

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    oki

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    Сега , първо зависи за какво ще използваш картата. Ако ще се играе има идея да се взема Audigy 1 или 2, ако само ще слушаш музика и от време на време ще играеш може и обикновен лайв да си вземеш.Колонките на Луксион са много качествени но ако смениш всичките кабели и ги вдигнеш на конуси свирват катоедна прилична уредба! Изборър е твой!!

  16. rub
    rub е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    74
    #13

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    аз са6то искам да си взема една звукова CREATIVE audiodigy 1 ама 06те са 4удиа за6тото сам с дано 7VAX и там звуковата е ac97 6 chanel . слу6ам през уредба и са 4удиа дали ако зема SB 6и има разлика в звука .ако ниакои може да ми помогне 6те му бада благодарен [:D][:D][:D]

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    168
    #14

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    като стана въпрос за АС97, и аз съм с него. някой може ли да ми каже дали дъното ми поддържа 5+1. иам го по-доло

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Помогнете ми да си избера саундбластер + колони ??

    Ако ще слушаш музика вземай си аудиджи2 ама и то не достатъчно качествено колкото CD плеър. Не е необхидимо да си музикант за да осетиш разликата. Е това ако имаш сътветните колони и усилвател. От комютърни колонки неможе да очакваш дпбро качество. Ако се слушаш само на компютърни колони музика няма значеие коя от двете соунд карти ще вземеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кои от тези колони да избера
    От gggng във форум Тонколони
    Отговори: 51
    Последно: 25-04-13, 04:57
  2. Помогнете ми да си избера 40'' TV
    От giorgo във форум Телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 30-06-12, 18:04
  3. Какви колони да избера ?
    От Snate във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 01-08-10, 22:55
  4. кои колони и ресивър да избера
    От venci79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 28
    Последно: 12-12-09, 00:48
  5. Помогнете да избера
    От LZ4 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-03, 01:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе